Постанова № 67017558, 07.06.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
07.06.2017
Номер справи
308/1444/17
Номер документу
67017558
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/1444/17

3/308/2372/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 червня 2017 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., з участю представника особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1, та представника ДП «Буське лісове господарство» - ОСОБА_2, представника Закарпатської митниці ДФС України ОСОБА_3, розглянувши адміністративні матеріали про порушення митних правил, передбачених ч.1ст. 483 МК України відносно громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, директора Державного підприємства «Буське лісове господарство» (80500, Львівська область, м. Буськ, вул.Січових Стрільців, 39), -

ВСТАНОВИВ:

До Ужгородського міськрайонного суду надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, передбачених ч.1ст.483 МК України відносно громадянина України ОСОБА_1 - директора ДП «Буське лісове господарство».

Згідно протоколу про порушення митних правил №2397/30501/16 від 20.12.2016 року - 14 травня 2016 року в зоні митного контролю «Експорт» міжнародного залізничного пункту пропуску «Батєво» для здійснення митних процедур посадовим особам митного посту «Залізничний» були подані товаросупровідні документи на товар «деревина паливна», оформлений за процедурою електронного декларування по митній декларації типу ЕК10АА № 209050000/2016/001472 від 12.05.2016 року, відправник - ДП «Буське лісове господарство» (80500, Україна, Львівська область, м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39, код ЄРПУО 00992504), одержувач фірма «INTERSPAN KFT» (4800, Vasarosnameny, Ipar u. 1, Hungary) для покупця «MULTIKEMIA Kereskedelmi Kft» (1025, Budapest, Csatarka u. 63, Hungary), що слідував:

- у вагоні № 32262636: залізнична накладна ЦИМ/СМГС № 544197 від 12.05.2016 року; інвойс від 12.05.2016 №34; пакувальний лист № 34 від 12.05.2016; фітосанітарний сертифікат № 75/13-013/ВХ 343972 від 12.05.2016; копія сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 12.05.2016 року серії ЛВ № 936932;

- у вагоні № 96290119: залізнична накладна ЦИМ/СМГС № 544189 від 12.05.2016 року; інвойс від 12.05.2016 №33; пакувальний лист № 33 від 12.05.2016; фітосанітарний сертифікат № 75/13-013/ВХ 343971 від 12.05.2016; копія сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 12.05.2016 року серії ЛВ № 936933;

- у вагоні № 96395033: залізнична накладна ЦИМ/СМГС № 544163 від 12.05.2016 року; інвойс від 12.05.2016 №31; пакувальний лист № 31 від 12.05.2016; фітосанітарний сертифікат № 75/13-013/ВХ 343969 від 12.05.2016; копія сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 12.05.2016 року серії ЛВ № 936935;

- у вагоні № 96399340: залізнична накладна ЦИМ/СМГС № 544189 від 12.05.2016 року; інвойс від 12.05.2016 №32; пакувальний лист № 32 від 12.05.2016; фітосанітарний сертифікат № 75/13-013/ВХ 343970 від 12.05.2016; копія сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 12.05.2016 року серії ЛВ № 936934.

Відповідно до митної декларації типу ЕК10АА №209050000/2016/001472 від 12.05.2016 року переміщується товар «деревина паливна у вигляді колод, довжина 2 м, неокорована: породи вільха - 116,83 куб. метрів, породи осика - 38,98 куб. метрів. Наявна кривизна колод до 8%, з тріщинами, сучками. Діаметр колод - 8-60 см. Якість згідно ТУУ 56.196-95. Обмір лісопродукції згідно ДСТУ 4020-2-2001, додаток Д.» Всього завантажено у вагони деревину вагою брутто 110850 кг., нетто складає 104450 кг. Код товару за УКТ ЗЕД - НОМЕР_1.

Згідно інвойсів у вагонах переміщується товар: «деревина паливна» різних порід, обєму та вартості. Всі інвойси підписані директором ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 та головним бухгалтером ОСОБА_4, їх підписи завірені печаткою ДП «Буське лісове господарство», код ЄРПУО 00992504.

У графі 1 «отправитель» залізничних накладних ЦИМ/СМГС зазначено назву відправника ДП «Буське лісове господарство» та у графі «підпис» зазначено прізвище ОСОБА_5 Відповідно до порядку заповнення граф накладної, який визначений п. 8 Розділу ІІ додатку до Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) підпис відправника підтверджує правильність відомостей, внесених ним у накладну. Відповідно до інформації, що зазначена у графі 20 залізничних накладних через митний кордон України переміщується вантаж: «древесина топливная в виде бревен, полене, сучьев, вязанок хвороста или в аналогичных видах».

Згідно Пакувальних листів у вагонах переміщується деревина паливна різних порід, обємів у 6 штабелях. Всі пакувальні листи підписані начальником ЛПК Красне ОСОБА_5 та завірені печаткою ДП «Буське лісове господарство», код ЄРПУО 00992504.

