Ухвала суду № 66739274, 25.05.2017, Київський районний суд м. Харкова

Дата ухвалення
25.05.2017
Номер справи
640/7082/17
Номер документу
66739274
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 640/7082/17

н/п 1-кс/640/3691/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" травня 2017 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - Муратової С.О.,

при секретарі - Щербаковій А.С.,

за участю прокурора - Свобода Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_1по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32016170000000003 від 03.02.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

встановив:

13.05.2017 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_1, погоджене із прокурором відділу прокуратури Харківської області молодшим радником юстиції ОСОБА_2, про надання тимчасового доступу та можливості копіювання реєстру про вчиненні нотаріальних дій, а саме інформації про осіб, що звернулися до приватного нотаріуса ОСОБА_3 про нотаріальне посвідчення Додатку №15 від 21.07.2015 до Договору №999/97 та нової редакції Договору про спільну діяльність №999/97 в редакції від 21.07.2015, зазначена інформації міститься в реєстрі про вчинення нотаріальних дій приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3 за №1304 від 15.10.2015, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Комунар, 5-т/3.

На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що в провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області перебуває кримінальне провадження №32016170000000003 від 03.02.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.1 ст.212 КК України.

Відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області на підставі акту перевірки №13/16-01-22-01/403739509 від 11.01.2016 «Про результати проведення позапланової документальної виїзної перевірки Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, код ЄДРПОУ 403739509 з питань викладених у скарзі за період з 01.10.2015 по 30.11.2015», згідно якого встановлено порушення: п.п.187.1, п.187 ст.187, п.п.201.1, п.п.201.4, п.п.201.7, п.п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010, що призвело до заниження податку на додану вартість в сумі 28 333 500 грн. за рахунок не включення до складу податкових зобовязань в листопаді 2015 року суму ПДВ в розмірі 28 333 500 грн. з отриманої попередньої оплати за природний газ від ТОВ «Газтранспроект».

На підставі зазначеного акту винесене ППР №000042308 від 28.01.2016, яким визначено податкове зобовязання з ПДВ в розмірі 28 333 500 гривень.

З урахуванням наведеного 06.06.2016 заступником начальника першого ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області повідомлено про підозру виконавчого директора Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, код ЄДРПОУ 403739509 ОСОБА_4 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

В той же час, постановою начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Полтавської області від 31.12.2016 кримінальне провадження №32016170000000003 щодо ОСОБА_4 та службових осіб Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97, за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.212, ч.3 ст.212 КК України закрито, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.

Постановою заступника прокурора Полтавської області від 03.02.2017 скасовано постанову начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Полтавської області від 31.12.2016 про закриття кримінального провадження №32016170000000003. Матеріали кримінального провадження направлено до СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області для проведення досудового розслідування.

За наслідком проведеного досудового розслідування постановою начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Полтавської області від 17.02.2017 кримінальне провадження №32016170000000003 щодо ОСОБА_4 та службових осіб Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97, за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.212, ч.3 ст.212 КК України закрито, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.

Разом з цим, у звязку з суттєвим порушенням вимог ст.ст.2, 9 КПК України, під час проведення досудового розслідування, постановою першого заступника Генерального прокурора України від 07.04.2017 скасовано постанову начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Полтавської області від 17.02.2017 про закриття кримінального провадження №32016170000000003, здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що між Договором про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, (код 403739509) та ТОВ «Газтранспроект» (код 3888916) укладено договори купівлі-продажу природного газу №5/281-Г від 21.10.2015, №5/282-Г від 22.10.2015, №5/283-Г від 23.10.2015, №5/288-Г від 30.10.2015.

На підставі підписаних актів приймання-передачі ТОВ «Газтранспроект» здійснено оплату придбаного природного газу в сумі 170 001 000 гривень.

В той же час, посадовими особами Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, (код 403739509) незважаючи на надходження зазначеної суми в листопаді 2015 року, на розрахунковий рахунок, податкову декларацію з ПДВ не зареєстровано та не включено до складу податкових зобовязань ПДВ з зазначеної суми.

