Постанова № 66826331, 30.05.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2017
Номер справи
806/1327/17
Номер документу
66826331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) КОРОСТИШІВСЬКА МІСЬКА РАДА
  • 2) КОРОСТИШІВСЬКА РАЙОННА ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2017 року Житомир справа № 806/1327/17

категорія 10.2.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Капинос О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Коростишівської районної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Коростишівської міської ради про стягнення 4884,92 грн.,-

встановив:

Житомирське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Коростенської районної виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до суду з позовом, у якому просить стягнути з Коростишівської міської ради заборгованість у вигляді страхових коштів, штрафу та пені у загальній сумі 4884,92 грн. на користь Коростишівської районної виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що вказана заборгованість виникла на підставі рішення №4 від 17.03.2017 та ршення №9 від 11.04.2017, які відповідачем не були оскаржені.

Представник позивача до суду прибув, позову підтримав, справу просив розглянути у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, повідомлений про розгляд спарви належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

У відповідності до ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе справу розглянути у порядку письмового провадження, на підставі наявних доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно ч.2 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV роботодавець як страхувальник зобов'язаний: надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом; вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів; під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних надавати посадовим особам Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; подавати в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: розмір заробітної плати та використання робочого часу працівників; річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), кількість нещасних випадків і професійних захворювань на підприємстві за минулий календарний рік; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами в порядку, встановленому правлінням Фонду; інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві; безоплатно створювати всі необхідні умови для роботи на підприємстві представників Фонду; повідомляти працівникам підприємства про адреси та номери телефонів Фонду, а також лікувально-профілактичних закладів та лікарів, які за угодами з Фондом обслуговують підприємство; подавати звітність до Фонду у строки, в порядку та за формою, що встановлені правлінням Фонду; повернути Фонду суму виплаченого матеріального забезпечення та вартість наданих соціальних послуг потерпілому на виробництві у разі невиконання своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків.

З матеріалів справи встановлено, що в період з 21.02.2017 по 27.02.2017 була проведена планова перевірка по страхових коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у страхувальника Коростишівська міська рада.

Перевіркою було встановлено:

- порушення використання страхових коштів Фонду до 01.01.2015, а саме ст.35 Закону України від 18.01.2001 №2240-ІІІ; п.п. 7,9,10 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов"язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 на суму 1429,68 грн.

- порушення використання страхових коштів Фонду після 01.01.2015, а саме: ст.35 Закону України від 18.01.2001 №2240-ІІІ; ч.1 ст.22 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; п.2, п.5.28 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов"язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 на суму 1593,92 грн. та 405,86 грн. (а..с.6-9)

За результатами перевірки Коростишівською районною виконавчою дирекцією Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було складено акт від 27.02.2017.

На підставі акту перевірки, у відповідності до вимог ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV та п. 4.1 розділу IV Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22 грудня 2010 року № 29 (далі - Інструкція №29), Коростишівською районною виконавчою дирекцією Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було винесено рішення про повернення коштів Фонду від 27.02.2017 №4 на суму 4429,35 грн.(а.с.15-16)

Рішення було отримане представником відповідача.

Вказане рішення відповідно до абз. 1 п.7.1 розділу VII Інструкції №29 відповідачем не було оскаржено, тому згідно п.4.6 розділу IV Інструкції №29 воно вважається узгодженим.

У зв'язку із несвоєчасною сплатою коштів підприємством, 11.04.2017, відповідно до ч.6 ст.15 Закону №1105, було прийнято рішення №9 "Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне поврнення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчаосої втрати працездатності", яким на відповідача накладено штраф у розмірі 10% в сумі 442,93 грн. та пені у розмірі 0,1 % в сумі 12,64 грн. (а.с.17)

Дане рішення отримано відповідачем 11.04.2017, що підтверджується підписом міського голови на рішенні. (а.с.17)

Таким чином загальна сума заборгованості страхувальника складає 4884,92 грн.

Крім того, загальна сума заборгованості по сплаті страхових коштів у розмірі 4882,92 грн. відображена відповідачем у звіті по формі Ф4-ФССзТВП за 1 квартал 2017 року.

Згідно ч.5 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Докази оскарження відповідачем зазначених рішень у матеріалах справи відсутні.

Заперечень чи доказів підтвердження сплати заборгованості у розмірі 4884,92 грн. відповідачем до матеріалів справи не надано.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 86, 158-163,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Коростишівської міської ради (код 04053660) на користь Коростишівської районної виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по сплаті страхових коштів у загальній сумі 4884,92 грн. (чотири тисячі вісімсот вісімдесят чотири гривні дев"яносто дві копійки) на р/р №25609303821602 у філії Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 311647, ЄДРПОУ 26062412.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Капинос