Постанова № 66820444, 25.05.2017, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.05.2017
Номер справи
756/3349/17
Номер документу
66820444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

25.05.2017 Справа № 756/3349/17

Унікальний № 756/3349/17

Провадження №2-а/756/179/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«25» травня 2017 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 06.03.2017 року звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на дату призначення пенсії (24.01.2011) в розмірі 87 відсотків від сум заробітної плати державних службовців згідно з довідкою Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.11.2016 року № 052-9771 з урахуванням сум: матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, індексації заробітної плати та індексації пенсії, починаючи з 24 січня 2011 року з урахуванням проведених виплат, а всього 6 857,72 грн щомісячно.

В обґрунтування своїх вимог зазначила, що вона перебуває на обліку в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України у м. Києві (відповідач) та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» 25 січня 2011 року. 13 січня 2017 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у встановленому при призначені пенсії розмірі 87% від суми місячної заробітної плати з урахуванням інших виплат, а саме: матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та індексації заробітної плати.

Листом від 01.02.2017 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 не передбачено проведення перерахунків пенсій, в тому числі призначених до набрання чинності цим Законом.

Представник відповідача - Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, надав до суду письмові заперечення в яких зазначив, що проти даного позову заперечує, також просив в задоволенні позову відмовити посилаючись на обставини викладені у письмових запереченнях, зокрема у тому, що позивач звернулася із заявою про перерахунок пенсії після вступу в законну силу ЗУ «Про державну службу» від 10.12.2015.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши наявні докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Судом встановлено, що позивач з 25 січня 2011 року перебуває на обліку в Центральному об'єднаному Управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач) та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» від 08.07.1993.

13 січня 2017 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у встановленому при призначені пенсії розмірі 87% від суми місячної заробітної плати з урахуванням інших виплат, а саме: матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та індексації заробітної плати.

Листом від 01.02.2017 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 не передбачено проведення перерахунків пенсій, в тому числі призначених до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності тощо.

Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» (у редакції чинній на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно до ст. 37-1 ЗУ «Про державну службу» (у редакції чинній на час призначення пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, наякі нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Частиною 1 ст. 66 «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно з п.п. 1, 2 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: - суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески.

З урахуванням вищенаведеного суд доходить висновку, що до складу заробітної плати (доходу) державного службовця входять усі види виплат, з яких сплачувались страхові внески та збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» (у редакції чинній на час призначення пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч. 7 ст. 33 ЗУ «Про державну службу»(у редакції чинній на час призначення пенсії) умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 22 Конституції гарантується, що конституційні права людини не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про незалежність судової влади» 8 від 13.06.2007 звернуто увагу судів, що відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод. Суди при визначенні юридичної сили законів та інших нормативно-правових актів щодо їх діяльності повинні керуватися Конституцією України як актом прямої дії.

Відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Так звернення позивача до відповідача стосовно перерахунку пенсії мало місце 13.01.2017 року, а тому і відповідний перерахунок слід проводити з моменту звернення з відповідною заявою .

Таким чином, суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та відповідно такими,що підлягають частковому задоволенню, оскільки на час призначення пенсії позивачу діяли норми ст. 37 ЗУ «Про державну службу» в редакції Закону 1993 року.

Керуючись ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу»; та керуючись ст.ст. 3, 6-9, 69-71, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на дату призначення пенсії (24.01.2011) в розмірі 87 відсотків від сум заробітної плати державних службовців згідно з довідкою Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.11.2016 року № 052-9771 з урахуванням сум: матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, індексації заробітної плати та індексації пенсії, починаючи з 13 січня 2017 року з урахуванням проведених виплат, а всього 6 857,72 грн щомісячно.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 40376133) на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя: Н.О. Яценко