
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 травня 2017 року м. Київ К/800/8306/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Заїка М.М., перевіривши можливість розгляду касаційної скарги Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року у справі за позовом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управління ДСНС України в Херсонській області до Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про визнання незаконним та скасування рішення,
в с т а н о в и в :
Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного Управляння ДСНС України в Херсонській області звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати незаконним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області №0006991303 від 17 серпня 2016 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 2545,49 грн., які складаються зі штрафу у розмірі - 2459,41 грн., та пені 86, 08 грн.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2016 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року, позов Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управління ДСНС України в Херсонській області було задоволено: визнано незаконним та скасовано рішення Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області №0006991303 від 17 серпня 2016 року.
Суди першої та апеляційної інстанцій задовольняючи адміністративний позов, виходили з того, що дiї позивача по справі, не мiстять ознак бездiяльностi та не можуть бути пiдставою для застосування штрафiв, передбачених ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", оскільки дії позивача були направлені на здійснення оплати суми єдиного внеску до Державного бюджету України.
Зокрема, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й суд апеляційної інстанції, дійшов до висновку, що помилка у зазначені коду бюджетної класифікації не потягла за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, оскільки із платіжних доручень Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управляння ДСНС України в Херсонській області вбачається, що кошти були перераховані до ГУ ДКСУ у Херсонській області в якості оплати єдиного соціального внеску. Крім того, позивач своєчасно звернувся до ДПІ у м. Херсоні з проханням перерахувати помилково сплачені кошти на правильний рахунок. Помилково сплачені суми єдиного внеску на невідповідний рахунок відповідач мав за заявою позивача перерахувати шляхом оформлення розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок за заявою платника.
Аналогічна правова позиція зі спірного питання висловлена Верховним Судом України у постанові від 16 червня 2015 року у справі №21-377а15.
У касаційній скарзі скаржник не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
В обґрунтування касаційної скарги зазначає, що згідно п. 2.3 Інструкції про безготівкові розрахунки Україні в національній валюті, затвердженою постановою Національного банку України від 21 січня 2004 року, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила цей документ і подала його до обслуговуючого банку.
Відповідач зазначає в касаційній скарзі, що саме на платника покладено відповідальність за правильність заповнення усіх реквізитів розрахункового документу, у тому числі при сплаті єдиного внеску.
Скаржник вважає, що рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17 серпня 2016 року №№0006991303 винесене відповідачем правомірно та є таким, що повністю відповідає вимогам чинного законодавства.
У відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Обставини, які зазначені скаржником у касаційній скарзі, досліджувалися та перевірялися судами першої та апеляційної інстанцій з наданням їм належної правової оцінки. Викладені доводи касаційної скарги не спростовують висновки судів попередніх інстанцій та не дають підстав вважати, що ними допущені порушення норми матеріального чи процесуального права.
З огляду на викладене та керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року у справі за позовом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управління ДСНС України в Херсонській області до Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про визнання незаконним та скасування рішення.
Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства.
Суддя М.М. Заїка
Вищого адміністративного
суду України