Таким чином підприємством в порушення ст.ст.187, 201 Податкового кодексу України, занижено податкові зобовязання на суму 28 333 500.00 гривень.

Також слідством встановлено, що протоколом №4/5 від 28.09.2015 ОСОБА_4 призначений на посаду директора ТОВ «Ларніка» (код 39619439).

Протоколом №48/2015 від 29.09.2015 спільного рішення Учасників Спільної діяльності по Договору №999/97 від 24.12.1997 (в новій редакції від 21.07.2015) директор ТОВ «Ларніка» ОСОБА_4 призначений виконавчим директором виконавчої дирекції Спільної діяльності за Договором №999/97 від 24.12.1997 року.

Листом №13/13 від 13.11.2015 ТОВ «Ларніка», в особі засновника, повідомило НГВУ «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта» про те, що згоди на реалізацію продукції спільної діяльності за договором №999/97 «Про спільну інвестиційну і виробничу діяльність, не пов'язану із створенням юридичної особи з освоєння та розробки родовищ» від 24.12.1997р., не надавало.

На підставі підписаного 21.07.2015 додатку №15 до договору № 999/97 «Про спільну інвестиційну і виробничу діяльність, не пов'язану із створенням юридичної особи з освоєння та розробки родовищ» від 24.12.1997, передбачено: «ввести до складу учасників договору №999/97 товариство з обмеженою відповідальністю «Ларніка», яке приєдналося до Договору № 999/97 на підставі згоди всіх учасників». Також сторонами було погоджено підписати нову редакцію договору №999/97 у редакції, що є невід'ємною частиною додатку №15. Згідно з п.5 додатку №15 від 21.07.2015 Додаток №15 разом з Додатком до нього набирає чинності з моменту їх підписання учасниками.

Зі змісту п. 6.15. договору № 999/97 від 24.12.97 в редакції від 21.07.2015 вбачається, що виконавчий директор Спільної Діяльності має право діяти в межах повноважень на підставі довіреностей, наданих Учасниками Спільної Діяльності за їх підписами та печатками, а також на підставі та в межах повноважень, визначених Договором (без довіреності). Відповідно до пп.6.7.4 п.6.7. договору № 999/97 від 24.12.97 в редакції від 21.07.2015 укладання Виконавчим директором Спільної діяльності правочинів від імені Учасників, якщо право на укладання правочинів не передбачено довіреностями або спільним рішенням Учасників або офіційним листом Учасника, який не передбачив такий правочин у своїй діяльності, вимагає попереднього погодження Комітетом з управління Спільною Діяльністю у разі, якщо сума правочину (договору, контракту), що укладається з окремим суб'єктом господарювання перевищує 700 000,00 (сімсот тисяч грн. 00 коп.), при цьому будь-які правочини, незалежно від їх вартісних показників, можуть укладатися виключно в межах затвердженого Учасниками Бюджету Спільної Діяльності.

18.09.2015 Департаментом економічного розвитку Полтавської ОДА проведено державну реєстрацію Додатку №15 від 21.07.2015 до Договору про спільну діяльність №999/97 від 24.12.1997 та нову редакцію зазначеного Договору.

Змістом договорів купівлі-продажу №5/281-Г від 21.10.2015, №5/282-Г від 22.10.2015, №5/283-Г від 23.10.2015, №5/288-Г від 30.10.2015 підтверджується, що такі договори були укладені ОСОБА_4 від імені ПАТ «Укрнафта» та Компанії «Моментум Інтерпрайзис (Східна Європа) Лтд». ТОВ «Ларніка» серед учасників договору №999/97 «Про спільну інвестиційну і виробничу діяльність, не пов'язану із створенням юридичної особи з освоєння та розробки родовищ» від 24.12.97р. відсутнє.

Зазначені дії працівників Полтавської ОДА, з реєстрації додатку №15 фактично легалізували подальшу схему ухилення від сплати податків виконавчим директором Договору про спільну діяльність №999/97 та одночасно директором ТОВ «Ларніка» ОСОБА_4 та надали можливість ПАТ «Укрнафта» використати зазначений додаток №15 та нову редакцію договору про спільну діяльність в редакції від 21.07.2015 під час оскарження ППР винесено за актом перевірки №13/16-01-22-01/403739509 від 11.01.2016 «Про результати проведення позапланової документальної виїзної перевірки Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, код ЄДРПОУ 403739509 з питань викладених у скарзі за період з 01.10.2015 по 30.11.2015».