Відповідно до Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій лісопродукція, що експортується характеризується як деревина паливна порід осика, вільха, геометричні розміри 8-60х200 см, різної кількості, код згідно УКТ ЗЕД 4401 10 00 00.

У фітосанітарних сертифікатах зазначено відомості про товар Aspen-tree, alder-tree technological wood (4401) різної кількості в м. куб.

Відповідно до ч. 1 ст. 318 Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль, відповідно до ст. 321 «Тривалість перебування під митним контролем» МКУ, розпочинається, у разі вивезення товарів, з моменту пред'явлення товарів, для митного оформлення та їх декларування в установленому порядку, а закінчується після здійснення митного оформлення товарів та перетинання ними митного кордону України.

Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю залізничних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 № 451 - митний контроль залізничних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками. У відповідності до пункту 1.5 наказу Мінфіна від 25.05.2012 № 602 «Про визначення переліку виняткових випадків, коли окремі вагони, локомотиви, інші елементи рухомого складу можуть бути виключені зі складу поїзда для проведення митного контролю», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 червня 2012 р. за № 887/21199, з метою проведення перевірки відповідності інформації про товар, заявленої в перевізних і супровідних документах, фактичним даним, якщо така перевірка потребує проведення операцій з вивантаження, перевантаження, перепакування тощо, митні формальності щодо даного товару були призупинені.

Відповідно до п.29 статті 4 Митного кодексу України митні формальності це сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і органами доходів і зборів з метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи. Згідно п. 23 статті 4 Митного кодексу України, митне оформлення це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

З метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи 16.06.2016 року по заявах митниці було проведено зважування вагонів з вантажем, оскільки основною одиницею виміру та обліку кількості товарів в УКТЗЕД є одиниця маси кілограм (кг). У разі потреби для цілей тарифного регулювання, нетарифного регулювання (ліцензування, квотування тощо), збору та оброблення статистичних даних застосовуються додаткові одиниці виміру та обліку. Відповідно до зазначеного, товар за кодом товарної позиції 4401 не має додаткової одиниці виміру, тому у документах щодо кількості товарів зазначається одиниця виміру у кілограмах, а не метрах кубічних. Натомість товар товарної позиції 4403 має додаткову одиницю виміру, тому може зазначатись у кілограмах, та метрах кубічних.

Відповідно до актів довільної форми зважування проводилось на станції Батєво у присутності осіб приймальників поїздів ОСОБА_6, ОСОБА_7 проведена перевірка маси вантажу у вказаних вагонах і за його результатами встановлено, що фактична вага завантаженого у вагони товару суттєво відрізняється від ваги товару вказаного у митній декларації та пакувальних листах.

Таблиця виявлених невідповідностей за результатами зважування.

№ вагона№ та дата пакувального листаВага зазначена в пакувальному листі (кг.) № та дата акта зважуванняВага товару встановлена за результатами зважування (кг.)Різниця (кг.)32262636№34 від 12.05.1626300№9927 від 16.06.1621160-514096290119№33 від 12.05.1627900№9927 від 16.06.1622700-520096395033№31 від 12.05.1628200№9928 від 16.06.1622400-580096399340№32 від 12.05.1628450№9927 від 16.06.1618900-9550Всього 110850 85160 -25690

За результатами зважування, встановлено розбіжність у вагових критеріях, зазначених документально та фактичних. Подання митному органу неправдивих відомостей щодо ваги товару або кількості є однією з кваліфікуючих ознак порушення митних правил передбачених частиною 1статтею 483 Митного кодексу України.

На підставі пункту 8 статті 336 Митного кодексу України Управлінням боротьби з митними правопорушеннями Закарпатської митниці ДФС направлено 04.07.2016 року на адресу отримувача фірму «INTERSPAN KFT» (4800, Vasarosnameny, Ipar u. 1, Hungary) лист №07-70-20.3-3.21/4872.

12.07.2016 року на адресу Закарпатської митниці ДФС надійшов лист від 11.07.2016 б/н ( вх. митниці №1248-кб/11-21 від 12.07.2016) від угорської фірми «INTERSPAN KFT» про те, що фірма з вказаним лісгоспом немає ніяких контрактних відношень.

29.11.2016 року митниця надіслала Письмове відношення за №07-70-61/34/3246 до Закарпатської ТПП з проханням провести експертизу, в ході якої визначити кількість, обєм, розміри, породу, сорт, код УКТ ЗЕД лісоматеріалів круглих, які поставляються на експорт у вказаних вагонах. Відповідно до інформації, що зазначена у експертних висновках №В -1162/4 від 05.12.2016, №В-1159/5 від 05.12.2016, №В-1159/6 від 05.12.2016, №В-1159/4 від 05.12.2016 перевірка товару проводилась у період з 02.12.2016 по 05.12.2016 в присутності представника замовника експертизи старшого державного інспектора ВМО №2 митного поста «Залізничний» Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_8 за участю інженера 1-ї категорії ДП «Свалявське лісове господарство» ОСОБА_9 на площадці тимчасової зони митного контролю у м. Чоп АТ «Закарпатінтерпорт». Експертиза товару проведена експертами Закарпатської ТПП ОСОБА_10 та ОСОБА_11, якими було встановлено, що за результатами зовнішнього огляду, замірів лісоматеріалів круглих та замірів штабелів, порода деревини осика, вільха розмірний склад лісоматеріалів довжина 2,0 м., різних діаметрів лісоматеріалів та обємів. Згідно висновків, дані лісоматеріали круглі із деревини осики, вільхи відповідають вимогам дров по ГОСТ 3243-88, код УКТ ЗЕД 4401 10 00 00. Також експертами Закарпатської ТПП надані експертні висновки про вартість товару №№О-276/4 від 06.12.2016, №О-273/4 від 05.12.2016, №О-273/5 від 05.12.2016, №О-273/6 від 05.12.2016.

02.12.2016 року із залученням головних спеціалістів Закарпатської ТПП ОСОБА_10 та ОСОБА_11, комерційного агента станції Чоп ОСОБА_12 було проведено митний огляд товару, який слідує у вказаних залізничних вагонах, про що складений відповідний акт №305010002/2016/00115.

Порівняння даних на товар, які містяться у товаросупровідних документах з висновками експертів Закарпатської ТПП №В-1162/4 від 05.12.2016, №В -1159/5 від 05.12.2016, №В-1159/6 від 05.12.2016, №В-1159/4 від 05.12.2016 вказує на розбіжність між даними зазначеними в супровідних, перевізних документах, сертифікатах, МД (графа 31) із фактичним товаром, зокрема в частині обєму, діаметру лісоматеріалів тощо. Порівняльний аналіз наведено у таблиці:

№ вагонаПородаОбєм товару згідно інвойсу та пакувального листа (м3)Обєм товару згідно висновку експерта (м3)Різниця між даними у висновку експерта із даними в ТСД (м3)Геометричні (діаметр) розміри лісоматеріалів згідно ТСД (см)Геометричні розміри (діаметр) лісоматеріалів згідно висновку експерта (см)Різниця між даними у висновку експерта із даними в МД та ТСД (см)32262636осика38,9836,80-2,188-604-50-4/-1096290119вільха38,8835,25-3,638-606-60-2/0 96395033вільха38,8636,195-2,6658-604-50-4/-1096399340вільха39,0935,537-3,5538-604-76-4/ +16Всього 155,81143,782-12,028

Таким чином, експертними висновками Закарпатської торгово-промислової палати №В-1162/4 від 05.12.2016, №В-1159/5 від 05.12.2016, №В-1159/6 від 05.12.2016, №В-1159/4 від 05.12.2016, що складені на партії товарів, на які було видано Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій зафіксовано невідповідність діаметрів лісоматеріалів. Однак, діаметр деревини паливної згідно Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій виданих Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства складає від 8 см до 60 см.

Виходячи з вищенаведеного, товарні партії за сертифікатами не відповідають товарним партіям, зафіксованими експертними висновками Закарпатської торгово-промислової палати №В-1162/4 від 05.12.2016, №В-1159/5 від 05.12.2016, №В-1159/6 від 05.12.2016, №В-1159/4 від 05.12.2016.

Обовязковість подання «Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, запроваджено ст.3 ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV «Про особливості державного регулювання діяльності субєктів підприємницької діяльності, повязаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» і ПКМУ від 21.12.05р. №1260 «Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій».

Згідно ст.3 ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV реалізація суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтею 2 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів.

В абз.4 ст.3 ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV вказано, що субєкт підприємницької діяльності, що отримав Сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у відповідному сертифікаті, має право експорту саме цієї «певної партії» лісоматеріалів. Видачу сертифіката на кожну окрему партію лісо пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом підтверджує п.4 «Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій», затвердженого ПКМУ від 21.12.05 №1260.

Згідно п.2.3. та п. 2.5. Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій, затвердженої Держлісгоспом України 07.09.2007 №528, у рядку 4 «Підстава видачі сертифіката» вказуються найменування товаросупровідних документів, згідно з якими була придбана лісопродукція, що зазначена в рядку 2, їх серія, номер та дата видачі. У рядку 2 «Характеристика купленої продукції» вказуються вид лісопродукції, яка була реалізована лісокористувачем-продавцем на внутрішньому ринку, її порода, сорт, геометричні розміри, кількість, код згідно з УКТЗЕД .

Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Сертифікат про походження лісоматеріалів видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, і підтверджує законність придбання лісоматеріалів.

ОСОБА_13 органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів, крім передбачених статтею 2 цього Закону, за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами сертифіката про їх походження.

Після митного оформлення товарів копія сертифіката про походження лісоматеріалів вилучається і зберігається митницею разом з іншими документами, що стосуються цієї експортної операції.

Загальний обєм лісоматеріалів переміщуваних у вагонах №№32262636, 96290119, 96395033, 96399340 складає 143,78 м.куб., а не 155,81 м.куб., як зазначено у товаросупровідних документах.

