Постанова № 66899478, 04.05.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.05.2017
Номер справи
810/620/17
Номер документу
66899478
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 травня 2017 року 810/620/17

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Лапія С.М., суддів: Басая О.В., Щавінського В.Р., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "Капітал-Агроінвест" до Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України (Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації), Міністерства юстиції України, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "УБА-Агросвіт", Державний реєстратор Комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" Іванець Василь Васильович,- про визнання протиправним та скасування наказу,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал-Агроінвест" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України (Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації), Міністерства юстиції України, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "УБА-Агросвіт", державний реєстратор Комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" Іванець Василь Васильович, в якому просить :

- визнати незаконним та скасувати висновок Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України від 05.01.2017;

- визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства юстиції України від 16.01.2017 №80/5;

- зобов'язати уповноважених осіб, що мають право на проведення реєстраційних дій на території України, здійснити реєстраційні дії щодо відновлення рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняті державним реєстратором прав на нерухоме майно Комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" Іванецем Василем Васильовичем, які були скасовані наказом Міністерства юстиції України від 16.01.2017 №80/5.

На обґрунтування своїх позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачами було порушено п. п. 9, 10, 11 Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою КМУ від 125.12.2015 № 1128, а саме: позивача не було належним чином повідомлено про дату та час розгляду скарги третьої особи.

Представник відповідача Міністерства юстиції України надав суду письмові заперечення, в яких просив у задоволенні позову відмовити, оскільки оскаржуваний наказ прийнятий у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Треті особи надали суду письмові заперечення, в яких просили у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду Балаклицького А.І. від 13.02.2017 відкрито провадження у даній справі.

У зв'язку з тимчасовим відстороненням судді Балаклицького А.І. від здійснення правосуддя, відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 26.04.2017 проведено повторний автоматичний розподіл даної адміністративної справи та передано її на розгляд судді Лапію С.М.

Ухвалою суду від 03.05.2017 дану справу суддею Лапієм С.М. прийнято до провадження.

Сторони до судового засідання не з'явилися, надати суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.

На підставі ч. 4 ст. 122 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Статтею 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав, а також залучення скаржника чи інших осіб, Міністерство юстиції України та його територіальні органи можуть подовжити строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника.

За результатами розгляду скарги Міністерство юстиції України та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про: 1) відмову у задоволенні скарги; 2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішення про: а) скасування рішення про державну реєстрацію прав; б) скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав; в) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором; г) тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав; ґ) анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав; д) скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації; е) притягнення до дисциплінарної відповідальності посадової особи територіального органу Міністерства юстиції України.

Рішення, передбачені підпунктами "а", "ґ" та "д" пункту 2 цієї частини, приймаються виключно Міністерством юстиції України.

У рішенні Міністерства юстиції України чи його територіального органу за результатами розгляду скарги можуть визначатися декілька шляхів задоволення скарги.

Рішення, передбачені підпунктами "а" - "в" пункту 2 частини шостої цієї статті, виконуються не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру прав.

Для виконання таких рішень повторне подання документів для проведення державної реєстрації прав та сплата адміністративного збору не вимагаються. Технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених підпунктами "г" та "ґ" пункту 2 частини шостої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.

Порядок тимчасового блокування та анулювання доступу до Державного реєстру прав визначається Міністерством юстиції України.

Відповідно п. 2 Розділу І Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2016, № 37/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2016 р. за № 42/28172, Комісія є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві юстиції України, що в межах повноважень, визначених Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1128 (далі - Порядок), забезпечує розгляд скарг у сфері державної реєстрації.

Порядок роботи комісії передбачений розділом III Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Так, згідно п.1 розділу III положення формою роботи комісії є засідання, які проводяться у разі потреби. Дату, час і місце проведення засідання комісії визначає її Голова.

Засідання комісії є правомочним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу (п.2 розділу III Положення) .

Секретар комісії завчасно повідомляє членів комісії, а також скаржника та/або його представника, суб'єкта оскарження та інших заінтересованих осіб про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення, а також надає/надсилає членам комісії та зазначеним особам необхідні матеріали в електронному або паперовому вигляді (п.3 розділу III Положення) .

Розгляд питання на засіданні комісії включає такі етапи: 1) доповідь члена комісії, співдоповіді (у разі потреби); 2) запитання членів комісії доповідачу, співдоповідачам, відповіді на них; 3) виступи членів комісії та скаржника та/або його представника, суб'єкта оскарження та інших заінтересованих осіб з питання, що розглядається; 4) внесення пропозицій членами комісії, їх обговорення; 5) оголошення Головою комісії про припинення обговорення питання; 6) заключне слово доповідача, співдоповідачів (за їх бажанням); 7) голосування (п.4 розділу III Положення) .

Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комісії, приймаються шляхом голосування простою більшістю голосів присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос Голови комісії є ухвальним (п.6 розділу III Положення).

Під час проведення засідання комісії секретарем комісії ведеться протокол засідання комісії, який повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядались на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, прийняте комісією рішення ( п. 7 розділу III Положення).

Рішення комісії оформляються висновком, який підписується Головою комісії, секретарем та членами комісії, що брали участь у засіданні комісії. Висновок комісії повинен містити такі відомості: дата, час та місце його складення; перелік осіб, присутніх на засіданні комісії; реквізити та суть скарги, розгляд якої здійснюється комісією; відомості про наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення скаржника, зазначені у скарзі, та інших обставин, які мають значення для об'єктивного розгляду скарги; окрема думка члена комісії у разі її наявності та оформлення у письмовому вигляді; узагальнюючий висновок щодо відповідності/невідповідності законодавству у сфері державної реєстрації рішення, дії або бездіяльності суб'єкта оскарження, щодо задоволення кожної з вимог скаржника або відмови в їх задоволенні з відповідним обґрунтуванням та посиланням на норми законодавства; відомості про рішення / реєстраційні дії, що підлягають скасуванню, а також про дії, що підлягають вчиненню у зв'язку зі скасуванням рішення / реєстраційної дії або у зв'язку з визнанням оскаржуваних дій або бездіяльності протиправними, та про суб'єкта, що буде вчиняти такі дії (п. 8 розділу III Положення).

Організаційне забезпечення діяльності комісії, підготовку матеріалів для розгляду комісією, а також підготовку на основі протоколу засідання комісії проекту висновку комісії та проекту наказу Міністерства юстиції України здійснює Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України (п. 9 розділу III Положення).

Висновок комісії, оформлений відповідно до пункту 8 розділу III цього Положення, разом з проектом відповідного наказу Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України подає для підпису Міністру юстиції України (п.10 розділу III Положення).

Процедура розгляду відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закони) скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації, територіального органу Мін'юсту (далі - суб'єкт оскарження), що здійснюється Мін'юстом та його територіальними органами (далі - суб'єкт розгляду скарги), передбачена Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. N 1128 (далі Порядок № 1128).

