Ухвала суду № 66893667, 02.06.2017, Харківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
02.06.2017
Номер справи
635/2154/17
Номер документу
66893667
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №635/2154/17

Провадження №1-кп/635/678/2017

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2017 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді - Панас Н.Л.

при секретарі - Сайко А.О.

за участю прокурора - Лісняка О.О.

розглянувши клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення документальної позапланової перевірки по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004547 від 15 грудня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191, ч.2 ст.240 КК України, -

в с т а н о в и в:

Прокурор Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства, що регулює державну політику в сфері трудового законодавства Головним управлінням Держпраці у Харківській області під час використання ПрАТ "Укргазвідобуток" (ЄДРПОУ 25635581) земельної ділянки з кадастровим №6325110700:05:005:0016, площею 2 га, що розташована на території Харківського району Харківської області, і яка знаходиться у спільній власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з метою встановлення наявності (відсутності) порушень вимог чинного законодавства України, а також визначення розміру завданих державі збитків. Проведення позапланової перевірки просив доручити Головному управлінню Держпраці у Харківській області впродовж 15 робочих днів зі дня отримання ухвали слідчого судді.

В обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим відділенням Харківського ВП ГУ НП в Харківській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню за №12016220430004547 від 15 грудня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191, ч.2 ст.240 КК України.

Харківською місцевою прокуратурою №6 Харківської області здійснюється процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженню.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що посадовими особами ПрАТ "Укргазвидобуток" вносяться недостовірні данні, з заниженими показниками обсягів видобутку природнього та газового конденсату для подальшої реалізації їх надлишків без відображення в бухгалтерській документації; отримання неконтрольованої готівки за результатами здійснення сумнівних фінансових операцій. Внаслідок зазначених дій було здійснено реалізацію вуглеводнів на загальну суму понад 10000000 грн., частина яких були привласнені посадовими особами підприємства.

Крім того, ПрАТ "Укргазвидобуток" здійснює видобуток вуглеводнів на території Харківського, Зміївського, Нововодолазького районів Харківської області, що підтверджується спеціальним дозволом на користування надрами №4404 від 04.10.2007 року та актами про надання гірничного відводу №1505 від 20.10.2008 року та №2040 від 29.03.2012 року.

З метою встановлення наявності порушень вимог природоохоронного, земельного та іншого законодавства, визначення розміру збитків, завданих у результаті незаконного видобутку корисних копалин, виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки дотримання вимог законодавства, що регулює державну політику сфері трудового законодавства Головним управлінням Держпраці у Харківській області під час використання ПрАТ "Укргазвідобуток" (ЄДРПОУ 25635581) земельної ділянки з кадастровим №6325110700:05:005:0016, площею 2 га, що розташована на території Харківського району Харківської області, і яка знаходиться у спільній власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Отримані в ході перевірки документи матимуть важливе доказове значення в рамках кримінального провадження.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав з вищевказаних підстав, просив його задовольнити в повному обсязі.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши доводи прокурора, слідчий суддя приходить до висновку про можливість його задоволення у зв'язку з наступним.

Відповідно до вимог ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Разом з цим, Законом України «Про прокуратуру» внесено зміни до п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40 КПК України. Так, з 15.07.2015 року прокурор/слідчий позбавлений можливості призначати перевірки у порядку, визначеному законом.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 №408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребуються у разі, якщо такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

У відповідності з вимогами ст.ст.34, 35 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами. Державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища. Державному контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України, природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні, стан навколишнього природного середовища, а також дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо біологічних об'єктів навколишнього природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

У відповідності з вимогами Положення про Державну службу з питань праці, затвердженого постановою КМУ №96 від 11.02.2015 року, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у звязку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообовязкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з Положенням про територіальні органи Державної служби України з питань праці, затвердженого наказом Мінсоцполітики №340 від 27.03.2015 року, Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці в області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Управління Держпраці відповідно до покладених на неї завдань: 1) бере участь у підготовці пропозицій щодо формування державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб, державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності;

2) координує відповідно до законодавства роботу місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, інших субєктів господарювання у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

3) здійснює контроль за виконанням функцій державного управління охороною праці, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування;