Відповідно до Актів (зважування) загальної форми станції Батьово є розбіжності в частині ваги товару, що переміщується у вагонах №№32262636, 96290119, 96395033, 96399340, а саме: різниця складає - 25690 кг.

Вартість лісоматеріалів переміщуваних у вказаних вагонах у відповідності до експертних висновків про вартість товару №О-276/4 від 06.12.2016, №О-273/4 від 05.12.2016, №О-273/5 від 05.12.2016, №О-273/6 від 05.12.2016 становить 66541,90 грн.

Згідно статті 196 «Заборона щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України» Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, а також товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Враховуючи викладене, у залізничному вагонах №№32262636, 96290119, 96395033, 96399340 повинні знаходитись лісоматеріали, які відсутні і геометричні розміри яких не відповідають заявленим.

Відповідно до термінів, які зазначені у статті 2 розділу І Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), «отправитель лицо, предъявившее груз к перевозке и указанное в накладной в качестве отправителя груза.

Згідно із вимогами статті 15 розділу ІІ Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) в накладній повинні міститися відомості про назву відправника і його поштовий адрес.

Оскільки, у відповідності до вимог Митного кодексу України керівник підприємства відповідає за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами Країни, 12.12.2016 року Закарпатською митницею ДФС направлено директору ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 листа за вих. №07-70-61/34/3398 з проханням прибути на 15-00 годину 15.12.2016 до Закарпатської митниці ДФС за адресою: 89500, м. Чоп, пл. Європейська, 7 для надання пояснень щодо виявлених розбіжностей. Лист адресату направлено факсимільним звязком на телефон-факс підприємства. Відмітка про отримання на документі. Директор ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 у назначений час у Закарпатську митницю не прибув і відповідь на лист станом на 20.12.2016 у митницю не надходила.

Також, 13.12.2016 року Закарпатська митниця ДФС направила листа-доручення вих. № 788/36/07-70-61 начальнику Львівської митниці ДФС з проханням провести перевірку та відібрати пояснення в керівника ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 та опитати його з визначених питань. Станом на 20.12.2016 у митницю відповідь не надходила.

У відповідності до ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил при вчиненні порушень підприємствами є посадові особи цих підприємств. Відповідно до п.43 ст.4 МК України посадові особи підприємств керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

Таким чином, орган доходів і зборів вважає, що директор ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на переміщення товарів «деревина паливна...» через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів, як підставу для переміщення цих товарів документів що містять неправдиві відомості щодо кількості, ваги, геометричних розмірів та митної вартості.

На підставі вищенаведеного, 20.12.2016 року державним інспектором відділу митного оформлення №4 митного посту «Залізничний» Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_14 було складено протокол про порушення митних правил №2397/30501/16 відносно громадянина України ОСОБА_1 - директора Державного підприємства «Буське лісове господарство» за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення не надходило. Згідно поданого письмового пояснення, ОСОБА_1 свою вину не визнає, провадження по справі просить закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України

Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2, який також представляє інтереси представника ДП «Буське ЛГ», у судовому засіданні пояснив, що по вказаній справі не зібрано доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, декларування вантажу не здійснював ОСОБА_1, дій щодо оформлення та подачі електронної декларації та товаросупровідних документів до органу доходів і зборів не вчиняв, підписи в інвойсах на вантаж, у яких згадується його прізвище, підписані головним інженером ДП «Буське ЛГ» ОСОБА_13, який є одним із уповноважених на роботу з митницею. Окрім того, просив прийняти до уваги, що зважування лісоматеріалів було проведено на 34 день перебування товару у пункті пропуску, а митний огляд (переогляд) лише через шість з половиною місяців 02.12.2016 року, чим порушено граничний строк перебування товарів у пунктах пропуску через державний кордон України, визначений ст.199 МК України. Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.11.2016 року по справі №813/2237/16, яка ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.02.2017 року залишено без змін, визнано протиправними бездіяльність Закарпатської митниці ДФС щодо затримання залізничних вагонів, зокрема і вагонів з лісоматеріалами ДП «Буське ЛГ» №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340. В протоколі органом доходів і зборів зроблено висновок, що мають місце вчиненні дії, спрямовані на переміщення товару через митний кордон України, з прихованням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів, як підставу для переміщення цих товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо ваги, кількості, геометричних розмірів та митної вартості. Однак, згідно диспозиції ст.483 МК України, для кваліфікації правопорушення підпадають тільки ознаки: вага, кількість та митна вартість. Геометричні розміри не є відомостями, неправдивість яких складає ознаку даного порушення. Щодо ваги товару, представник зазначив, що працівниками митниці та ТПП не враховано, що вага такого товару, як деревина, не може мати істотного значення, оскільки така величина виміру піддається різним змінам в залежності від умов збереження та транспортування. Так, 16.06.2016 року на момент зважування лісоматеріали перебували у відкритих вагонах, під відкритим небом понад 30 днів, а тому зміна ваги є абсолютно природною з урахуванням зменшення вологості, дії сонця, опадів, способу збереження та транспортування. Ця властивість деревини описана в спеціальній літературі та є загальновідомою. Щодо кількості, то конструкція ст.483 МУ України дослівно говорить про неправильні відомості їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості. Поєднання слів «ваги» і «кількості» за допомогою слова «або» дає підстави стверджувати, що диспозиція ст.483 МК України передбачає кваліфікуючу ознаку або вагу, або кількість, а не дві ці ознаки для одного і того ж товару. Оскільки орган доходів і зборів, як підставу для проведення повного митного огляду дров обрав невідповідність саме ваги, кваліфікація по ознаці «кількість», на думку представника, є безпідставною, оскільки поняття кількості вже охоплено застосованою, як основою кваліфікації за ознаками «вага».Також представник звертає увагу, що висновками експерта Закарпатської ТПП підтверджено, що завантажений у вагони товар відповідає заявленому ДП «Буське ЛГ» товару код УКТ ЗЕД НОМЕР_1. Оскільки питання митної вартості прямо привязане словом «та» до коду УКТ ЗЕД, він вважає, що відсутність порушень в коді УКТ ЗЕД робить кваліфікацію за ознаками «митна вартість» неправомірною. При складанні протоколу та визначенні митної вартості було проігноровано вимоги ст.66 МК України щодо визначення митної вартості при експорті та застосовано вартість товару згідно наявних цін на внутрішньому ринку. ДП «Буське ЛГ» правомірно визначило митну вартість товару згідно рахунків-проформ (інвойсів). Враховуючи зазначене, представник просить провадження у справі закрити за відсутністю події і складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.