Пунктом 2 Порядку № 1128 передбачено, що для забезпечення розгляду скарг суб'єктом розгляду скарги утворюються постійно діючі комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі - комісія), положення та склад яких затверджуються Мін'юстом або відповідним територіальним органом.

Розгляд скарг здійснюється за заявою особи, яка вважає, що її права порушено (далі - скаржник), що подається виключно у письмовій формі та повинна містити обов'язкові відомості, передбачені Законами, а також відомості про бажання скаржника та/або його представника взяти участь у розгляді відповідної скарги по суті та про один із способів, зазначених у пункті 10 цього Порядку, в який скаржник бажає отримати повідомлення про зазначений розгляд . Така скарга у день її надходження реєструється суб'єктом розгляду скарги відповідно до вимог законодавства з організації діловодства у державних органах. Відсутність у скарзі обов'язкових відомостей, передбачених Законами, не є підставою для відмови у її реєстрації ( п. 3 Порядку № 1128) .

Розгляд скарг здійснюється у строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян" з урахуванням особливостей, передбачених Законами, які обраховуються з моменту реєстрації її суб'єктом розгляду скарги (п. 4 Порядку № 1128).

Згідно п.5 Порядку № 1128 перед розглядом скарги по суті комісія вивчає скаргу для встановлення: 1) чи віднесено розгляд скарги відповідно до Законів до повноважень суб'єкта розгляду скарги (належний суб'єкт розгляду скарги); 2) чи дотримано вимоги Законів щодо строків подання скарги та вимог щодо її оформлення; 3) чи наявні (відсутні) інші скарги у суб'єкта розгляду скарги.

Відповідно до п.5 Порядку № 1128 під час розгляду скарги по суті комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення скаржника, зазначених у скарзі, та інші обставини, які мають значення для об'єктивного розгляду скарги, у тому числі шляхом перевірки відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно чи Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - реєстри), та у разі необхідності витребування документів, пояснень тощо у суб'єкта оскарження, і вирішує: 1) чи мало місце прийняття оскаржуваного рішення суб'єктом оскарження, чи мала місце оскаржувана дія або бездіяльність суб'єкта оскарження; 2) чи було оскаржуване рішення прийнято суб'єктом оскарження на законних підставах, чи здійснювалася дія або вчинялася бездіяльність суб'єктом оскарження на законних підставах; 3) чи належить задовольнити кожну з вимог скаржника або відмовити в їх задоволенні; 4) чи можливо поновити порушені права або законні інтереси скаржника іншим способом, ніж визначено ним у своїй скарзі (зокрема внесення шляхом виправлення технічних помилок у записах реєстрів взамін скасування рішення державного реєстратора); 5) які рішення підлягають скасуванню або які дії, що випливають з факту скасування рішення або з факту визнання оскаржуваних дій або бездіяльності протиправними, підлягають вчиненню.

Під час розгляду скарги по суті обов'язково запрошується скаржник та/або його представник (за умови якщо ним зазначено про це у скарзі), суб'єкт оскарження та інші заінтересовані особи, зазначені у скарзі або встановлені відповідно до відомостей реєстрів. Неприбуття таких осіб, яким було належним чином повідомлено про розгляд скарги, а також неотримання такими особами повідомлень про час та місце розгляду скарги з причин, що не залежать від суб'єкта розгляду скарги, не перешкоджає її розгляду ( п. 9 Порядку № 1128).

Пунктом 10 Порядку № 1128 зазначено, що суб'єкт розгляду скарги своєчасно повідомляє скаржнику (за умови якщо ним зазначено про це у скарзі), суб'єкту оскарження та іншим заінтересованим особам, зазначеним у скарзі або встановленим відповідно до відомостей реєстрів, про час і місце розгляду скарги в один з таких способів: 1) рекомендованою телеграмою; 2) телефонограмою; 3) факсимільним повідомленням; 4) засобами електронної пошти.

Копії скарги та доданих до неї документів надаються суб'єкту оскарження та заінтересованим особам, зазначеним у скарзі або встановленим відповідно до відомостей реєстрів, не пізніше дня, що передує дню розгляду скарги по суті. Суб'єкт оскарження має право подавати письмові пояснення по суті скарги, які обов'язково приймаються комісією до розгляду ( п. 11 Порядку № 1128).

За результатами розгляду скарги суб'єкт розгляду скарги на підставі висновків комісії приймає мотивоване рішення про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні з підстав, передбачених Законами, у формі наказу ( п. 12 Порядку № 1128) .

Якщо у скарзі заявлено дві або більше вимог, комісія надає правову оцінку кожній із них, яка включається до висновку комісії ( п. 13 Порядку N 1128).

Пунктом 14 Порядку № 1128 передбачено, що висновок комісії, на підставі якого суб'єктом розгляду скарги приймається рішення про задоволення скарги, обов'язково містить інформацію про те, що: 1) рішення, дії або бездіяльність суб'єкта оскарження не відповідають законодавству у сфері державної реєстрації; 2) скарга підлягає задоволенню в повному обсязі чи частково (з обов'язковим зазначенням у якій частині) шляхом прийняття суб'єктом розгляду скарги рішень, передбачених пунктом 2 частини шостої статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та пунктом 2 частини шостої статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Копії рішення, прийнятого за результатом розгляду скарги, засвідчені в установленому законодавством порядку, надсилаються скаржнику, суб'єкту оскарження, заінтересованим особам, зазначеним у скарзі або встановленим відповідно до відомостей реєстрів, іншому суб'єкту, про якого йдеться у рішенні, протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. (п. 17 Порядку № 1128).

Рішення, дії або бездіяльність суб'єкта розгляду скарги можуть бути оскаржені до суду (п. 19 Порядку № 1128).

