
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті апеляційного провадження
22 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/4241/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Обрізко І. М., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29 березня 2016 року у справі № 813/264/16 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Мізол" до Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з пропуском строку апеляційного оскарження та надано тридцятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення виявленого недоліку.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 54028 0527408 4 особа, яка подала апеляційну скаргу копію зазначеної ухвали отримала 03 квітня 2017 року.
У встановлений судом строк, особою, яка подала апеляційну скаргу, подано до суду клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, яке обґрунтоване апелянт не позбавлений повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до положень абзацу 2 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (про поновлення строку на апеляційне оскарження) не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідно до ч.6 ст.108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Відтак, після усунення обставин, які були підставою для повернення апеляційної скарги, її може бути подано повторно. При цьому, у випадку повторного подання апеляційної скарги, до неї застосовуються ті ж вимоги, що у випадку первинного оскарження, у тому числі й дотримання строків на подання апеляційної скарги.
Поряд з цим, суд вважає, що, скаржник, у випадку повернення первісної апеляційної скарги, повинен вживати невідкладних заходів щодо усунення недоліків, які стали причиною повернення останньої. Суд вважає за необхідне вказати на те, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. При цьому, суд зазначає, що апелянтом повторно подало апеляційну скаргу лише 14 березня 2017 року.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 р. у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, своєчасність фінансування органів державної влади та їх видатків є безпосереднім обов'язком держави. При цьому, суд не визнає відсутність коштів для сплати судового збору як поважну причину для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Суд вважає, що причини пропуску строку апеляційного оскарження, зазначені особою, яка подала апеляційну скаргу, є неповажними, а відтак у відкритті апеляційного провадження у справі слід відмовити.
Керуючись статтями 160, 165, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Визнати неповажними причини пропуску Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області строку апеляційного оскарження.
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29 березня 2016 року у справі № 813/264/16 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Мізол" до Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяІ. М. Обрізко