Представники Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_3 в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України повністю підтверджується зібраними у справі доказами та просив суд притягнути останнього до адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення відповідно до санкції вказаної статті.

Заслухавши пояснення представника особи, яка притягується до відповідальності, та ДП «Буське ЛГ», пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Так, за змістом ст.ст.458,487 МК України, ст.ст.9-11 КУпАПпідставою для визнання особи винною в порушенні митних правил, як різновиду адміністративного правопорушення, є встановлення у вчиненому нею діянні всіх ознак складу такого правопорушення, в тому числі ознак суб'єктивної та об'єктивної сторони складу правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно положень ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (ст.10 КУпАП), а вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити (ст.11 КУпАП).

Відповідальність за ч.1 ст.483 МК України настає внаслідок переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Вирішуючи питання про те, чи доведена вина ОСОБА_1 в діях, спрямованих на переміщення лісоматеріалів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення через митний кордон України товарів «деревина паливна…» документів, що містять неправдиві відомості суд виходить з наступного.

З диспозиції ч.1 ст. 483 МК України вбачається, що неправдиві відомості, які складають ознаки передбаченого цією статтею порушення митних правил, вчиненого шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що їх містять, мають стосуватись обмеженого кола ознак цих товарів, а саме: 1) найменування, 2) ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, 3) країни походження, 4) відправника та /або одержувача, 5) кількості вантажних місць, 6) маркування та номерів, 7) відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Таке формулювання виключає одночасне визнання неправдивими відомостей про вагу та про кількість одного і того ж товару.

З протоколу про адміністративне правопорушення №2397/30501/16 та доданих до нього документів встановлено, що 14 травня 2016 року в зоні митного контролю «Експорт» міжнародного залізничного пункту пропуску«Батьове» для здійснення митних процедур посадовим особам митного посту «Залізничний» були подані товаросупровідні документи на товар «Деревина паливна у вигляді колод, довжина 2 м, неокорована: породи вільха - 116,83 куб. метрів, породи осика - 38,98 куб. метрів. Наявна кривизна колод до 8%, з тріщинами, сучками. Діаметр колод - 8-60 см. Якість згідно ТУУ 56.196-95. Обмір лісопродукції згідно ДСТУ 4020-2-2001, додаток Д.» Всього завантажено у вагони деревину вагою брутто 110850 кг., нетто складає 104450 кг. Код товару за УКТ ЗЕД - НОМЕР_1», що переміщувалась у залізничних вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340, згідно залізничних накладних ЦИМ/СМГС №544197, №544189, №544163 та №544189 від 12.05.2016 року, відповідно, та митної декларації типу ЕК10АА № 209050000/2016/001472 від 12.05.2016 року, оформленої за процедурою електронного декларування. Відправник даного товару являється ДП «Буське лісове господарство» (80500, Україна, Львівська область, м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39, код ЄРПУО 00992504), одержувач фірма «INTERSPAN KFT» (4800, Vasarosnameny, Ipar u. 1, Hungary) для покупця «MULTIKEMIA Kereskedelmi Kft» (1025, Budapest, Csatarka u. 63, Hungary).