Так, постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 16.09.2016 у справі №826/7043/16 за позовом ПАТ «Укрнафта» до Державної податкової інспекції у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000042308 від 28.01.2016 позов задоволено у повному обсязі, податкове повідомлення-рішення скасовано. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2016 постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 16.09.2016 у справі №826/7043/16 залишено без змін.

Підставою прийняття зазначених рішень є саме зазначений вище Додаток №15 до Договору про спільну діяльність 999/97 та нова редакція Договору від 21.07.2015.

Разом з цим, органом досудового розслідування критично оцінюється фактичні обставини встановлені судами під час розгляду позову ПАТ «Укрнафта» з огляду на наступне.

Згідно зі статтею 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до статті 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 ЦК України.

Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

У випадках, встановлених ЦК України, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним.

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Таким чином, доказів наявності судових рішень, які набрали законної сили, про визнання недійсними угод купівлі-продажу природного газу, укладених між Договором про спільну діяльність №999/97 та ТОВ «Газтранспроект», Нафтогазовидобувне Управління «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та Договором про спільну діяльність №999/97 не надано.

Отже, виконавчий директор Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №№999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне Управління «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта» 22525915, код 403739509 був зобов'язаний скласти податкові накладні з попередньої оплати від ТОВ «Газтранспроект», тобто по факту першої події відповідно до пункту 187. 1 статті 187 Податкового кодексу України, та зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати, коли платник податків зобовязаний був скласти податкові накладні покупцю ТОВ «Газтранспроект» (код 38889116) по операціях з продажу газу в листопаді 2015 року.

Зазначений правовий висновок відображено в постанові Полтавського окружного адміністративного суду від 23.03.2017 у справі №816/1703/16 у справі за позовом ПАТ «Укрнафта» до відповідача ГУ ДФС у Полтавській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказу та податкового-повідомлення рішення.

Крім того, однією з обов'язкових умов віднесення тієї чи іншої юридичної особи до категорії суб'єктів господарювання державного сектора економіки є наявність у статному фонді такого суб'єкта частки держави. При цьому частка держави в статному фонді такого суб'єкта має перевищувати 50 % або частка держави в статутному фонді такого суб'єкта має надавати державі право вирішального впливу на господарську діяльність цього суб'єкта.

НАК «Нафтогаз України» утворено на підставі постанови Кабінету міністрів України №747 від 25.05.1998 «Про утворення Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на базі підприємств цілої галузі на виконання Указу Президента України від 25.02.1998 №151/98 «Про реформування нафтогазового комплексу». Статутний фонд цієї компанії сформований державою шляхом передачі до нього майна державних підприємств (організацій), акцій корпоратизованих підприємств та пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, залишених у державній власності. Державі належить 100 % акцій зазначеної компанії, які випущені на величину її статутного фонду, до прийняття в установленому порядку рішення про їх продаж. Компанію було утворено з метою сприяння структурній перебудові нафтової, газової та нафтопереробної галузі економіки України, підвищення рівня енергетичної безпеки держави, забезпечення ефективного функціонування та розвитку нафтогазового комплексу, більш повного задоволення потреб промислових і побутових споживачів у сировині та паливно-енергетичних ресурсах і отримання прибутку шляхом провадження підприємницької діяльності.

Частиною 8 ст.10 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» №185-V від 21.09.2006 запроваджено підхід щодо права управління державними корпоративними правами, згідно з яким корпоративні права держави, передані уповноваженим особам в управління, не можуть бути відчужені з державної власності без дозволу Кабінету Міністрів України. Стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження цих корпоративних прав з державної власності. Відчуження корпоративних прав держави здійснюється відповідно до законодавства з питань приватизації.

