Ухвала суду № 66908494, 02.06.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.06.2017
Номер справи
826/7182/17
Номер документу
66908494
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення подання без руху

02 червня 2017 року справа №826/7182/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши подання і додані до нього матеріали

за поданням

Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби

до

Товариства з обмеженою відповідальністю “М.С.Л.”

про

зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків

В С Т А Н О В И В:

02 червня 2017 року об 11 год. 45 хв. (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (далі по тексту – заявник) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю “М.С.Л.” (далі по тексту – відповідач, ТОВ “М.С.Л.”), в якому просить: 1) зупинити видаткові операції на відповідних рахунках відповідача шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та ніші цінності, що знаходять у банку; 2) зобов’язати відповідача допустити податкового керуючого до опису майна.

Згідно з частиною третьою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб’єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Оскільки статтею 1833 цього Кодексу не встановлено інше, зазначене правило поширюється і на випадки звернення органу доходів і зборів з відповідним поданням.

Разом з тим, суд звертає увагу, що заявник не додав до подання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу - ТОВ “М.С.Л.”, копії подання та долучених до нього документів, а також документа про сплату судового збору.

При цьому, відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб’єктом владних повноважень складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, в даному випадку ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб’єктом владних повноважень становить 1 600,00 грн.

Крім того, суд звертає увагу, що вимога подання про зобов’язання відповідача допустити податкового керуючого до опису майна містить вимогу подання містить вимогу, не передбачену частиною першою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що подання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби подано з недотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказані недоліки заявник може усунути у строк до 12 год. 00 хв. 06 червня 2017 року шляхом надання суду: доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення ТОВ “М.С.Л.”; копії подання та доданих до нього документів; оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 1 600,00 грн.; подання з уточненими вимогами у відповідності до частини першої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 108, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Залишити подання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби без руху.

2. Встановити Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби строк для усунення недоліків подання до 12 год. 00 хв. 06 червня 2017 року.

3. Попередити Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби про наслідки недотримання вимог суду у встановлений строк, передбачені абзацом другим частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко