
УХВАЛА
про залишення клопотання про забезпечення позову без руху
29 травня 2017 року Справа № 803/507/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
вивчивши клопотання Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про забезпечення позову в адміністративній справі Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі Луцька ОДПІ) звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» про стягнення податкового боргу.
26 травня 2017 року до суду надійшло клопотання представника Луцької ОДПІ ОСОБА_2 про забезпечення адміністративного позову у даній справі шляхом заборони ТзОВ «Вест ОСОБА_1» відчужувати майно до вирішення справи по суті та набрання рішенням законної сили.
Статтею 117 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не врегульовані вимоги щодо форми та змісту клопотання про забезпечення адміністративного позову. Відтак, виходячи із приписів частини сьомої статті 9 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаного клопотання визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 КАС України.
Клопотання про забезпечення позову подане без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону встановлено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб 1600 грн.
Таким чином, оскільки позивачем подано клопотання про забезпечення адміністративного позову, тому воно повинне бути оплачене судовим збором у розмірі 480,00 грн.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до клопотання про забезпечення позову заявником не долучено документ про сплату судового збору.
Таким чином, оскільки клопотання представника позивача ОСОБА_2 про забезпечення адміністративного позову не відповідає встановленим вимогам, його належить залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків до 26.06.2017 року. Заявнику у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки шляхом сплати судового збору в розмірі 480,00 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа).
Керуючись статтею 9, 106, 165 КАС України, Законом України «Про судовий збір»,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» про стягнення податкового боргу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 26 червня 2017 року.
Розяснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н.Б.Плахтій