4) бере участь у підготовці пропозицій до загальнодержавної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і контролює їх виконання, бере участь у розробленні та виконанні інших державних і галузевих програм;

5) здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю;

6) здійснює контроль за правильністю застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення, готує пропозиції щодо вдосконалення таких списків;

7) здійснює контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці;

8) здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства про зайнятість населення з питань дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи; використання праці іноземців та осіб без громадянства; наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця; дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; провадження діяльності з надання послуг з посередництва та працевлаштування;

9) здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу);

10) здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів у частині:

реєстрації у регіональному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів;

подання звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів;

виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів;

11) здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення) законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

12) здійснює контроль за своєчасністю та обєктивністю розслідування нещасних випадків на виробництві, їх документальним оформленням і веденням обліку, виконанням заходів з усунення причин нещасних випадків;

13) здійснює в установленому законодавством порядку державний нагляд (контроль) за діяльністю робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення);

14) здійснює державний нагляд (контроль) у сфері гігієни праці, у тому числі нагляд (контроль) за:

факторами виробничого середовища та виробничих операцій, наявність та виконання яких можуть шкодити здоровю працівників;

виконанням заходів щодо запобігання виникненню професійних захворювань;

дотриманням вимог санітарних норм та правил;

своєчасним здійсненням профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоровя працівників;

наявністю обовязкових медичних оглядів працівників;

15) здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:

забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;

монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;

виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;

організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань;

16) здійснює державний гірничий нагляд з питань:

правильності розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації;

додержання правил проведення геологічних і маркшейдерських робіт під час дослідно-промислової розробки та експлуатації родовищ корисних копалин;

додержання правил та технологій переробки мінеральної сировини;

правильності та своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, повязаних із користуванням надрами;

готовності державних воєнізованих гірничорятувальних служб та формувань і диспетчерських служб до локалізації та ліквідації наслідків аварій;

17) здійснює державний нагляд (контроль) у сфері гірничих відносин на підприємствах вугільної, гірничорудної та нерудної промисловості, під час проведення гірничих робіт, будівництва та експлуатації, ліквідації або консервації гірничих підприємств;

18) здійснює нагляд (контроль) за дотриманням умов спеціальних дозволів на користування надрами в частині державного гірничого нагляду;

19) здійснює державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, повязаної з обєктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними обєктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки обєктів підвищеної небезпеки;

20) здійснює державний ринковий нагляд у межах сфери своєї відповідальності;

21) здійснює нагляд (контроль) на ринку за обєктами технічних регламентів та бере участь у підготовці пропозицій щодо правил і процедури ринкового нагляду за обєктами технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у відповідній сфері;

22) здійснює дозиметричний контроль робочих місць та доз опромінення працівників;

23) здійснює контроль за відповідністю визначеним вимогам віднесення вугільних шахт, що небезпечні внаслідок наявності газу, можливості раптових викидів та гірських ударів, до відповідних категорій;

24) забезпечує складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці для подальшого визначення звязку захворювання з умовами праці;

25) бере участь в організації проведення:

експертизи проектної документації на відповідність вимогам нормативно-правових актів із забезпечення безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;

державної технічної експертизи безпеки проведення гірничих робіт, будівництва та експлуатації гірських гірничих підприємств, експертизи проектів з протиаварійного захисту гірських гірничих підприємств;

державної експертизи умов праці із залученням Держсанепідслужби;

випробування устаткування та матеріалів, технічного огляду устаткування, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, незалежної експертизи проектно-конструкторської документації на відповідність вимогам нормативно-правових актів із промислової безпеки, охорони та гігієни праці;

експертизи проектної та іншої документації на виготовлення і впровадження технологій і засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту, реєстрації, огляду, випробування виробничих обєктів, інженерних інфраструктур обєктів соціально-культурного призначення;

експертної оцінки стану безпеки охорони праці та безпеки промислового виробництва субєкта господарювання, обєктів підвищеної небезпеки, а також експертного обстеження (технічного діагностування) устаткування машин, механізмів підвищеної небезпеки;

26) проводить:

розслідування та веде облік аварій і нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню, аналізує їх причини, готує пропозиції щодо запобігання таким аваріям і випадкам;