Судом встановлено, що засновник ТОВ «УБА-Агросвіт» ОСОБА_3 26.12.2016 звернувся зі скаргою до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України на рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у порядку ст. 37 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у якій просив скасувати рішення державного реєстратора КП «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» Київської області - Іванець Василя Васильовича за індексними номерами: 31559388 від 26.09.2016р, 31559031 від 26.09.2016р, 31566919 від 26.09.2016р, 31561700 від 26.09.2016р, 31696325 від 04.10.2016р, 31215916 від 03.09.2016р, 31208784 від 02.09.2016р, 31420517 від 16.09.2016р, 31422040 від 16.09.2016р, 31423662 від 16.09.2016р, 31567829 від 26.09.2016р, 31540235 від 23.09.2016р, 31203934 від 02.09.2016р, 31539568 від 23.09.2016р, 31539188 від 23.09.2016р, 31543596 від 23.09.2016р, 31747625 від 06.10.2016р, 31568966 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31436098 від 17.09.2016р, 31399944 від 15.09.2016р, 31748064 від 06.10.2016р, 31697329 від 04.10.2016р, 31697165 від 04.10.2016р, 31696928 від 26.09.2016р, 31696780 від 04.10.2016р, 31696666 від 04.10.2016р, 31696511 від 04.10.2016р, 31696165 від 04.10.2016р, 31696023 від 04.10.2016р, 31695614 від 04.10.2016р, 31695446 від 04.10.2016р, 31695253 від 04.10.2016р, 31694578 від 04.10.2016р, 31694397 від 04.10.2016р, 31694181 від 04.10.2016р, 31693440 від 04.10.2016р, 31693304 від 04.10.2016р, 31693604 від 04.10.2016р, 31692785 від 04.10.2016р, 31689274 від 03.10.2016р, 31689158 від 03.10.2016р, 31689057 від 03.10.2016р, 31688933 від 03.10.2016р, 31688800 від 03.10.2016р, 31688664 від 03.10.2016р, 31688535 від 03.10.2016р, 31688387 від 03.10.2016р, 31688255 від 03.10.2016р, 31688047 від 03.10.2016р, 31687885 від 03.10.2016р, 31687649 від 03.10.2016р, 31576599 від 27.09.2016р, 31576586 від 27.09.2016р, 31576575 від 27.09.2016р, 31576560 від 27.09.2016р, 31568354 від 26.09.2016р, 31571741 від 26.09.2016р, 31571408 від 26.09.2016р, 31571745 від 26.09.2016р, 31570872 від 26.09.2016р, 31570325 від 26.09.2016р, 31569481 від 26.09.2016р, 31568772 від 26.09.2016р, 31568600 від 26.09.2016р, 31568540 від 26.09.2016р, 31568327 від 26.09.2016р, 31568121 від 26.09.2016р, 31568010 від 26.09.2016р, 31567974 від 26.09.2016р, 31567707 від 26.09.2016р, 31567676 від 26.09.2016р, 31567406 від 26.09.2016р, 31567427 від 26.09.2016р, 31566414 від 26.09.2016р, 31566303 від 26.09.2016р, 31565974 від 26.09.2016р, 31565799 від 26.09.2016р, 31564788 від 26.09.2016р, 31564592 від 26.09.2016р, 31564235 від 26.09.2016р, 31564063 від 26.09.2016р, 31564073від 26.09.2016р, 31563903 від 26.09.2016р, 31563722 від 26.09.2016р, 31563512 від 26.09.2016р, 31563313 від 26.09.2016р, 31563285 від 26.09.2016р, 31563089 від 26.09.2016р, 31563094 від 26.09.2016р, 31562952 від 26.09.2016р, 31562860 від 26.09.2016р, 31562754 від 26.09.2016р, 31562546 від 26.09.2016р, 31562527 від 26.09.2016р, 31562279 від 26.09.2016р, 31562003 від 26.09.2016р, 31561905 від 26.09.2016р, 31561767 від 26.09.2016р, 31561084 від 26.09.2016р, 31561047 від 26.09.2016р, 31560755 від 26.09.2016р, 31560615 від 26.09.2016р, 31560384 від 26.09.2016р, 31560214 від 26.09.2016р, 31560129 від 26.09.2016р, 31560001 від 26.09.2016р, 31559841 від 26.09.2016р, 31558268 від 26.09.2016р, 31571741 від 26.09.2016р, 31558129 від 26.09.2016р, 31558077 від 26.09.2016р, 31557790 від 26.09.2016р, 31557644 від 26.09.2016р, 31557649 від 26.09.2016р, 31546242 від 23.09.2016р, 31546085 від 23.09.2016р, 31545894 від 23.09.2016р, 31545726 від 23.09.2016р, 31545323 від 23.09.2016р, 31544655 від 23.09.2016р, 31544384 від 23.09.2016р, 31543983 від 23.09.2016р, 31543383 від 23.09.2016р, 31543074 від 23.09.2016р, 31542846 від 23.09.2016р, 31542530 від 23.09.2016р, 31541902 від 23.09.2016р, 31540431 від 23.09.2016р, 31539941 від 23.09.2016р, 31539388 від 23.09.2016р, 31539020 від 23.09.2016р, 31538818 від 23.09.2016р, 31537696 від 23.09.2016р, 31537479 від 23.09.2016р, 31537073 від 23.09.2016р, 31535353 від 23.09.2016р, 31436076 від 17.09.2016р, 31436052 від 17.09.2016р, 31436038 від 17.09.2016р, 31436019 від 17.09.2016р, 31436001 від 17.09.2016р, 31430319 від 16.09.2016р, 31429947 від 16.09.2016р, 31429753 від 16.09.2016р, 31429540 від 16.09.2016р, 31428974 від 16.09.2016р, 31428996 від 16.09.2016р, 31428799 від 16.09.2016р, 31428677 від 16.09.2016р, 31428603 від 16.09.2016р, 31428410 від 16.09.2016р, 31428247 від 16.09.2016р, 31428241 від 16.09.2016р, 31428066 від 16.09.2016р, 31427934 від 16.09.2016р, 31427888 від 16.09.2016р, 31427687 від 16.09.2016р, 31427702 від 16.09.2016р, 31427555 від 16.09.2016р, 31427476 від 16.09.2016р, 31427154 від 16.09.2016р, 31426880 від 16.09.2016р, 31426737 від 16.09.2016р, 31426531 від 16.09.2016р, 31426372 від 16.09.2016р, 31426177 від 16.09.2016р, 31426039 від 16.09.2016р, 31425850 від 16.09.2016р, 31425745 від 16.09.2016р, 31425677 від 16.09.2016р, 31425581 від 16.09.2016р, 31425473 від 16.09.2016р, 31425320 від 16.09.2016р, 31425298 від 16.09.2016р, 31424876 від 16.09.2016р, 31424814 від 16.09.2016р, 31424675 від 16.09.2016р, 31424480 від 16.09.2016р, 31424449 від 16.09.2016р, 31424253 від 16.09.2016р, 31424248 від 16.09.2016р, 31424046 від 16.09.2016р, 31424062 від 16.09.2016р, 31423877 від 16.09.2016р, 31423846 від 16.09.2016р, 31423692 від 16.09.2016р, 31423494 від 16.09.2016р, 31423252 від 16.09.2016р, 31422494 від 16.09.2016р, 31421928 від 16.09.2016р, 31421567 від 16.09.2016р, 31421536 від 16.09.2016р, 31427934 від 16.09.2016р, 31421223від 16.09.2016р, 31421259 від 16.09.2016р, 31420566 від 16.09.2016р, 31420306 від 16.09.2016р, 31420116 від 16.09.2016р, 31420091 від 16.09.2016р, 31419864 від 16.09.2016р, 31419797 від 16.09.2016р, 31419586 від 16.09.2016р, 31419565 