Ухвала суду № 66645400, 22.05.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2017
Номер справи
812/880/16
Номер документу
66645400
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

9.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

22 травня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/880/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали заяви Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/880/16 за адміністративним позовом Луганської митниці ДФС до Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання", про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

19 травня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/880/16 за адміністративним позовом Луганської митниці ДФС до Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання", про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії.

Суд вважає за необхідне залишити заяву про відстрочення виконання судового рішення без руху для усунення недоліків з наступних підстав.

Кодексом адміністративного судочинства України (далі КАС України) не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Відповідно до частини сьомої статті 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Оскільки, дії суду в разі надходження заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини сьомої статті 9 цього Кодексу застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статей 106-108 КАС України.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам статті 106 цього Кодексу.

Згідно частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674 за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», за подання до адміністративного суду у 2017 році заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення становить 480,00 грн.

Таким чином, відповідачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають призначенню до розгляду, заява управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення по справі № 812/880/16 належить залишенню без руху з встановленням заявнику строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 9, 106, 108, 160, 165, 263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/880/16 за адміністративним позовом Луганської митниці ДФС до Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання", про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.

Запропонувати заявнику впродовж 5-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки заяви, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн, сплаченого за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909; банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області; код банку отримувача (МФО) - 804013; рахунок отримувача - 31217206784080; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.

У разі не усунення недоліків у зазначений строк заява буде вважатися неподаною та буде повернута заявникові.

Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати заявнику.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1