Таким чином якщо акції, права на які у підприємстві державного сектора економіки належать державі, передаються в управління іншому підприємству державного сектора економіки, підприємство, яке передало акції, відповідно до статті 22 ГК не втрачає статусу підприємства державного сектора економіки.

Згідно з додатком №2 до постанови Кабінету міністрів України №747 ВАТ «Укрнафта» значиться у переліку акціонерних товариств, пакети акцій яких залишені у державній власності і передаються до статутного фонду НАК «Нафтогаз» (передається 50 % акцій плюс одна акція ). Отже, ВАТ «Укрнафта» внаслідок такої передачі акцій не втратила статусу підприємства державного сектора економіки.

Зазначена правова позиція відображена у постанові Верховного Суду України від 08.07.2014 у справі за позовом ВАТ «Укрнафта» до Головного контрольно-ревізійного управління України про визнання протиправними дій та скасування вимог.

Так, реєстрацію Додатку №15 до Договору про спільну діяльність №999/97 проведено на підставі постанови КМУ №112 від 30.12.1997 «Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора.

Відповідно до затвердженого Положення Державній реєстрації підлягають договори (контракти) про виробничу кооперацію, спільне виробництво та інші види спільної інвестиційної діяльності, не пов'язаної із створенням юридичної особи, укладені відповідно до законодавства суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України за участю іноземного інвестора-1.

В той же час, наданий для державної реєстрації Додаток №15 від 21.07.2015 до Договору про спільну діяльність №999/97 не відповідає вимогам законодавства оскільки працівниками Полтавської ОДА під час реєстрації зазначеного Додатку №15 грубо порушено вимоги постанови КМУ №296 від 11.04.2012 «Про затвердження Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном».

Так, відповідно до зазначеного Положення субєкт господарювання, що виявив намір укласти договір, подає центральному органові виконавчої влади, до сфери управління якого він належить, іншому субєкту управління обєктами державної власності, зокрема Національній або галузевій академії наук (далі - орган управління), звернення щодо погодження укладення договору разом з такими документами: попередньо погоджений сторонами проект договору; засвідчені копії статутів (положень) субєкта господарювання та сторони (сторін), з якою (якими) передбачається укласти договір; інформація про субєкта господарювання, зокрема про: виробничі потужності, обсяг і основну номенклатуру продукції, у тому числі експортної; кількість робочих місць; рівень прибутковості за останні три роки, розмір дебіторської та кредиторської заборгованості, у тому числі простроченої; державну реєстрацію прав власності або користування будинками (спорудами) та земельними ділянками, які передбачається використовувати за договором; перебування майна, яке передбачається використовувати за договором, в заставі, податковій заставі, оренді, лізингу. Субєкт господарювання подає також бізнес-план з визначенням етапів, строків, шляхів і засобів виконання договору, джерел його фінансування, впливу результатів укладення договору на фінансовий план субєкта господарювання; інформація про сторону (сторони), з якою (якими) передбачається укласти договір, а саме: повне найменування сторони; дані про її державну реєстрацію; відомості, що підтверджують здатність сторони забезпечити належне виконання своїх договірних зобовязань, зокрема фінансову та професійну спроможність; звіт про оцінку майна, що передбачається використовувати за договором, з висновком про його вартість, визначену на підставі незалежної експертної оцінки із застосуванням бази оцінки, що відповідає ринковій вартості. Зазначений звіт подається разом з рецензією, що містить позитивний висновок щодо його відповідності вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна або за наявності незначних недоліків, що не вплинули на достовірність оцінки, про відповідність в цілому таким нормативно-правовим актам; обґрунтування способу використання державного майна з відповідними розрахунками.

Орган управління готує протягом місяця з дня надходження від субєкта господарювання звернення щодо погодження укладення договору за погодженням з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Фондом державного майна та Мінюстом відповідний проект рішення Кабінету Міністрів України.

Таким чином, зазначене питання про реєстрацію Додатку №15 до Договору про спільну діяльність та нової редакції Договору про спільну діяльність №999/97 від 21.07.2015 перебуває у виключній компетенції Кабінету Міністрів України.