від 16.09.2016р, 31419240 від 16.09.2016р, 31418440 від 16.09.2016р, 31418159 від 16.09.2016р, 31417894 від 16.09.2016р, 31417626 від 16.09.2016р, 31417189 від 16.09.2016р, 31416824 від 16.09.2016р, 31416223 від 16.09.2016р, 31415853 від 16.09.2016р, 31415605 від 16.09.2016р, 31415373 від 16.09.2016р, 31414997 від 16.09.2016р, 31414873 від 16.09.2016р, 31414706 від 16.09.2016р, 31414642 від 16.09.2016р, 31414601 від 16.09.2016р, 31414564 від 16.09.2016р, 31404531 від 15.09.2016р, 31404359 від 15.09.2016р, 31404139 від 15.09.2016р, 31403915 від 15.09.2016р, 31403761 від 15.09.2016р, 31402910 від 15.09.2016р, 31402609 від 15.09.2016р, 31402313 від 15.09.2016р, 31402134 від 15.09.2016р, 31401370 від 15.09.2016р, 31400876 від 15.09.2016р, 31331146 від 12.09.2016р, 31330894 від 12.09.2016р, 31315945 від 09.09.2016р, 31315273 від 09.09.2016р, 31315099 від 09.09.2016р, 31314650 від 09.09.2016р, 31314490 від 09.09.2016р, 31314311 від 09.09.2016р, 31314147 від 09.09.2016р, 31313975 від 09.09.2016р, 31313767 від 09.09.2016р, 31313592 від 09.09.2016р, 31313436 від 09.09.2016р, 31313293 від 09.09.2016р, 31313149 від 09.09.2016р, 31313019 від 09.09.2016р, 31312500 від 09.09.2016р, 31312316 від 09.09.2016р, 31312080 від 09.09.2016р, 31311865 від 09.09.2016р, 31311672 від 09.09.2016р, 31311504 від 09.09.2016р, 31311042 від 09.09.2016р, 31310844 від 09.09.2016р, 31310548 від 09.09.2016р, 31310202 від 09.09.2016р, 31309882 від 09.09.2016р, 31309601 від 09.09.2016р, 31309368 від 09.09.2016р, 31309067 від 09.09.2016р, 31308842 від 09.09.2016р, 31308606 від 09.09.2016р, 31308358 від 09.09.2016р, 3137894 від 09.09.2016р, 31306986 від 09.09.2016р, 31306715 від 09.09.2016р, 31306452 від 09.09.2016р, 31306213 від 09.09.2016р, 31305869 від 09.09.2016р, 31305370 від 09.09.2016р, 31305143 від 09.09.2016р, 31304883 від 09.09.2016р, 31304600 від 09.09.2016р, 31304382 від 09.09.2016р, 31304224 від 09.09.2016р, 31304016 від 09.09.2016р, 31303554 від 09.09.2016р, 31303261 від 09.09.2016р, 31303046 від 09.09.2016р, 31302905 від 09.09.2016р, 31302528 від 09.09.2016р, 31302399 від 09.09.2016р, 31302185 від 09.09.2016р, 31302096 від 09.09.2016р, 31302009 від 09.09.2016р, 31301860 від 09.09.2016р, 31301837 від 09.09.2016р, 31298191 від 08.09.2016р, 31297993 від 08.09.2016р, 31297812 від 08.09.2016р, 31297597 від 08.09.2016р, 31297394 від 08.09.2016р, 31296567 від 08.09.2016р, 31296306 від 08.09.2016р, 31296004 від 08.09.2016р, 31295491 від 08.09.2016р, 31295206 від 08.09.2016р, 31294926 від 08.09.2016р, 31294469 від 08.09.2016р, 31294251 від 08.09.2016р, 31293994 від 08.09.2016р, 31293768 від 08.09.2016р, 31293449 від 08.09.2016р, 31291823 від 08.09.2016р, 31290832 від 08.09.2016р, 31290693 від 08.09.2016р, 31290546 від 08.09.2016р, 31287634 від 08.09.2016р, 31287288 від 08.09.2016р, 31286569 від 08.09.2016р, 31286377 від 08.09.2016р, 31285883 від 08.09.2016р, 31285662 від 08.09.2016р, 31285438 від 08.09.2016р, 31284987 від 08.09.2016р, 31284764 від 08.09.2016р, 31284526 від 08.09.2016р, 31284213 від 08.09.2016р, 31282961 від 08.09.2016р, 31282422 від 08.09.2016р, 31282309 від 08.09.2016р, 31282160 від 08.09.2016р, 31281768 від 08.09.2016р, 31281689 від 08.09.2016р, 31281592 від 08.09.2016р, 31281559 від 08.09.2016р, 31281524 від 08.09.2016р, 31216155 від 03.09.2016р, 31216112 від 03.09.2016р, 31216065 від 03.09.2016р, 31216016 від 03.09.2016р, 31215956 від 03.09.2016р, 31211395 від 02.09.2016р, 31210856 від 02.09.2016р, 31210395 від 02.09.2016р, 31210177 від 02.09.2016р, 31209812 від 02.09.2016р, 31209651 від 02.09.2016р, 31209446 від 02.09.2016р, 31209229 від 02.09.2016р, 31208612 від 02.09.2016р, 31208424 від 02.09.2016р, 31208256 від 02.09.2016р, 31207907 від 02.09.2016р, 31207763 від 02.09.2016р, 31207595 від 02.09.2016р, 31207443 від 02.09.2016р, 31207307 від 02.09.2016р, 31206986 від 02.09.2016р, 31206865 від 02.09.2016р, 31206746 від 02.09.2016р, 31206613 від 02.09.2016р, 31206485 від 02.09.2016р, 31206397 від 02.09.2016р, 31206266 від 02.09.2016р, 31206083 від 02.09.2016р, 31205801 від 02.09.2016р, 31205228 від 02.09.2016р, 31205012 від 02.09.2016р, 31204864 від 02.09.2016р, 31204705 від 02.09.2016р, 31204537 від 02.09.2016р, 31204373 від 02.09.2016р, 31204212 від 02.09.2016р, 31203510 від 02.09.2016р, 31203279 від 02.09.2016р, 31203128 від 02.09.2016р, 31202990 від 02.09.2016р, 31202858 від 02.09.2016р, 31202727 від 02.09.2016р, 31201793 від 02.09.2016р, 31201547 від 02.09.2016р, 31201379 від 02.09.2016р, 31201206 від 02.09.2016р, 31200466 від 02.09.2016р, 31200246 від 02.09.2016р, 31199905 від 02.09.2016р, 31199714 від 02.09.2016р, 31199524 від 02.09.2016р, 31199080 від 02.09.2016р, 31198873 від 02.09.2016р, 31198698 від 02.09.2016р, 31198405 від 02.09.2016р, 31192224 від 01.09.2016р, 31191962 від 01.09.2016р, 31191761 від 01.09.2016р, 31191366 від 01.09.2016р, 31191138 від 01.09.2016р, 31190932 від 01.09.2016р, 31190733 від 01.09.2016р, 31190534 від 01.09.2016р, 31190262 від 01.09.2016р, 31189907 від 01.09.2016р, 31189484 від 01.09.2016р, 31189261 від 01.09.2016р, 31189050 від 01.09.2016р, 31188880 від 01.09.2016р, 31188727 від 01.09.2016р, 31188606 від 01.09.2016р, 31188433 від 01.09.2016р, 31188298 від 01.09.2016р, 31188158 від 01.09.2016р, 31187767 від 01.09.2016р, 31187306 від 01.09.2016р, 31187155 від 01.09.2016р, 31187038 від 01.09.2016р, 31186904 від 01.09.2016р, 31186718 від 01.09.2016р, 31186549 від 01.09.2016р, 31186386 від 01.09.2016р, 31186188 від 01.09.2016р, 31185997 від 01.09.2016р, 31185764 від 01.09.2016р, 31183383 від 01.09.2016р, 31183123 від 01.09.2016р, 31182593 від 01.09.2016р, 31182399 від 01.09.2016р, 31182165 від 01.09.2016р, 31182000 від 01.09.2016р, 31181786 від 01.09.2016р, 31181538 від 01.09.2016р, 31181324 від 01.09.2016р, 31181000 від 01.09.2016р.