технічне розслідування обставин та причин виникнення аварій, повязаних із використанням газу в побуті, а також видає за результатами таких розслідувань обовязкові до виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадянами рішення;

розслідування обставин та причин виникнення гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь;

моніторинг стану умов праці та здоровя працівників як складову державного соціально-гігієнічного моніторингу;

27) бере участь у підготовці пропозиції щодо призначення органів з оцінки відповідності;

28) погоджує:

ліквідацію та консервацію гірничих обєктів та або їх ділянок, споруд, повязаних із користуванням надрами, в установленому законодавством порядку;

проекти стандартів, технічних умов, інші документи на засоби праці та виробництва, технологічні процеси;

проекти проведення дослідно-промислового видобування корисних копалин, проекти і щорічні плани їх видобування та переробки, а також проекти будівництва підземних споруд щодо додержання вимог Гірничого закону України, законодавства з промислової безпеки та охорони праці;

проекти планів розвитку гірничих робіт щодо їх безпечного ведення, а також норм відбору, втрат корисних копалин на підприємствах, що видобувають тверді, рідкі та газоподібні корисні копалини;

проекти гірничих підприємств щодо запобігання шкідливому впливу гірничих робіт на життя та здоровя населення, а також проекти захисту обєктів, розташованих на гірничому відводі, від шкідливого впливу гірничих робіт під час підробки таких обєктів гірничими роботами;

29) видає у передбачених законодавством випадках:

дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

дозволи на право проведення вибухових робіт і виготовлення засобів їх механізації;

свідоцтва на придбання і зберігання вибухових матеріалів промислового призначення;

свідоцтва про державну реєстрацію обєкта (обєктів) підвищеної небезпеки;

30) здійснює у передбачених законодавством випадках реєстрацію великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, веде їх облік та визначає порядок проведення державного технічного огляду таких засобів;

31) веде облік підіймальних споруд (вантажопідіймальних кранів та машин, ліфтів, ескалаторів, канатних доріг, підйомників, фунікулерів тощо), парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води, атракціонів обєктів нафтогазового комплексу та інших обєктів;

32) бере участь:

у проведенні державної експертизи (перевірки) технологічної, конструкторської, технічної документації впровадження нових технологій, виготовлення засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту на відповідність їх нормативним актам про охорону праці;

у прийнятті закінчених будівництвом обєктів промислового та виробничого призначення, обєктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

у державній експертизі інвестиційних програм і проектів будівництва відповідно до вимог законодавства;

у розслідуванні обставин і причин аварій, розкрадання та втрат вибухових матеріалів, приймає за матеріалами зазначеного розслідування у межах своєї компетенції відповідні рішення;

у роботі комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві;

у роботі з удосконалення системи ведення обліку, звітності та державної статистики з питань, що належать до компетенції Управління Держпраці;

у професійній атестації експертів, які проводять експертизу проектної та містобудівної документації щодо дотримання нормативів з питань охорони праці;

33) бере участь у веденні державного реєстру обєктів підвищеної небезпеки;

34) сприяє формуванню реєстру підприємств та організацій відповідно до груп ризику для здоровя працівників та Державного реєстру професійних захворювань;

35) бере участь у формуванні та веденні інформаційної бази для прогнозування та проведення аналізу тенденцій забезпечення прав людини у сфері компетенції Управління Держпраці;

36) здійснює міжнародне співробітництво з питань, що належать до компетенції Управління Держпраці, вивчає, узагальнює та поширює досвід іноземних держав, бере участь у підготовці та укладенні міжнародних договорів, залученні та координації міжнародної технічної допомоги, представляє у визначеному порядку інтереси України у міжнародних організаціях;

37) надає пропозиції до державного замовлення на науково-дослідні роботи з питань охорони та гігієни праці, промислової безпеки, безпечного ведення робіт, здійснення державного гірничого нагляду, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, обєктами підвищеної небезпеки, контролює виконання державного замовлення;

38) забезпечує оприлюднення інформації про стан дотримання законодавства з питань, віднесених до її компетенції, про свою діяльність та бере участь у проведенні соціального діалогу та взаємодії із всеукраїнськими професійними спілками і організаціями роботодавців з питань, що належать до її компетенції;

39) проводить інформаційно-розяснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, у тому числі з питань недопущення дискримінації на робочих місцях ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

40) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, ефективну взаємодію з інститутами громадянського суспільства, сприяє здійсненню громадського контролю за діяльністю Управління Держпраці;

41) забезпечує роботодавців і працівників інформацією та розясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням;

42) здійснює розгляд звернень громадян з питань, повязаних з діяльністю Управління Держпраці;

43) забезпечує здійснення в Управлінні Держпраці соціального діалогу у питаннях реалізації державної політики у сфері трудових відносин, оплати праці, охорони праці, гігієни праці та соціального захисту, укладення колективних договорів (угод), створення умов для трудової діяльності працівників та роботи профспілкових організацій відповідно до законодавства України;

44) організовує інформаційну та видавничу діяльність з питань, що належать до її компетенції;

45) видає в установленому порядку роботодавцям, субєктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, а також фондам загальнообовязкового державного страхування обовязкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства з питань, які належать до компетенції Держпраці, та вносить пропозиції щодо накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб, винних у порушенні законодавства;

46) складає у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядає справи про такі правопорушення і накладає адміністративні стягнення;

47) зупиняє, припиняє, обмежує експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень та інших виробничих обєктів, виготовлення та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних робіт, у тому числі повязаних із користуванням надрами, застосуванням нових небезпечних речовин, реалізацію продукції шляхом видачі відповідного розпорядчого документа у передбачених законодавством випадках;

48) здійснює фіксацію процесу проведення перевірок з використанням засобів аудіо-, фото- та відеотехніки;

49) накладає у випадках, передбачених законом, штрафи за порушення законодавства, невиконання розпоряджень посадових осіб Управління Держпраці;

50) здійснює інші повноваження, визначені законом.

Діяльність по видобутку корисних копалин (надр), що здійснюється ПрАТ "Укргазвидабуток", згідно з Переліком робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженим постановою КМУ №1107 від 26.10.2011 року, відноситься до робіт підвищеної небезпеки.

Однак, інформація щодо діючих дозвілів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які були видані ПрАТ "Укргазвидобуток", у Головному управлінні Держпарці у Харківській області станом на 18.05.2017 року відсутня.

У відповідності з вимогами ст.ст.77, 78, 80, 88 Податкового кодексу України тривалість документальної позапланової перевірки не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо субєктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому п. 82.2 ст. 82 ПКУ, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.

Задовольняючи клопотання про проведення документальної позапланової перевірки слідчий суддя виходить із того, що для проведення повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування, встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, необхідна перевірка щодо дотримання вимог законодавства, що регулює державну політику в сфері трудового законодавства Головним управлінням Держпраці у Харківській області під час використання ПрАТ "Укргазвідобуток" (ЄДРПОУ 25635581) земельної ділянки з кадастровим №6325110700:05:005:0016, площею 2 га, що розташована на території Харківського району Харківської області, і яка знаходиться у спільній власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з метою встановлення наявності (відсутності) порушень вимог чинного законодавства України, а також визначення розміру завданих державі збитків.

Надані стороною обвинувачення документи та зазначені в них обставини свідчать про наявність передбачених законом обставин, які обґрунтовують необхідність призначення проведення позапланової перевірки.

Згідно з ч.1 ст.107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась

На підставі викладеного, ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст.77, 78, 80, 88 ПКУ, керуючись ст.ст.2, 36, 91-94, 110, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення документальної позапланової перевірки по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004547 від 15 грудня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191, ч.2 ст.240 КК України - задовольнити.

Надати прокурору Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_1 дозвіл на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства, що регулює державну політику в сфері трудового законодавства Головним управлінням Держпраці у Харківській області під час використання ПрАТ "Укргазвідобуток" (ЄДРПОУ 25635581) земельної ділянки з кадастровим №6325110700:05:005:0016, площею 2 га, що розташована на території Харківського району Харківської області, і яка знаходиться у спільній власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з метою встановлення наявності (відсутності) порушень вимог чинного законодавства України, а також визначення розміру завданих державі збитків.

Проведення позапланової перевірки доручити працівникам Головного управління Держпраці у Харківській області впродовж п"ятнадцяти робочих днів зі дня отримання ухвали слідчого судді.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Н.Л.Панас