
1Справа № 335/9902/16-а 2-а/335/8/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2017 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Калюжної В.В., за участю секретаря Ведмедьової В.В., розглянувши у письмовому провадженні у залі суду у м. Запоріжжі адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Альфа-Плюс» до Запорізької міської ради, треті особи: Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області, Державне підприємство Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ Фірма «Альфа-Плюс» звернувся до Запорізької міської ради із адміністративним позовом про зобов'язання вчинити певні дії, в обґрунтування якого зазначив наступне.
Позивач є користувачем земельної ділянки загальною площею 1,1416 га із кадастровим номером 2310100000:01:013:0026, що знаходиться у м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 2В, на підставі Договору оренди землі.
04.03.2016 року Позивачем отримано Витяг № 1935/8616 з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, згідно з якого на вказану земельну ділянку нормативна грошова оцінка складає 36786918 гривень 40 копійок.
Позивач вважає, що під час розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки не враховано наявний вплив рентопонижуючого локального фактора, а саме - місцезнаходження земельної ділянки у зоні залягання ґрунтових вод менше 3 м., через що не погоджується із розрахунком.
Посилаючись на зазначені обставини, Позивач просить суд зобов'язати Запорізьку міську раду прийняти рішення щодо внесення змін до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, затвердженої Рішенням Запорізької міської ради № 7 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» від 30 червня 2015 року в частині земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 2В, загальної площею 1,1416 га із кадастровим номером 2310100000:01:013:0026, з врахуванням локального рентопонижуючого фактору, передбаченого Додатком 2 до Рішення - земельна ділянка розташована в зоні залягання ґрунтових вод менше 3 м із значенням коефіцієнту 0,90.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, суду надав письмову заяву про розгляд справи у його відсутість, у якій зазначив, що позов підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, суду надав письмову заяву про розгляд саправи у його відсутність, у якій просить у задоволенні позову відмовити, та надав суду письмові заперечення проти позову. В обгрунтуваання заперечень проти позову Відповідач зазначив, що розробником нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя є Державне підприємство Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя, яке виграло тендер та отримало винагороду із місцевого бюджету міста Запоріжжя за складання та розроблення технічної документації. Запорізька міська рада в межах ст. 7 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» є замовником державної експертизи та не може на власний розсуд вносити зміни до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, що затверджена рішенням Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2016 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя». Для внесення змін до технічної документації необхідно провести відповідну процедуру, а саме: розробити Програму земельних відносин у м. Запоріжжі, в яку включити в тому числі внесення змін до технічної документації, яка вже була розроблена 29.05.2014 ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя, винайти джерело фінансування, провести тендер, в процесі якого знайти виконавця таких робіт, після виготовлення змін пройти регуляторну процедуру, при якій розглядатиметься проект рішення міської ради щодо внесення змін до технічної документації, а згодом винести на розгляд сесії проект рішення щодо внесення змін до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя. Відповідач вважає, що підстави для проведення таких дій відсутні. Запорізька міська рада не уповноважена видавати витяги, а витяг з технічної документації готувало Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області, що зобов'язано в свої роботі застосовувати рішення Запорізької міської ради від 30.06.2016 року.
Представник третьої особи Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області у судове засідання не з'явився, суду надав письмові пояснення на адміністративний позов, відповідано до яких проти позовних вимог запепречує. У письмових поясненнях посилається на те, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя розроблена в повному об'ємі та у відповідності до Порядку нормативної оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженим Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, затвердженого наказом Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року N 18/15/21/11. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя відповідно до ст. 21 ЗУ «про оцінку земель» та ЗУ «Про державну землевпорядну експертизу» пройшла державну експертизу та оцінена позитивно. Стосовно витягу в поясненнях вказано, що розрахунок нормативної грошової оцінки орендованої Позивачем земельної ділянки виконано без помилок, з урахуванням усіх вимог чинного законодавства.