Так, після надходження даної скарги Міністерством юстиції України надіслано на адресу позивача лист від 04.01.2017 № 40642-0-33-16/19К, яким направлено копію скарги та повідомлено, що дату, місце та час засідання Комісії з розгляду скарги буде опубліковано на сайті Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України.

Крім того, 04.01.2017 Комісією було розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України оголошення про те, що засідання Комісії з розгляду скарги ТОВ «УБА-Агросвіт» відбудеться 05.01.2017.

За результатами розгляду скарги на підставі висновків Комісії Міністерством юстиції України прийнято наказ від 16.01.2017 № 80/5, яким скаргу задоволено частково.

Скасовано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняті державним реєстратором прав на нерухоме майно КП «Центр розвитку та інвестицій Васильківського районі Іванцем В.В. за індексними номерами: 31559388 від 26.09.2016р, 31559031 від 26.09.2016р, 31566919 від 26.09.2016р, 31561700 від 26.09.2016р, 31696325 від 04.10.2016р, 31215916 від 03.09.2016р, 31208784 від 02.09.2016р, 31420517 від 16.09.2016р, 31422040 від 16.09.2016р, 31423662 від 16.09.2016р, 31567829 від 26.09.2016р, 31540235 від 23.09.2016р, 31203934 від 02.09.2016р, 31539568 від 23.09.2016р, 31539188 від 23.09.2016р, 31543596 від 23.09.2016р, 31747625 від 06.10.2016р, 31568966 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31565086 від 26.09.2016р, 31436098 від 17.09.2016р, 31399944 від 15.09.2016р, 31748064 від 06.10.2016р, 31697329 від 04.10.2016р, 31697165 від 04.10.2016р, 31696928 від 26.09.2016р, 31696780 від 04.10.2016р, 31696666 від 04.10.2016р, 31696511 від 04.10.2016р, 31696165 від 04.10.2016р, 31696023 від 04.10.2016р, 31695614 від 04.10.2016р, 31695446 від 04.10.2016р, 31695253 від 04.10.2016р, 31694578 від 04.10.2016р, 31694397 від 04.10.2016р, 31694181 від 04.10.2016р, 31693440 від 04.10.2016р, 31693304 від 04.10.2016р, 31693604 від 04.10.2016р, 31692785 від 04.10.2016р, 31689274 від 03.10.2016р, 31689158 від 03.10.2016р, 31688933 від 03.10.2016р, 31688800 від 03.10.2016р, 31688664 від 03.10.2016р, 31688535 від 03.10.2016р, 31688387 від 03.10.2016р, 31688255 від 03.10.2016р, 31688047 від 03.10.2016р, 31687885 від 03.10.2016р, 31687649 від 03.10.2016р, 31576599 від 27.09.2016р, 31576586 від 27.09.2016р, 31576575 від 27.09.2016р, 31568354 від 26.09.2016р, 31571741 від 26.09.2016р, 31571408 від 26.09.2016р, , 31570872 від 26.09.2016р, 31570325 від 26.09.2016р, 31569481 від 26.09.2016р, 31568772 від 26.09.2016р, 31568600 від 26.09.2016р, 31568540 від 26.09.2016р, 31568327 від 26.09.2016р, 31568121 від 26.09.2016р, 31568010 від 26.09.2016р, 31567974 від 26.09.2016р, 31567707 від 26.09.2016р, 31567676 від 26.09.2016р, 31567406 від 26.09.2016р, 31567427 від 26.09.2016р, 31566414 від 26.09.2016р, 31566303 від 26.09.2016р, 31565974 від 26.09.2016р, 31565799 від 26.09.2016р, 31564788 від 26.09.2016р, 31564592 від 26.09.2016р, 31564063 від 26.09.2016р, 31564073 від 26.09.2016р, 31563722 від 26.09.2016р, 31563512 від 26.09.2016р, 31563313 від 26.09.2016р, 31563089 від 26.09.2016р, 31562952 від 26.09.2016р, 31562860 від 26.09.2016р, 31562754 від 26.09.2016р, 31562546 від 26.09.2016р, 31562279 від 26.09.2016р, 31562003 від 26.09.2016р, 31561905 від 26.09.2016р, 31561767 від 26.09.2016р, 31561084 від 26.09.2016р, 31561047 від 26.09.2016р, 31560755 від 26.09.2016р, 31560615 від 26.09.2016р, 31560384 від 26.09.2016р, 31560214 від 26.09.2016р, 31560129 від 26.09.2016р, 31560001 від 26.09.2016р, 31559841 від 26.09.2016р, 31558268 від 26.09.2016р, 31571741 від 26.09.2016р, 31558129 від 26.09.2016р, 31558077 від 26.09.2016р, 31557790 від 26.09.2016р, 31557644 від 26.09.2016р, 31557649 від 26.09.2016р, 31546242 від 23.09.2016р, 31546085 від 23.09.2016р, 31545894 від 23.09.2016р, 31545726 від 23.09.2016р, 31545323 від 23.09.2016р, 31544655 від 23.09.2016р, 31544384 від 23.09.2016р, 31543983 від 23.09.2016р, 31543383 від 23.09.2016р, 31543074 від 23.09.2016р, 31542846 від 23.09.2016р, 31542530 від 23.09.2016р, 31541902 від 23.09.2016р, 31540431 від 23.09.2016р, 31539941 від 23.09.2016р, 31539388 від 23.09.2016р, 31539020 від 23.09.2016р, 31538818 від 23.09.2016р, 31537696 від 23.09.2016р, 31537479 від 23.09.2016р, 31537073 від 23.09.2016р, 31535353 від 23.09.2016р, 31436076 від 17.09.2016р, 31436052 від 17.09.2016р, 31436038 від 17.09.2016р, 31436019 від 17.09.2016р, 31436001 від 17.09.2016р, 31430319 від 16.09.2016р, 31429947 від 16.09.2016р, 31429753 від 16.09.2016р, 31429540 від 16.09.2016р, 31428974 від 16.09.2016р, 31428996 від 16.09.2016р, 31428799 від 16.09.2016р, 31428677 від 16.09.2016р, 31428603 від 16.09.2016р, 31428410 від 16.09.2016р, 31428247 від 16.09.2016р, 31428241 від 16.09.2016р, 31428066 від 16.09.2016р, 31427934 від 16.09.2016р, 31427888 від 16.09.2016р, 31427687 від 16.09.2016р, 31427702 від 16.09.2016р, 31427555 від 16.09.2016р, 31427476 від 16.09.2016р, 31427154 від 16.09.2016р, 31426880 від 16.09.2016р, 31426737 від 16.09.2016р, 31426531 від 16.09.2016р, 31426372 від 16.09.2016р, 31426177 від 16.09.2016р, 31426039 від 16.09.2016р, 31425850 від 16.09.2016р, 31425745 від 16.09.2016р, 31425677 від 16.09.2016р, 31425581 від 16.09.2016р, 31425473 від 16.09.2016р, 31425320 від 16.09.2016р, 31425298 від 16.09.2016р, 31424876 від 16.09.2016р, 31424814 від 16.09.2016р, 31424675 від 16.09.2016р, 31424480 від 16.09.2016р, 31424449 від 16.09.2016р, 31424253 від 16.09.2016р, 31424248 від 16.09.2016р, 31424046 від 16.09.2016р, 31424062 від 16.09.2016р, 31423877 від 16.09.2016р, 31423846 від 16.09.2016р, 31423692 від 16.09.2016р, 31423494 від 16.09.2016р, 31423252 від 16.09.2016р, 31422494 від 16.09.2016р, 31421928 від 16.09.2016р, 31421567 від 16.09.2016р, 31421536 від 16.09.2016р, 31427934 від 16.09.2016р, 31421223 від 16.09.2016р, 31421259 від 16.09.2016р, 