Постанова № 6698131, 13.11.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2009
Номер справи
2-а-6614
Номер документу
6698131
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.2009р. №2-а-6614/09/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.

при секретарі Канюка І.І.

за участю представників:

- від позивача Левенець Д.О.,

- від відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Компаніївського району в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області (надалі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення фінансової санкції.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 510 грн.

Позовні вимоги, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, обґрунтує тим, що посадовим особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині законності здійснення вантажних перевезень. В ході перевірки встановлено, що транспортний засіб під керуванням ОСОБА_2 «Chevrolet Lachetti №196» номерний знак НОМЕР_1, здійснював експлуатацію автомобіля облаштованого під таксі без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-III, а саме ліцензійної картки. Вказане порушення зафіксовано актом №000789 від 28.08.2008р. На підставі акту та відповідно до ст. 60 вказаного Закону позивачем прийнято постанову №015721 від 09.10.2008р. про застосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 510 грн., яку відповідач добровільно не сплатив, а тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився вдруге, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надавав.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 13.11.2009р. відповідно до ч.3 ст.160 КАС України, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 18.11.2009 року.

Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-III (надалі Закон №2344) цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Відповідно до ст. 5 Закону 2344 основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, державними органами управління автомобільним транспортом, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

Згідно ст. 6 Закону №2344 загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, в т.ч.: видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов; державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004р. №1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно п. 4 вказаного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює у передбачених законодавством випадках: ліцензування видів господарської діяльності, пов'язаних з наданням послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом; державний контроль за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.

Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Київській області здійснено заходи щодо перевірки транспортних засобів перевізників пасажирів, вантажів та на таксі на трасі Київ-Бориспіль.

Під час здійснення вказаних заходів проведено перевірку транспортного засобу «Chevrolet Lachetti №196» номерний знак НОМЕР_1, під керуванням відповідача.

Вказаний транспортний засіб належить на праві власності відповідачеві на підставі свідоцтва про реєстрацію СРВ №946617.

За результатами перевірки складено Акт проведення перевірки вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №000789 від 28.08.2008р. (а.с. 8).

Встановлено, що відповідач здійснює експлуатацію автомобіля облаштованого як таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар на даху автомобіля.

Згідно ст. 39 Закону №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

- для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Під час перевірки встановлено, що відповідача відсутня ліцензійна картка.

Відповідно до ст. 60 Закону №2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Відповідно до пунктів 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

У звязку з виявленим порушенням законодавства про автомобільний транспорт, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій №015721 від 09.10.2008р. (а.с.10), згідно якої до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 510 грн.

Вказана постанова була направлена на адресу відповідача разом із супровідним листом (а.с. 11) 09.10.2008р. та отримана відповідачем 17.10.2008р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

У вказаний строк відповідач фінансову санкцію не сплатив.

Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державного бюджету фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510 грн. на розрахунковий рахунок УДК в Компаніївському районі ГУДК в Кіровоградській області № 31115106700225, код одержувача 23896884, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено 16.11.2009р.

Суддя підпис.

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Пасічник Ю.П.