Представник третьої особи ДП Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя у судове засідання не з'явився, суду надав письмові пояснення на адміністративний позов, відповідано до яких просить ухвалити рішення відповідно ди вимог Закону. У письмових поясненнях зазначив, що у відповідності до договору № 591-07-2013 від 09.09.2013 була виконана технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, яка відповідає вимогам чинного законодавства України, про що свідчить позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації, всі вихідні дані надавалися у встановленому порядку відповідними міськими організаціями, завірені підписами відповідальних осіб та засвідчені печатками, з урахуванням чинного Генерального плану міста.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 01.09.2015 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма «Альфа- Плюс» та Запорізькою міською радою укладено Договір оренди землі № 201501000100284, відповідно до п. п. 1, 3 якого Відповідач на підставі рішення п'ятдесят восьмої сесії шостого скликання Запорізької міської ради від 10 червня 2015 року № 74/197 надає, а Позивач приймає в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 1,1416 га із кадастровим номером 2310100000:01:013:0026, для розташування автосалону на станції технічного обслуговування, яка знаходиться по вул. Грязнова, 2В в м. Запоріжжя.
В п. 15 Договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається у випадку затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
30.06.2015 року Запорізькою міською радою на підставі технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель міста Запоріжжя, розробленої Державним підприємством Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя, прийнято рішення № 7 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя».
Рішенням затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, виконану Державним підприємством Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя та передбачено ввести в дію нормативну грошову оцінку земель міста Запоріжжя з 01 січня 2016 року.
Рішенням також затверджено значення коефіцієнтів місцерозташування Км2, значення коефіцієнтів впливу локальних факторів Км3 згідно з Додатками 1, 2 відповідно.
Судом також встановлено, що п. 34.17. Договору оренди землі закріплено, що у випадку зміни нормативної грошової оцінки землі Орендар протягом місяця з моменту прийняття такого рішення Запорізькою міською радою та/або вступу в дію відповідного нормативно-правового акту, зобов'язаний звернутися до Орендодавця із заявою про внесення змін до п. 12 Договору оренди землі щодо зміни розміру орендної плати за цим Договором, а також здійснити всі необхідні дії для виготовлення, укладення додаткової угоди про зміну розміру орендної плати за Договором оренди землі, та подати цю додаткову угоду до податкових органів.
Судом досліджено Витяг № 1935/8616 з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, згідно з якого на вказану земельну ділянку нормативна грошова оцінка складає 36 786 918 гривень 40 копійок та застосовано такі локальні коефіцієнти Км3: фактор розташування земельної ділянки у зоні пішохідної доступності до громадських центрів - 1,12; розташування земельної ділянки в зоні пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту - 1,08; земельна ділянка розташована в зоні пішохідної доступності до національних, зоологічних та дендрологічних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, ботанічних садів, заказників, заповідних урочищ, пам'яток природи, курортів, парків, лісопарків, лісів, зелених зон, пляжів - 1,05; розташування земельної ділянки в зоні магістралей підвищеного містоформуючого значення - 1,10; земельна ділянка розташована в санітарно-захисній зоні - 0, ; земельна ділянка розташована в зоні регулювання забудови - 1,10; земельна ділянка не забезпечена централізованим теплопостачанням - 0,95.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з приписів ч. 3 ст. 2 КАС України, відповідно до яких, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам (п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України).
Відповідно до ст. 201 Земельного кодексу України, грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.
Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні, відносини, пов'язані з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель врегульовані Законом України "Про оцінку земель".
Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
За змістом ст. 5 ЗУ "Про оцінку земель" залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель, грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 13 ЗУ "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 20 ЗУ "Про оцінку земель", за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Статтею 23 ЗУ "Про оцінку земель"передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською,
селищною, міською радою.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, що передбачено ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про оцінку земель".
Згідно ч. 1 ст. 193 Земельного Кодексу України, державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Відповідно до ст. 194 Земельного Кодексу України, призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також; громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.
Відповідно до статті 204 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру регламентовано Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.
Пунктом 4 Порядку закріплено, що ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр. Функції адміністратора Державного земельного кадастру виконує визначене Держгеокадастром за погодженням з Мінрегіоном державне підприємство, яке належить до сфери управління Держгеокадастру.
Підпунктом 2 п. 3 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 встановлено, що надання адміністративних послуг згідно із законом у відповідній сфері є одним з основних завдань Держгеокадастру.
Відповідно до п. 7. Положення Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно з п.п. 29 п. 4 Положення Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань видає витяги із Державного земельного кадастру про земельні ділянки.
Оскільки Витяг 1935/8616 з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки видано Позивачу 04 березня 2016 року, до регулювання правовідносин щодо механізму нормативної грошової оцінки земель застосовується Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженим Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року № 18/15/21/11 (далі - Порядок).
Цей Порядок розроблено у відповідності до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213, та Закону України «Про оцінку земель».
