
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
26 травня 2017 року № 814/1022/17
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н.В. за участю секретаря судового засідання Ткач Г.С. у відкритому судовому засіданні розглянув клопотання позивача про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовомпублічного акціонерного товариства по газифікації та газопостачанню "Миколаївгаз", вул. Чигрина, 159, м. Миколаїв, 54003
доофісу великих платників податків Державної фіскальної служби, вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119 проскасування наказу від 24.05.2017 р. № 1138,
За участю представників сторін:
від позивача: Рябошапки Д.С.,
від відповідача: Гаргауна Я.І.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач оскаржує наказ відповідача від 24.05.2017 р. № 1138, яким призначена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з 25.05.2017 р. тривалістю 15 робочих днів.
25 травня 2017 року позивач подав клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії, пов'язані з проведенням перевірки на підставі наказу від 24.05.2017 р. № 1138. Клопотання мотивоване тим, що оскаржуваний наказ явно незаконний, а тому всі дії, направлені на його реалізацію, теж незаконні та безпідставні, існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача до ухвалення рішення по справі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити.
Представник відповідача подав заперечення проти задоволення клопотання, оскільки позивачем не наведено доказів на підтвердження існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам та інтересам. Проведення перевірки є лише процедурою встановлення обставин, які необхідні для контролю за правильністю нарахування та сплати податків.
Згідно ч. 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
У відповідності до ч. 1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Призначенням інституту забезпечення адміністративного позову є недопущення порушення прав позивача під час розгляду адміністративної справи та створення умов для можливості реального виконання рішення суду в подальшому.
Як слідує з матеріалів справи та пояснень представників сторін, станом на 25.03.2017 р. документальна позапланова виїзна перевірка позивача не розпочата. 26.05.2017 р. складено акт про недопущення посадових осіб контролюючого органу до перевірки. Таким чином, оскаржуваний наказ буде зберігати свою дію 15 робочих днів.
Суд вважає обраний позивачем спосіб забезпечення позову невірним, оскільки заборона відповідачу вчиняти будь-які дії, пов'язані з проведенням перевірки на підставі наказу від 24.05.2017 р. № 1138, направлена на майбутнє та є втручанням у діяльність органу державної влади. У той же час, суд вбачає підстави для вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного наказу.
Враховуючи викладене вище, суд знаходить клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 118 КАС України, виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 117, 118 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову задовольнити частково.
2. Забезпечити адміністративний позов шляхом зупинення дії наказу офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 24.05.2017 р. № 1138 Про організацію проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Миколаївгаз».
3. У задоволенні решти клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Лісовська Н. В.