
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
31 травня 2017 р. справа 804/3391/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ільков В.В., перевіривши матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Альянс-Запчастина" до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.02.2017 року за № НОМЕР_1 та за №0000252200, -
в с т а н о в и в:
Приватне підприємство "Альянс-Запчастина" звернулося до суду із позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 21 лютого 2017 року № НОМЕР_1 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість:- за податковими зобов'язаннями в сумі 331992,00 грн.,- за штрафними санкціями в сумі 82998,00 гривень;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 21 лютого 2017 року № НОМЕР_2 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств:- за податковими зобов'язаннями в сумі 414990,00 грн.,- за штрафними санкціями в сумі 103747,50 гривень.
Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Вимога про визнання протиправним рішення суб'єкту владних повноважень вчинити певні дії є немайновими.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що зміст позовних вимог свідчить про те, що позов має як майновий, так і немайновий характер.
Статтею 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову юридичною особою майнового характеру встановлюється ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1600,00 грн.; за подання адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем подано до суду квитанцію про сплату судового збору у розмірі 14005,91 грн., проте, із заявлених позивачем позовних вимог вбачається, що сума судового збору має складати 17205,91 гривень.
У зв'язку з чим, позивачу необхідно надати до суду оригінал документа про сплату судового збору із заявлених ним немайнових вимог на суму 3200,00 грн. (17205,91 -14005,91).
Відповідно до ч. 1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне адміністративний позов залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 105 - 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Приватного підприємства "Альянс-Запчастина" до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.02.2017 року за № НОМЕР_1 та за №0000252200 -залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 19.06.2017 року для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру.
Роз'яснити особі, яка подала позовну заяву, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяВ.В. Ільков