Згідно інвойсів у вагонах переміщується товар: «деревина паливна» різних порід, обєму та вартості. Всі інвойси підписані директором ДП «Буське лісове господарство» ОСОБА_1 та головним бухгалтером ОСОБА_4, їх підписи завірені печаткою ДП «Буське лісове господарство». У графі 1 «от правитель» залізничних накладних ЦИМ/СМГС зазначено назву відправника ДП «Буське лісове господарство» та у графі «підпис» зазначено прізвище ОСОБА_5 Відповідно до Пакувальних листів у вагонах переміщується деревина паливна різних порід, обємів у 6 штабелях. Всі пакувальні листи підписані начальником ЛПК Красне ОСОБА_5 та завірені печаткою ДП «Буське лісове господарство», код ЄРПУО 00992504. Згідно Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій лісопродукція, що експортується характеризується як деревина паливна порід осика, вільха, геометричні розміри 8-60х200 см, різної кількості, код згідно УКТ ЗЕД 4401 10 00 00.

Статтею 198 Митного кодексу України передбачено, що органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.

Згідно з ч. 1 ст. 199 Митного кодексу України граничний строк перебування товарів у пунктах пропуску через державний кордон України не може перевищувати 30 днів з моменту прибуття у пункт пропуску через державний кордон України для здійснення митних процедур.

16.06.2016 року на станції «Батьово» було здійснено зважування вказаних вагону з товаром, за результатом якого встановлено, що фактична вага вантажу «Деревина паливна...» у вагонах відрізняється від ваги товару указаної у митній декларації та пакувальних листах, а саме: у вагоні №32262636 вага складає 21160 кг., що на 5140 кг менше, ніж зазначено в товаросупровідних документах; у вагоні №96290119 вага складає 22700 кг., що на 5200 кг менше, ніж зазначено в товаросупровідних документах; у вагоні №96395033 вага складає 22400 кг., що на 5800 кг менше, ніж зазначено в товаросупровідних документах; у вагоні №96399340 вага складає 18900 кг., що на 9550 кг менше, ніж зазначено в товаросупровідних документах.

За результатами зважування, Закарпатська митниця ДФС листом від 29.11.2016 року №07-70-61/34/3246, звернулась до Закарпатської ТПП з проханням залучення експертів до повного митного огляду товару «Деревина паливна...», який переміщувався у залізничних вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340 з метою визначення чи відповідає переміщуваний товар відомостям, заявленим в товаросупровідних документах на нього, зокрема визначення кількості, обєму, розміру, породи, сорту, кодів УКТ ЗЕД лісоматеріалів круглих, які поставляються на експорт.

В період з 02.12.2016 року по 05.12.2016 року за участі експертів Закарпатської ТПП ОСОБА_10 та ОСОБА_11, представника ДП «Свалявське лісове господарство» ОСОБА_15, представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_8 було здійснено митний огляд зазначеного товару, що переміщувався у вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340.

Згідно зроблених органом доходів і зборів висновків, з врахуванням Експертних висновків Закарпатської ТПП, у залізничних вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340 переміщувалися лісоматеріали кількість, обєм, вага, геометричні розміри та митна вартість яких не відповідає заявленим в митній декларації і товаросупровідних документах.

Разом з тим, слід зазначити, що згідно Експертного висновку Закарпатської ТПП №В-1162/4 від 05.12.2016 року у вагоні №32262636, згідно зовнішнього огляду, замірів лісоматеріалів, знаходяться лісоматеріали круглі із деревини осини загальним обємом 36,8 кб.м по якісних характеристиках та розмірах відповідають вимогам дров по ГОСТ 3243-88, УКТ ЗЕД НОМЕР_1. Відповідно Експертного висновку Закарпатської ТПП №В-1159/5 від 05.12.2016 року у вагоні №936933, згідно зовнішнього огляду, замірів лісоматеріалів, знаходяться лісоматеріали круглі із деревини вільхи загальним обємом 35,25 кб.м по якісних характеристиках та розмірах відповідають вимогам дров по ГОСТ 3243-88, УКТ ЗЕД НОМЕР_1. Відповідно Експертного висновку Закарпатської ТПП №В-1159/6 від 05.12.2016 року у вагоні №936935, згідно зовнішнього огляду, замірів лісоматеріалів, знаходяться лісоматеріали круглі із деревини вільхи загальним обємом 36,195 кб.м по якісних характеристиках та розмірах відповідають вимогам дров по ГОСТ 3243-88, УКТ ЗЕД НОМЕР_1. Відповідно Експертного висновку Закарпатської ТПП №В-1159/4 від 05.12.2016 року у вагоні №936934, згідно зовнішнього огляду, замірів лісоматеріалів, знаходяться лісоматеріали круглі із деревини вільхи загальним обємом 35,537 кб.м по якісних характеристиках та розмірах відповідають вимогам дров по ГОСТ 3243-88, УКТ ЗЕД НОМЕР_1.

Тобто, відомості заявлені у товаросупровідних документах на товар, а саме ГОСТ 3243-88 та УКТ ЗЕД НОМЕР_1 відповідають дійсним.