Відповідно до Методики нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється з метою визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із Законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель (пункт 1 Методики) інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів - їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території (пункт 2 Методики), нормативна грошова оцінка земель населених пунктів визначається за формулою:
ВхНп
Цн=-------------------------хКфхКм,
Нк
де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6 %);
Нк - норма капіталізації (3 %);
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо);
Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Пунктом 3.1 Порядку № 18/15/21/11 встановлено, що в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою 8 (п.3.2 Порядку № 18/15/21/11).
Нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою : Цн = (В х Нп) / Нк х Кф х Км, де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6 %); Нк - норма капіталізації (3 %); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки (п.3.3. Порядку № 18/15/21/11).
Вихідними даними для обчислення Км є генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, плани їх земельно-господарського устрою, матеріали економічної оцінки їх територій.
Значення коефіцієнтів установлюються за результатами пофакторних оцінок кожної групи з урахуванням питомої ваги рентоутворювальних факторів у формуванні загального рентного доходу в межах населеного пункту та його економіко-планувальних зон.
В п. 10.3. Порядку встановлено, що значення коефіцієнта Км3 визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особливостей , а для його обчислення необхідно враховувати локальні фактори, наведені в додатку 1, табл. 1.7, при цьому добуток пофакторних оцінок не повинен бути нижче 0, 50 і вище 1, 50.
Судом досліджено Звіт про інженерно-геологічні вишукування на об'єкті «Будівництво автосалону з продажу авто та СТО в районі Набережної магістралі м. Запоріжжя», розроблений Запорізьким філіалом Держбуд України «УкрНДІнтіз» від 2003 року (а.с 17).
Відповідно до розділу 3 Звіту на період вишукувань земельна ділянка характеризується тим, що встановлений рівень підземних вод зафіксовано на глибині 1.0 -1.7 м. (відм. 18.99 - 19.97 м.). У Звіті вказано, що підземні води мають тісний гідравлічний зв'язок з р. Дніпро і в паводковий період підлягають затопленню. Враховуючи агресивні властивості підземних вод до будівельних конструкцій та кабелів, варто передбачити антикорозійні заходи. Враховуючи високий рівень підземних вод та можливість затоплення територій, рекомендується виконувати підсипку ділянки будівельними дренажними матеріалами та передбачити гідроізоляцію підземних частин будівель.
Також, судом досліджено Звіт про виконані інженерно-геологічні роботи: «Уточнення рівня підземних вод на території земельної ділянки ТОВ Фірма «Альфа-Плюс», розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 2В», складений Запорізькою філією ДП «УкрНДІнтіз» від 2016 року (а.с. 38). В Пояснювальній записці Звіту (а.с. 39) наведено, що рівень ґрунтових вод розкрито на глибинах 2.80 м (відм. дзеркала 18.50-18.60 м.), а у зимово-весняний період рівень ґрунтових вод може піднятися на висоту 0.8-1.2 м від того, що існує.
Крім того, як вбачається із письмових заперечень Відповідача, він не заперечує того факту, що орендована Позивачем земельна ділянка знаходиться в зоні залягання ґрунтових вод менше 3 м.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.ч 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 73 КАС України передбачено, що обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність між сторонами у справі спору, оскільки наявність на орендованій Позивачем земельній ділянці локального рентопонижуючого фактору, передбаченого Додатком 2 до Рішення - земельна ділянка розташована в зоні залягання ґрунтових вод менше 3 м із значенням коефіцієнту 0, 90, Відповідачем визнаються та не заперечуються.
Крім того, в спірному рішенні Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2015 року вся територія міста Запоріжжя розділена на економіко-планувальні зони із зазначенням відповідних коефіціентів Км2 (додаток 1 рішення). Та у Додатку 2 спірного рішення вже передбачено коефіціент впливу локальних факторів Км3, в тому числі п. 12, згідно якого Земельна ділянка, розташована в зоні залягання грунтових вод менше 3 метрів - коефіціент 0,90.
Також суд зазначає, що витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки землі готувало управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області. Запорізька міська рада не уповноважена надавати такі витяги.
Крім того, у своїй роботі орган, що уповноважений надавати витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки землі зобов'язаний застосувати рішення Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2015 року при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2. 11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Альфа-Плюс» до Запорізької міської ради, треті особи: Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області, Державне підприємство Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії пстанови.
Суддя: В.В.Калюжна