31420566 від 16.09.2016р, 31420306 від 16.09.2016р, 31420116 від 16.09.2016р, 31420091 від 16.09.2016р, 31419864 від 16.09.2016р, 31419797 від 16.09.2016р, 31419586 від 16.09.2016р, 31419565 від 16.09.2016р, 31419240 від 16.09.2016р, 31418440 від 16.09.2016р, 31418159 від 16.09.2016р, 31417894 від 16.09.2016р, , 31417189 від 16.09.2016р, 31416824 від 16.09.2016р, 31416223 від 16.09.2016р, 31415853 від 16.09.2016р, 31415605 від 16.09.2016р, 31415373 від 16.09.2016р, 31414997 від 16.09.2016р, 31414873 від 16.09.2016р, 31414706 від 16.09.2016р, 31414642 від 16.09.2016р, 31414601 від 16.09.2016р, 31414564 від 16.09.2016р, 31404531 від 15.09.2016р, 31404359 від 15.09.2016р, 31404139 від 15.09.2016р, 31403915 від 15.09.2016р, 31403761 від 15.09.2016р, 31402910 від 15.09.2016р, 31402609 від 15.09.2016р, 31402313 від 15.09.2016р, 31402134 від 15.09.2016р, 31401370 від 15.09.2016р, 31400876 від 15.09.2016р, 31331146 від 12.09.2016р, 31330894 від 12.09.2016р, 31315945 від 09.09.2016р, 31315273 від 09.09.2016р, 31315099 від 09.09.2016р, 31314650 від 09.09.2016р, 31314490 від 09.09.2016р, 31314311 від 09.09.2016р, 31314147 від 09.09.2016р, 31313975 від 09.09.2016р, 31313767 від 09.09.2016р, 31313592 від 09.09.2016р, 31313436 від 09.09.2016р, 31313293 від 09.09.2016р, 31313149 від 09.09.2016р, 31313019 від 09.09.2016р, 31312500 від 09.09.2016р, 31312316 від 09.09.2016р, 31312080 від 09.09.2016р, 31311865 від 09.09.2016р, 31311672 від 09.09.2016р, 31311504 від 09.09.2016р, 31311042 від 09.09.2016р, 31310844 від 09.09.2016р, 31310548 від 09.09.2016р, 31310202 від 09.09.2016р, 31309882 від 09.09.2016р, 31309601 від 09.09.2016р, 31309368 від 09.09.2016р, 31309067 від 09.09.2016р, 31308842 від 09.09.2016р, 31308606 від 09.09.2016р, 31308358 від 09.09.2016р, 31306986 від 09.09.2016р, 31306715 від 09.09.2016р, 31306452 від 09.09.2016р, 31306213 від 09.09.2016р, 31305869 від 09.09.2016р, 31305370 від 09.09.2016р, 31305143 від 09.09.2016р, 31304883 від 09.09.2016р, 31304600 від 09.09.2016р, 31304382 від 09.09.2016р, 31304016 від 09.09.2016р, 31303554 від 09.09.2016р, 31303261 від 09.09.2016р, 31303046 від 09.09.2016р, 31302905 від 09.09.2016р, 31302528 від 09.09.2016р, 31302399 від 09.09.2016р, 31302185 від 09.09.2016р, 31302096 від 09.09.2016р, 31302009 від 09.09.2016р, 31301860 від 09.09.2016р, 31301837 від 09.09.2016р, 31298191 від 08.09.2016р, 31297993 від 08.09.2016р, 31297812 від 08.09.2016р, 31297597 від 08.09.2016р, 31296567 від 08.09.2016р, 31296306 від 08.09.2016р, 31296004 від 08.09.2016р, 31295491 від 08.09.2016р, 31295206 від 08.09.2016р, 31294926 від 08.09.2016р, 31294469 від 08.09.2016р, 31294251 від 08.09.2016р, 31293994 від 08.09.2016р, 31293768 від 08.09.2016р, 31293449 від 08.09.2016р, 31291823 від 08.09.2016р, 31290832 від 08.09.2016р, 31290693 від 08.09.2016р, 31290546 від 08.09.2016р, 31287634 від 08.09.2016р, 31287288 від 08.09.2016р, 31286569 від 08.09.2016р, 31286377 від 08.09.2016р, 31285883 від 08.09.2016р, 31285662 від 08.09.2016р, 31285438 від 08.09.2016р, 31284987 від 08.09.2016р, 31284764 від 08.09.2016р, 31284526 від 08.09.2016р, 31284213 від 08.09.2016р, 31282961 від 08.09.2016р, , 31282309 від 08.09.2016р, 31282160 від 08.09.2016р, 31281768 від 08.09.2016р, 31281689 від 08.09.2016р, 31281592 від 08.09.2016р, 31281559 від 08.09.2016р, 31281524 від 08.09.2016р, 31216155 від 03.09.2016р, 31216112 від 03.09.2016р, 31216065 від 03.09.2016р, 31216016 від 03.09.2016р, 31215956 від 03.09.2016р, 31211395 від 02.09.2016р, 31210856 від 02.09.2016р, 31210395 від 02.09.2016р, 31210177 від 02.09.2016р, 31209812 від 02.09.2016р, 31209651 від 02.09.2016р, 31209446 від 02.09.2016р, 31209229 від 02.09.2016р, 31208612 від 02.09.2016р, 31208424 від 02.09.2016р, 31208256 від 02.09.2016р, 31207907 від 02.09.2016р, 31207763 від 02.09.2016р, 31207595 від 02.09.2016р, 31207443 від 02.09.2016р, 31207307 від 02.09.2016р, 31206986 від 02.09.2016р, 31206865 від 02.09.2016р, 31206746 від 02.09.2016р, 31206613 від 02.09.2016р, 31206485 від 02.09.2016р, 31206397 від 02.09.2016р, 31206266 від 02.09.2016р, 31206083 від 02.09.2016р, 31205801 від 02.09.2016р, 31205228 від 02.09.2016р, 31205012 від 02.09.2016р, 31204864 від 02.09.2016р, 31204705 від 02.09.2016р, 31204537 від 02.09.2016р, 31204373 від 02.09.2016р, 31204212 від 02.09.2016р, 31203510 від 02.09.2016р, 31203279 від 02.09.2016р, 31203128 від 02.09.2016р, 31202990 від 02.09.2016р, 31202858 від 02.09.2016р, 31202727 від 02.09.2016р, 31201793 від 02.09.2016р, 31201547 від 02.09.2016р, 31201379 від 02.09.2016р, 31201206 від 02.09.2016р, 31200466 від 02.09.2016р, 31200246 від 02.09.2016р, 31199905 від 02.09.2016р, 31199714 від 02.09.2016р, 31199524 від 02.09.2016р, 31199080 від 02.09.2016р, 31198873 від 02.09.2016р, 31198698 від 02.09.2016р, 31198405 від 02.09.2016р, 31192224 від 01.09.2016р, 31191962 від 01.09.2016р, 31191761 від 01.09.2016р, 31191366 від 01.09.2016р, 31191138 від 01.09.2016р, 31190932 від 01.09.2016р, 31190733 від 01.09.2016р, 31190534 від 01.09.2016р, 31190262 від 01.09.2016р, 31189907 від 01.09.2016р, 31189484 від 01.09.2016р, 31189261 від 01.09.2016р, 31189050 від 01.09.2016р, 31188880 від 01.09.2016р, 31188727 від 01.09.2016р, 31188606 від 01.09.2016р, 31188433 від 01.09.2016р, 31188298 від 01.09.2016р, 31188158 від 01.09.2016р, 31187767 від 01.09.2016р, 31187306 від 01.09.2016р, 31187155 від 01.09.2016р, 31187038 від 01.09.2016р, 31186904 від 01.09.2016р, 31186718 від 01.09.2016р, 31186549 від 01.09.2016р, 31186386 від 01.09.2016р, 31186188 від 01.09.2016р, 31185997 від 01.09.2016р, 31185764 від 01.09.2016р, 31183383 від 01.09.2016р, 31183123 від 01.09.2016р, 31182593 від 01.09.2016р, 31182399 від 01.09.2016р, 31182165 від 01.09.2016р, 31182000 від 01.09.2016р, 31181786 від 01.09.2016р, 31181538 від 01.09.2016р, 31181324 від 01.09.2016р, 31181000 від 01.09.2016р.