Геометричні параметри не є ознакою порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МКУ, тому невідповідність відомостей щодо окремих колод партії «дров паливних» не є порушенням в розумінні статті 483 Митного кодексу України та не може бути підставою для відповідальності за цією статтею.

Що стосується інших величин виміру, ваги, то як видно із матеріалів справи вбачається, що така перевірка (перевантаження, зважування) проведенабез належного дотримання вимогст.338 МК України(без присутності особи (представника), яка переміщувала товар, дотримання належних умов перегляду, урахування допустимих природних втрат, усушки деревини при зберіганні, транспортуванні і т.д.). Більше того, на думку суду, зазначена величина виміру (вага) такого товару, як деревина, не може мати істотного значеннядля визначення поняття «неправдиві відомості»в розумінні дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, оскільки така величина виміру піддається різким змінам в залежності від умов зберігання та транспортування, чого не враховано.

На момент зважування, 16 червня 2016 року лісоматеріали перебували у відкритих вагонах понад 30 днів, під відкритим небом, а тому зміна ваги є абсолютно природною з урахуванням зменшення вологості, дії сонця, опадів, способу зберігання та транспортування. Ця властивість деревини описана в спеціальній літературі та є загальновідомою.

Згідно наукового роз'ясненням щодо тлумачення термінів окремих товарних кодів деревини, наданого Національним лісотехнічним університетом України, зі змісту якого вбачається, що «деревина вимірюється у кубічних одиницях: щільних або складових метрах з подальшим переводом у щільні. Вага деревини є непостійною і значною мірою залежить від щільності деревної породи та її вологості, яка в свою чергу, залежить від багатьох чинників: пори року заготівлі, часу і способу зберігання та транспортування тощо. Тому вага товару «Деревина паливна» в процесі транспортування у теплу пору року у вигляді свіжоспиляних колод буде зменшуватись внаслідок природного сушіння.»

З наукового розяснення щодо технічних вимог до деревини паливної від 29.08.2016 року, наданих завідувачем кафедри ботаніки, деревознавства та не деревних ресурсів лісу Національного лісового університету України ОСОБА_16, слідує, що похибка при вимірюванні обєму лісоматеріалів геометричним методом має дві складові похибка вимірювання, яка становить на рівні 3-5% та похибка, що зумовлена відхиленням форми штабеля і фактичного коефіцієнта повнодеревності, і може досягати 15-18% від поштучного методу.

Окрім того слід зазначити, що конструкція ст.483 МУ України дослівно говорить про неправильні відомості щодо ваги товару (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості. Поєднання слів «ваги» і «кількості» за допомогою слова «або» дає підстави стверджувати, що диспозиція ст.483 МК України передбачає кваліфікуючу ознаку або вагу, або кількість, а не дві ці ознаки для одного і того ж товару. Оскільки орган доходів і зборів, як підставу для проведення повного митного огляду товару «деревина паливна» обрав невідповідність саме ваги, кваліфікація по ознаці «кількість», суд вважає є безпідставною, оскільки поняття кількості вже охоплено застосованою, як основою кваліфікації за ознаками «вага».

Субєктивним є у даномувипадку і визначення експертом обєму деревини. У висновку спеціаліста не зазначено який підхід застосованодо визначення обсягу цієї деревини, яка знаходилась у штабелях навалом. Із приєднаних до висновкуфототаблиць та його змісту можливо лише сприйняти, що таке визначення обєму є орієнтовним та приблизним.

Відповідно дост.54 МК Українимитний органздійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів. Однак, як видноз матеріалів справи, такий здійснено без урахування вимог та положень, визначенихМК України.

Положеннями ст.ст..486,495 МК України обовязок доказування у митній справіпокладається на органи доходів і зборів (митних органів).

За змістомст.483 МК Українизазначене правопорушення характеризується умисною формою вини. Як видно, усправі відсутні будь-які доказитого, щоОСОБА_1 діявз умислом, спрямованим на порушення зазначених митних правил.

У матеріалах справи взагалі ненаведено достатніх доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 надав митному органу підроблені документи чи такі, що містять неправдиві дані щодо зазначених відомостей з приводу обєму, ваги, геометричних розмірі та митна вартість.

Статтею 268 Митного кодексу України передбачається допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, не тягне за собою застосування санкцій, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України, крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті. Частиною 2 статті 268 Митного кодексу України встановлено, що у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, посадові особи органів доходів і зборів надають декларантам або уповноваженим ним особам можливість виправити помилки, допущені в митній декларації.

Даних про те, що переміщення цього товару могло потягти за собою несплату або недоплату мита, в справі немає. Навпаки, завищення ваги і вартості переміщуваних лісоматеріалів у митній декларації і товаросупровідних документах могло призвести тільки до завищення суми сплаченого мита.

