
10.05.2017
Справа №431/1932/17
Провадження №3/431/208/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 травня 2017 року м. Старобільськ
Суддя Старобільського районного суду Луганської області Березка О.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, голова Веселівської сільської ради, за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 с. 172-7 КУпАП,
в с т а н о в и в:
28.04.2017 до суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
03.05.2017 адміністративні справи щодо ОСОБА_1 обєднано. Згідно матеріалів адміністративної справи: Рішенням Веселівської сільської ради Старобільського району ОСОБА_1 області№01/1 від 10 листопада 2015 року «про підсумки виборів депутатів Веселівської сільської ради та Веселівського сільського голови» визнано повноваження сільського голови ОСОБА_1 з 10 листопада 2015 року.
ОСОБА_1 будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, перебуваючи на посаді сільського голови Веселівської сільської ради Старобільського району Луганської області , відповідно до п. «в» п. 1. ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за правопорушення повязані з корупцією.
А саме 15 березня 2016 року користуючись своїми повноваженнями Веселівського сільського голови, підписала стосовно себе завідомо неправдиві дані у табелі обліку робочого часу по Веселівській сільській раді за першу половину березня 2016 року, а саме, за робочі дні з 09.03.2016 по 11.03.2016 встановила та підписала відомості про вісім годин фактично відпрацьованого часу та 12.03.2016 про сім годин фактично відпрацьованого часу. Тоді як з 09.03.2016 по 12.03.2016 фактично була відсутня на робочому місці, оскільки приймала участь у проведенні навчальної програми «Формування спроможних самодостатніх сільських територіальних громад» у смт. Гриців Шепетівського району Хмельницької області. Витрати на проведення вказаної навчальної програми покривались Урядом Великої Британії.
На підставі зазначених відомостей бухгалтерією Веселівської сільської ради було здійснено нарахування заробітної плати ОСОБА_1 за період 09.03.2016 по 12.03.2016 у розмірі 495,07 грн. згідно довідки №148 від 18.04.2017
Таким чином у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між її приватним майновим інтересом бажанням поліпшити своє майнове становище, шляхом отримання грошових коштів у формі заробітної плати за фактично невідпрацьований робочий час, та її службовими повноваженнями, як голови Веселівської сільської ради, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання своїх службових повноважень. ОСОБА_1 не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, що передбачено п. 1 та п.2 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того ОСОБА_1 прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечностей між її приватним майновим інтересом бажанням поліпшити своє матеріальне становище, шляхом отримання грошових коштів у формі заробітної плати за фактично невідпрацьований робочий час, та її службовими повноваженнями, як голови Веселівської сільської ради, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання своїх службових повноважень (під час підписання табелю обліку робочого часу за першу половину березня 2016 року). Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги, що передані п. 3 ч. 1 ст. 28 «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративних правопорушень визнала, щиро розкаялась. Пояснила, що не вважала свої дії правопорушенням. Пояснила, що причиною вчинення адміністративногоправопорушення є її необізнаність з діючим законодавством.
Прокурорвражав, що обставини, викладені впротоколі про скоєння ОСОБА_1 корупційного діяння знайшли своє підтвердження, вважав, що ОСОБА_1 слід визнати винноюу скоєнні корупційного діяння і на неї необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу. Склад адмінправопорушення підтверджується матеріалами справи.
Суд, заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення.
Відповідно дост. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, тощо.
Статтею 172-7 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. Згідно примітки 1 ст. 172 -7 КУпАП субєктом правопорушення у цій статті є особи, визначені у п. «а, б», п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовимичипредставницькимиповноваженнями,щовпливаєна об»єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Крім поясненьОСОБА_1 її провина в судовому засіданні доведена наступними письмовими доказами:
Рішенням Веселівської сільської ради № 01/01 від 10 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Веселівської сільської ради та Веселівського сільського голови», колективним договором між адміністрацією та трудовим колективом Веселівської сільської ради, Регламентом роботи Веселівської сільської ради, листом від 01 березня 2016 року про проведення навчання «Формування спроможних самодостатніх сільських територіальних громад», анкетою кандидатів про участь у навчальній програмі. Табелем обліку робочого часу Веселівської сільської ради за 1 та за 2 половину березня 2016 року. Довідкою про нараховану заробітну плату з 09.03.2016 по 12.03.2016. Довідкою Веселівської сільської ради, про те, що сільський голова ОСОБА_1 протягом 2016 року з заявами до депутатського корпусу не зверталась.
Таким чином, суд вбачає наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172 - 7та ч. 2 ст.172-7 КУпАП, оскільки вона не повідомила відповідний орган про наявність в неї реального конфлікту інтересів та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
При обранні виду адміністративного стягнення суд враховує вимогист. 36 КУпАП, а саме те, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним й тим же органом, стягнення накладається в межах санкцій, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, заст. 36 КУпАПна правопорушника ОСОБА_1 адмінстягнення повинно бути накладено в межах санкції ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
Судом прийнято до уваги, що правопорушення ОСОБА_1 було скоєне у березні 2016 року. Заст. 38 КУпАПадмінстягнення при розгляді матеріалів, пов'язаних з корупцією можуть бути накладені протягом 3-х місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2-х років з дня його вчинення. За даними протоколів відносно ОСОБА_1 факти корупційних діянь були виявлені 27.04.2017. Тому на ОСОБА_1 може бути накладено адмінстягнення, передбачене вимогами ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
Таким чином, з урахуванням положеньст. 36 КУпАПїй необхідно обрати стягнення в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 2ст. 172 -7 КУпАП.
Керуючись ст.ст.36,38,284ч. 1КУпАП, ч. 1, 2ст. 172-7 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172 -7 КУпАП, та призначити покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 3400 грн.).
Штраф перераховувати на користь держави, отримувач - держбюджет Старобільського району р/р 31114106700331, код 21081100 в ГУДКСУ Луганської області МФО 804013, ідентифікаційний код 37858396.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 320,00 грн., який перераховувати на рахунок який перераховувати на рахунок ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106 код ЄДРПОУ 37993783, код ЄДРПОУ 26255795, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 .
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:О.М. Березка