Відмовлено у задоволені скарги від 26.12.2016 в частині скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №№ 31571745, 31417626, 3137894, 31689057, 31576560, 31564235, 31563903, 31562527, 31563094, 31563285, 31297394, 31304224, 31282422, прийнятих державним реєстратором прав на нерухоме майно комунального підприємства «Центр розвитку інвестицій Васильківського району» Іванцем В.В., у зв'язку з тим, що скарга подана особою, яка не може підтвердити факт порушення її прав у результаті прийнятих рішень.

Не погоджуючись з наказом Міністерства юстиції України від 16.01.2017 № 80/5 позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо законності наказу Міністерства юстиції України від 16.01.2017 № 80/5 суд зазначає наступне.

Як слідує з матеріалів справи, між ТОВ «УБА- Агросвіт (орендар) та фізичними особами - власниками земельних ділянок (орендодавці) у 2012 році було укладено договори оренди землі, відповідно до умов яких орендодавці надають, а орендар приймає в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення (для сільськогосподарського використання), які розташовані на території Баришівського району Київської області.

Пунктами 1. 2. 9 договорів оренди серед іншого передбачено, що в оренду передаються земельні ділянки сільськогосподарського призначення строком на п'ять років (із зазначенням кінцевої дати терміну дії договорів оренди). Перебіг строку починається з дати його державної реєстрації й закінчується о 24 годині станнього дня оренди. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. При переході права власності на земельну ділянку до інших осіб договір оренди зберігає свою чинність для нового власника.

Відповідно до пунктів 37 договорів оренди сторони договору дійшли згоди, що дія договору припиняється шляхом його розірвання: за взаємною згодою сторін: за рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки; за взаємною згодою сторін, якщо одна із сторін письмово попередила про свій намір розірвати цей договір за один місяць; за вимогою орендаря в односторонньому порядку; за вимогою орендодавця в односторонньому порядку.

Зі змісту договорів оренди земельних ділянок вбачається, що у період з травня по грудень 2012 року вони були належним чином зареєстровані в управлінні Держкомзему у Баришівському районі Київської області, про що у книгах записів державної реєстрації договорів оренди землі було вчинено відповідні записи.

Частиною 4 статті 32 Закону України «Про оренду землі» (у редакціях, чинних на момент укладання договорів оренди) передбачалось, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачалось договором оренди землі.

Положеннями пункту 9 договорів оренди землі, укладених між власниками земельних ділянок та ТОВ «УБА-Агросвіт», також передбачено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

Також, враховуючи вимоги пункту 37 договорів оренди, який передбачає шляхи та способи розірвання зазначених договорів оренди, а також з відомостей Державного реєстру прав слідує, що договори оренди є чинними на момент звернення ТОВ «УБА-Агросвіт» зі скаргою, оскільки відсутня інформація про їх дострокове розірвання, відомості про що були б відображені у Державному реєстрі прав.

Відповідно до даних Державного реєстру прав було встановлено, що з 01 вересня 2016 року по 04 жовтня 2016 року державним реєстратором Іванцем В.В. були прийняті оскаржувані рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, на підставі яких до Державного реєстру прав внесені записи про право оренди ТОВ «Капітал-Агроінвест» на спірні земельні ділянки, які розташовані на території Баришівського району Київської області.

Статтею 125 Земельного кодексу України визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ч. 4 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» (у редакціях, чинних на момент укладання договорів оренди) перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи- орендаря не були підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (у редакції від 01 січня 2016 року) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру прав.