З урахуванням наведеного існують обґрунтовані підстави вважати що виконавчим директором Договору про спільну діяльність №999/97 ОСОБА_4, за участі не встановлених досудовим слідством осіб, вчинено дії саме з умисного ухилення від сплати податків.

Відповідно до п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 08.10.2004 «Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів» в разі оскарження до суду платником податків рішення податкового органу обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні до остаточного вирішення справи судом, за винятком випадків, коли обвинувачення не тільки базується на оскаржуваному рішенні, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.

Так, відповідно до висновку Полтавського відділення ХНДІСЕ ім. Засл. проф. ОСОБА_5 №529 від 25.05.2016 висновок акту перевірки №13/16-01-22-01/403739509 від 11.01.2016 «Про результати проведення позапланової документальної виїзної перевірки Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ Укрнафта 22525915, код 403739509 з питань викладених у скарзі за період з 01.10.2015 по 30.11.2015» документально підтверджується.

Крім того, 15.10.2015 невстановленими слідством особами надано приватному нотаріусу ОСОБА_3 для нотаріального посвідчення Додаток №15 від 21.07.2015 до Договору №999/97 та нову редакцію Договору про спільну діяльність №999/97 в редакції від 21.07.2015. Про проведення зазначених дій зроблено запис в реєстрі про вчинення нотаріальних дій №1304 від 15.10.2015.

В подальшому посвідчені приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3 копії зазначених документів надано невстановленими особами для долучення до документів, що становлять банківську таємницю Договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 уповноважена особа Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта» 22525915 (код 403739509), по рахунку: №26008173074001 (українська гривня), відкритому в Полтавському ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», м. Полтава (МФО 331401).

Сторона обвинувачення зазначає, що документи, які містяться у приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, а саме реєстр про вчинення нотаріальних дій у якому відображено хто саме звернувся до приватного нотаріуса для нотаріального посвідчення копій Додатку №15 від 21.07.2015 до Договору №999/97 та нової редакції Договору про спільну діяльність №999/97 в редакції від 21.07.2015 містить анкетні дані та підпис особи, яка надала зазначені документи для посвічення їх копій, а відтак є інформацією про вчинене кримінальне правопорушення та кола осіб, що причетні до його скоєння та мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація відповідно до вимог КПК України може бути використана в якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо, на думку органу досудового розслідування потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в даному клопотанні.

В судовому засіданні прокурор відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_2 підтримала подане клопотання, просив надати дозвіл на тимчасовий доступ групі слідчих у кримінальному провадженні № 32016170000000003, а саме старшим слідчим з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_6 та ОСОБА_7, у звязку з тим, що старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_1 перебуває на лікарняному.

Приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду клопотання слідчого, в судове засідання не зявилася, про причини неявки суд не повідомила. Неприбуття цих осіб за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.

Слідчий суддя, вислухавши думку сторони обвинувачення, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32016170000000003 від 03.02.2016, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_1по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32016170000000003 від 03.02.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Дозволити старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_6 або старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_7право тимчасового доступу до інформації про осіб, що звернулися до приватного нотаріуса ОСОБА_3 про нотаріальне посвідчення Додатку №15 від 21.07.2015 до Договору №999/97 та нової редакції Договору про спільну діяльність №999/97 в редакції від 21.07.2015, зазначена інформації міститься в реєстрі про вчинення нотаріальних дій за №1304 від 15.10.2015, яка перебуває у володінні приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Комунар, 5-т/3, з можливістю її вилучення в завірених належним чином копіях.

Зобовязати приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Комунар, 5-т/3, забезпечити старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_6 або старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_7право тимчасового доступу до інформації про осіб, що звернулися до приватного нотаріуса ОСОБА_3 про нотаріальне посвідчення Додатку №15 від 21.07.2015 до Договору №999/97 та нової редакції Договору про спільну діяльність №999/97 в редакції від 21.07.2015, зазначена інформації міститься в реєстрі про вчинення нотаріальних дій за №1304 від 15.10.2015, з можливістю її вилучення в завірених належним чином копіях.

Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 25.06.2017.

Розяснити приватному нотаріусу Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя Муратова С.О.