
415/2239/17
3/415/636/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.05.17 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2 РФ, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючу начальником автостанції ПАТ «ЛРУАС», не заміжню, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_4,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП,
встановила:
07 квітня 2017 року, приблизно о 09 годині 16 хвилин, правопорушник ОСОБА_1, працюючи начальником автостанції ПАТ «ЛРУАС», розташованої по вулиці Сосюри, 310 «а» міста Лисичанська, в порушення ст.3 п.9 Закону України №265/95-ВР від 06 липня 1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), не забезпечила щоденне друкування фіскальних звітних чеків на РРО, таким чином, порушивши встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері послуг.
У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з`явилася, про причини не попередила, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надсилала, хоча про день та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлялася своєчасно та належним чином, у звязку з чим, у судовому засіданні були досліджені письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 (а.с. 5), з яких вбачається, що своєї провин у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, вона не спростовувала, пояснивши, що працюючи на посаді начальника автостанції ПАТ «ЛРУАС», розташованої по вулиці Сосюри, 310 «а» міста Лисичанська, 07 квітня 2017 року, дійсно, не забезпечила щоденне друкування фіскальних звітних чеків на РРО, мотивуючи наявністю договірних умов, згідно яких, - на приміських маршрутах продаж квитків здійснюється водієм самостійно, що і тягне за собою несвоєчасне друкування фіскальних звітних чеків касирами автостанції.
ОСОБА_2 перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності торгових патентів і ліцензій від 14 квітня 2017 року (а.с. 2-4) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час перевірки автостанції ПАТ «ЛРУАС», розташованої по вулиці Сосюри, 310 «а» міста Лисичанська, встановлено порушення Закону України №265/95-ВР від 06 липня 1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), з боку начальника зазначеного об'єкту правопорушника ОСОБА_1, яка не забезпечила щоденне друкування фіскальних звітних чеків на РРО.
Суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1, надані останньою безпосередньо після вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду не має, а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, у тому числі - ОСОБА_2 перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності торгових патентів і ліцензій від 14 квітня 2017 року (а.с. 2-4), що підтвердив факт не забезпечення правопорушником ОСОБА_1 щоденного друкування фіскальних звітних чеків на РРО, вважає, що винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, тобто, у порушенні порядку проведення розрахунків, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії останньої вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.155-1 ч.1 КУпАП, оскільки, правопорушник ОСОБА_1, являючись посадовою особою, порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері послуг.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню не піддавалася, у письмових поясненнях своєї провини у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення не спростовувала, однак, до суду не з`явилася, про причини неявки не попередила, клопотання про відкладення розгляду справи не надсилала.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, помякшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи, майнового стану та ступеню вини правопорушника ОСОБА_1, яка працює, має постійне місце мешкання та вперше притягується до адміністративної відповідальності, у письмових поясненнях в повному обсязі визнала свою провину, однак, до суду для надання пояснень не з`явилася, про причини не попередила, і, одночасно, враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу, передбаченого для посадових осіб санкцією ст. 155-1 ч.1 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, - запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1, на користь ГУК у місті Київ (отримувач коштів ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у сумі 320 (триста двадцять) гривень.
Речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст.33, ст.40-1, ст.155-1 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,
постановила:
Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь ГУК у місті Київ (отримувач коштів ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у сумі 320 (триста двадцять) гривень.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: