Єдиний державний реєстр судових рішень копія
Справа № 2-а-6466/09/1170
Категорія статобліку
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 року Кіровоградський оружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
прокурора - Коваль О.М.
від позивача- Косарецькова В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Петрівського району в інтересах держави в особі Петрівського районного центру зайнятості до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам , -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Петрівського району в інтересах держави в особі Петрівського районного центру зайнятості звернувся до суду з позовною заявою до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття в сумі 2396,29 грн., з яких 2184,70 грн. - недоїмка, 211,59 грн. - пеня, на користь Петрівського районного центру зайнятості та витрати по справі.
В обгрунтування позовних вимог прокурор зазначав, що на підставі акту про результати перевірки правильності нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття було винесено рішення від 24.02.2009 р. № 1, яким було зобов'язано відповідача сплатити недоїмку в сумі 2184,70 грн. та застосовано фінансові санкції, пеню в розмірі 211,59грн.
На день звернення до суду відповідач заборгованість в добровільному порядку не сплатив, а тому виникла необхідність у зверненні до суду.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, зменшивши суму стягнення до 1856,03 грн. в зв'язку з частковою сплатою відповідачем суми заборгованості.
Прокурор та представник позивача в судовому засідання підтримали позовні вимоги з урахуванням уточнення та просили суд задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засіданні не зявився, про дату час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (а. с. 32, 40). Про причини неявки суд не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не подав.
В судовому засіданні 20.10.2009 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 26.10.2009 р.
Розглянувши позовну заяву, долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора, представника центру зайнятості, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до с. 121 Конституції України та ст. 60 КАС України при виявленні порушень закону на прокуратуру покладається обовязок представляти інтереси держави в суді.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може звернутись до суду з заявою для захисту інтересів держави в суді в разі наявності порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.
Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення» для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки , працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
П. 2 ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або занижених зборів і недоїмок до Державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 1 січня 2001 р. є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За рахунок цих коштів Фонду забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою.
Петрівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноваженим вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), неповний робочий день (тиждень), та на інших підставах, передбачених законодавством про працю. А роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду з дня реєстрації.
Відповідач зареєстрований в Петрівському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття 15.08.1997 р. (а. с. 4).
Відповідно до ч. З ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п.5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18 грудня 2000 р. страхові внески сплачуються 1 раз на місяць в день одержання роботодавцем в установах банків на оплату праці.
23 лютого 2008 року Петрівським районним центром зайнятості була проведена планова перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.06.2008 р. по 31.01.2009 р. Петрівським комбінатом комунальних підприємств. За результатами перевірки був складений акт № 13, яким виявлені порушення строків сплати страхових внесків (а.с.5).
24.02.2009 р. директором Петрівського районного центру зайнятості було винесено рішення № 1 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) та пені , яким було стягнуто з відповідача 2396,29 коп. (а. с. 9).
На час розгляду справи у суду відсутні будь-які дані про оскарження вказаного рішення чи повної сплати відповідачем заборгованості.
Представником центру зайнятості в судовому засіданні було уточнено позовні вимоги, та зменшено суму заборгованості на 540,26 грн. На підтвердження часткової сплати відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття було надано належно завірені копії виписок з банку від 23.06.2009 р. та від 20.08.2009 р. (а. с. 42, 43).
Тобто на даний час заборгованість відповідача перед центром зайнятості відповідно до розрахунку (а. с. 8) та уточнень складає 1856,03 грн. (2396,29 грн. 540,26 грн.).
В судовому засіданні знайшов підтвердження факт наявності заборгованості у відповідача перед Петрівським районним центром зайнятості по сплаті страхових внесків, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.18,19,35,38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та ст.ст.71,160-163, КАС України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Стягнути з Петрівського комбінату комунальних підприємств (28300, смт. Петрове, Петровський района, Кіровоградська область, вул. Дружби, 68) на користь Петрівського районного центру зайнятості (28300, смт. Петрове, Петрівський район, Кіровоградська область, вул. Ілліча, 41, р/р 37179971900375, МФО 823016, одержувач коштів Петрівський РЦЗ, ідн.код 22222712) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 1856 (одна тисяча вісімсот пятдесят шість) грн. 03 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 26 жовтня 2009 року.
Суддя підпис Н.В.Чубара
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Н.В.Чубара