Відомостей про те, що ОСОБА_1 усвідомлював будь-яке своє діяння, щодо переміщуваних у залізничних вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340 лісоматеріалів, як протиправне, передбачав або повинен був і міг передбачити порушення своїми діями встановленого порядку переміщення його через митний кордон України або можливість такого порушення, бажав, свідомо допускав його, або легковажно розраховував на його відвернення, в справі не встановлено.

Отже, підстав для визнання його винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України немає.

Окрім того слід зазначити, відповідно до ст.459 МК України адміністративна відповідальність за порушення митних правил встановлюється цим Кодексом. Суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно даних митної декларації типу ЕК10АА № 209050000/2016/001472 від 12.05.2016 року, оформленої за процедурою електронного декларування декларантом, декларантом товару «деревина паливна» є ДП «Буське лісове господарство» (80500, Україна, Львівська область, м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39).

В протоколі про ПМП вказано, що ОСОБА_1, як директор ДП «Буське лісове господарство» (фірма відправник), відповідає за додержання вимог, встановлених Митним кодексом. Тоді, як вказаною нормою визначено поняття «посадові особи підприємства керівники та інші працівники підприємств (резиденти або нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог встановлених цим кодексом, законами та іншими нормативними актами..».

Разом з тим, в матеріалах справи відсутні будь які належні докази, що ОСОБА_1, як директор ДП «Буське лісове господарство», є відповідальною особою, яка згідно посадових обов'язків відповідальна за здійснення декларування вантажу, та яка здійснювала декларування затриманого Закарпатською митницею вагону.

До посадових обовязків ОСОБА_1, як директор ДП «Буське лісове господарство», входить поточне керівництво підприємством, організація його виробничо-господарської та соціально-побутової діяльності, забезпечення виконання завдань, передбачених Статутом. В силу своїх посадових обовязків ОСОБА_1, як директор підприємства, не здійснює будь-яких дій, пов'язаних із навантаженням та декларуванням вантажу.

Крім того, заслуговує на увагу твердження представника ОСОБА_1, що підписи в інвойсах на вантаж ОСОБА_1, як директор ДП «Буське лісове господарство», не підписував, такі підписані головним інженером ДП «Буське ЛГ» ОСОБА_13, який є одним із уповноважених на роботу з митницею, а також згідно наказу від 06.05.2016 року №50-від. з 06 травня 2016 року тимчасово виконував обовязки директора ДП «Буське лісове господарство», у звязку із тимчасовою непрацездатністю ОСОБА_1 Факт перебування директора ДП «Буське ЛГ» ОСОБА_1 в період з 06.05.2016 року по 01.06.2016 року у тимчасової працездатності також підтверджується довідкою №308/01 від 02.06.2017 року.

Залізничні накладні ЦИМ/СМГС №544197, №544189, №544163 та №544189 від 12.05.2016 року від імені відправника товару ДП «Буське лісове господарство» підписані «ОСОБА_5Б.». Всі пакувальні листи на вантаж підписані начальником ЛПК Красне ОСОБА_5 та завірені печаткою ДП «Буське лісове господарство», код ЄРПУО 00992504.

Згідно даних митної декларації типу ЕК 10 АА № 209050000/2016/1472, електронне декларування здійснено ОСОБА_17.

Частиною 8ст. 264 МК Українипередбачено, що з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Статтею 266 Митного кодексу України передбачені обовязки, права та відповідальність декларанта та уповноваженої ним особи. Відповідно даної норми Закону, декларант зобовязаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу органу доходів і зборів предявити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів. Перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів. У випадках та в порядку, визначених цим Кодексом, декларант має право вимагати від органу доходів і зборів випуску товарів, за умови забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.

Відповідно до частини 4, 5 статті 266 Митного кодексу України, у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант. Особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обовязки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що ОСОБА_1, як директор ДП «Буське лісове господарство», який на даний час не займає вказану посаду, не може бути субєктом адміністративної відповідальності за порушення митних правил щодо надання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення через митний кордон України партії лісоматеріалів документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості, ваги, геометричних розмірів та митної вартості товару, який переміщувався у вагонах №32262636, №96290119, №96395033 та №96399340. Отже, підстав для визнання його винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Керуючись ст.ст. 527, 528, 529, ч. 1 ст. 483 МК України, п. 1 ч. 1 ст. 247, 283 - 285, 287 - 291, 294 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення (справі про порушення митних правил) відносно громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, директора Державного підприємства «Буське лісове господарство», закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

Вилучені згідно протоколу про порушення митних правил №2397/30501/16 від 20.12.2016 року: лісоматеріали круглі із деревини осики, ГОСТ 3243-88, код за УКТ ЗЕД НОМЕР_1, в кількості 36,8 кб.м; лісоматеріали круглі із деревини вільхи, ГОСТ 3243-88, код за УКТ ЗЕД НОМЕР_1, в кількості 106,98 кб.м, а також товаросупровідні документи, - повернути уповноваженому представнику ДП «Буське лісове господарство» (80500, Львівська область, м. Буськ, вул.Січових Стрільців, 39).

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_18