Згідно ч. 4 ст. 3 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року), речові права на нерухоме майно та їх обтяження (серед яких право оренди), що виникли до 01 січня 2013 року, визнаються дійсними, зокрема, у разі, якщо реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.

Як слідує з договорів оренди, укладених між ТОВ «УБА-Агросвіт» (орендар) та фізичними особами - власниками земельних ділянок (орендодавці), вони містять відмітку про проведену державну реєстрацію прав до 01 січня 2013 року, а отже, речові права є дійсними і строк дії їх не закінчився.

Вимогами порядку проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, визначеного статтею 18 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року), передбачено такі етапи державної реєстрації, як прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень.

При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 18 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

Так, відповідно до абз. 1 п. 3 ч. 3 ст. 10 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01 січня 2013 року, державний реєстратор запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних інформаційних систем, документів та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.

Отже, державний реєстратор під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно зобов'язаний перевірити інформацію про наявність або відсутність уже зареєстрованих речових прав з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації.

Зазначена позиція узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 29 вересня 2015 року у справі № 21-760а15.

Згідно з даними Державного реєстру прав державним реєстратором Іванцем В.В. під час прийняття оскаржуваних рішень не було дотримано вимог зазначених норм, про що свідчить відсутність у Державному реєстрі прав інформації стосовно взаємодії, передбаченої такими нормами, з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин та здійснює ведення Державного земельного кадастру, який є розпорядником інформації про зареєстровані до 01 січня 2013 року речові права на земельні ділянки.

Крім того, до заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, за результатами розгляду яких прийняті оскаржувані рішення, заявниками не надавались витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, структура яких передбачає наявність інформації про чинні правовідносини оренди (суборенди) земельних ділянок.

Зазначені обставини свідчать про те, що державним реєстратором Іванцем В.В. не було належним чином перевірено інформацію про наявність або відсутність уже зареєстрованих прав оренди на земельні ділянки, що суперечить вимогам Закону (у редакції від 01 січня 2016 року), що в результаті призвело до державної реєстрації права оренди земельних ділянок, які перебувають в оренді ТОВ «УБА-Агросервіс» на строк згідно з чинними договорами оренди, за ТОВ «Капітал-Агроінвест».

Крім того, судом встановлено, що оскаржувані рішення прийняті державним реєстратором Іванцем В.В. за результатами розгляду заяв про державну реєстрацію іншого речового права, які були подані власниками земельних ділянок (орендодавцями).

Як слідує з відомостей Державного реєстру прав та встановлено відповідачами під час розгляду скарги, записи про інше речове право - право оренди земельних ділянок були внесені до спеціальних розділів Державного реєстру прав без здійснення відкриття розділів Державною реєстру прав та реєстрації права власності за орендодавцями.

Стаття 29 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) регулювала процедуру та особливості проведення державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки, право власності на які виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року.

Так, ч.ч. 1.2 ст. 29 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) передбачено, що державна реєстрація похідного речового права на земельну ділянку, право власності на яку виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року, здійснюється одночасно з державною реєстрацією права власності на таку земельну ділянку (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав) на підставі заяви про державну реєстрацію прав.

Державна реєстрація права власності на земельну ділянку у разі подання заяви про державну реєстрацію прав набувачем похідного речового права на таку земельну ділянку може здійснюватися без подання заявником документа, на підставі якого виникло право власності, за умови наявності інформації про зареєстровану земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та до моменту автоматизованого перенесення до Державного реєстру прав записів (відомостей) про речові права та обтяження на земельні ділянки з Державного реєстру земель.

Отже, державним реєстратором Іванцем В.В. при прийнятті оскаржуваних рішень та проведенні державної реєстрації права оренди на земельні ділянки, які розташовані на території Баришівського району Київської області, було порушено передбачений Законом (у редакції від 01 січня 2016 року) принцип одночасності проведення державної реєстрації права власності, внесення відповідних відомостей до Державного реєстру прав та подальшої реєстрації похідного речового права - права оренди земельних ділянок.

Також відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) державний реєстратор, зокрема, встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.

Частиною першою статті 22 Закону (у редакції від 01 січня 2016 року) встановлено, що документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно та їх обтяжень і подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим законом та іншими нормативно-правовими актами. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства.

Крім того, як слідує із заперечень відповідача, під час розгляду скарги було встановлено, що державним реєстратором Іванцем В.В. було виготовлено ідентичні скановані копії документів до усіх заяв про державну реєстрацію іншого речового права, за результатами розгляду яких були прийняті усі оскаржувані рішення, при цьому неможливо було встановити зміст цих документів, а також достовірність відомостей, які містяться в поданих для проведення державної реєстрації прав документах.

Отже, суд приходить до висновку, що державним реєстратором Іванцем В.В. було проведено державну реєстрацію права оренди ТОВ «Капітал-Агроінвест» на земельні ділянки, які розташовані на території Баришівського району Київської області, з істотними порушеннями норм законодавства у сфері державної реєстрації прав, зокрема, не вчиненого дій щодо встановлення факту відсутності або наявності уже зареєстрованих прав оренди землі, що виникли до 01 січня 2013 року, та порушено вимоги Закону (у редакції від 01 січня 2016 року).

Таким чином, наказ Міністерства юстиції України від 16.01.2017 № 80/5 є законним.

За таких обставин, суд не бере до уваги посилання позивача на наявність формальних порушень процедурного характеру, таких як не надіслання копії скарги та доданих до неї документів, повідомлень про час і місце розгляду скарги, рішень за результатами розгляду скарг іншим заінтересованим особам, оскільки їх наявність не впливає на законність оскаржуваного Наказу Міністерства юстиції України. Так порушення процедури прийняття рішення суб'єкта владних повноважень може бути підставою для скасування такого рішення тільки у випадку, якщо такі порушення потягли прийняття суб'єктом владних повноважень рішення, яке за змістом не відповідає (суперечить) нормам законодавства. Якщо такої невідповідності не встановлено, то підстави для скасовування ненормативного акта відсутні.

Судом встановлено, що оскаржуваний наказ прийнятий у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Відтак, наявність формальних порушень процедурного характеру не може бути підставою для скасування законного Наказу Міністерства юстиції України.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання уповноважених осіб, що мають право на проведення реєстраційних дій на території України, здійснити реєстраційні дії щодо відновлення рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняті державним реєстратором прав на нерухоме майно Комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" Іванецем Василем Васильовичем, які були скасовані наказом Міністерства юстиції України від 16.01.2017 №80/5, то суд зазначає, що вона є похідною від позовних вимог про оскарження рішення.

Оскільки суд дійшов висновку про необґрунтованість першочергових позовних вимог, відповідно, і похідні позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, відповідно, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 69, 70, 71, 94, 97, 122, 128, 158-163, 167, 254, 257 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий - суддя Лапій С.М.

Судді: Басай О.В.

Щавінський В.Р.