Постанова № 6698146, 27.10.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2009
Номер справи
2-а- 642/08/1170
Номер документу
6698146
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія.Справа № 2-а-642/08/1170

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Притули К.М.

при секретарі: Сириці І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом виконуючого обовязки Знамянського транспортного прокурора в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

в с т а н о в и в

Виконуючий обовязки Знамянського транспортного прокурору Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 на користь державного бюджету нараховані та несплачені фінансові санкції в сумі 3400,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтував тим, що відповідач - субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 в порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом Опель Омега, номерний знак НОМЕР_1 без наявності ліцензійної картки, тому по даному факту були накладені фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн., які відповідачем на даний час не сплачені.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причина неявки суду невідома.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 Закону України « Про автомобільний транспорт», передбачено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, який відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про систему центральних органів виконавчої влади» № 1572 від 15.12.1999 року є вищим органом у системі органів виконавчої влади. В його складі діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту Міністерство транспорту та звязку.

Ст. 6 Закону України « Про автомобільний транспорт» закріплює, що центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті. Таким урядовим органом державного управління , згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Головавтотрансінспекція здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень.

У відповідності до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України, № 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

Згідно п.1 Наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» № 888 від 14.12.2005 року, територіальні органи Головавтотрансінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області. Основними завданнями територіальних управлінь ( п.4 Наказу № 888 від 14.12.2005 року) є здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 08.11.2006, № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» Органами державного контролю на автомобільному є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Ст.21 Постанови № 1567 закріплює, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за відповідною формою.

Згідно зі ст. 25. Постанови Кабінету Міністрів України, від 08.11.2006, № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення

Ст. 27 даної Постанови закріплює, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Судом встановлено, що на підставі вищевказаних нормативних актів, 31.07.07 року державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області Непотенком В.П. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. В ході перевірки встановлено субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію № 04055268Ф0180554 від 18.05.04 року, видане виконкомом Кіровоградської райради), проживаючого за адресою АДРЕСА_1, який надавав послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом Опель Омега, номерний знак НОМЕР_1, порушуючи вимоги законодавства України про автомобільний транспорт. А саме, в порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без ліцензії та ліцензійної картки, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 022991 від 31.07.07 року.

Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто 02.08.07 року заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області Соломоновим О.П. та винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 015098 від 02.08.07 року, якою на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення вимог ст. 39 цього закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Зазначену постанову направлено ОСОБА_2 02.08.07 року рекомендованим листом з супровідним листом № 12/3-31-1698.

Також, 30.11.07 року державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області Непотенком В.П. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. В ході перевірки знову виявлено, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_2, надавав послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом Опель Омега, номерний знак НОМЕР_1, порушуючи вимоги законодавства України про автомобільний транспорт. А саме, в порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідач, надавав послуги з перевезення пасажирів без ліцензії та ліцензійної картки , про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 059836 від 30.11.07 року.

Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто 06.12.07 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області Мошнягулом М.Г. та винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 015301 від 06.12.07 року, якою на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення вимог ст. 39 Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Зазначену постанову ОСОБА_2 06.12.07 року отримав наручно, про що мається відмітка на цій постанові.

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, ті що потрібні для предявлення для водія таксі це посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На даний, час відомості про сплату фінансових санкцій субєктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 у суду відсутні.

За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.,ст. 162 , 163 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в

Позов виконуючого обовязки Знамянського транспортного прокурора - задовольнити.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 на користь Державного бюджету нараховані та несплачені фінансові санкції в сумі 3400,00 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Суддя-підпис

з оригіналом згідно

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду К.М. Притула

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 02 листопада 2009 року.