Ухвала суду № 66548971, 18.05.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2017
Номер справи
466/3031/16-а
Номер документу
66548971
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

18 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/6127/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кузьмич С. М., перевіривши апеляційну скаргу Львівської митниці ДФС на постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 05 квітня 2017 року у справі № 466/3031/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною і скасування постанови про порушення митних правил,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 05 квітня 2017 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною і скасування постанови про порушення митних правил.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Львівська митниця ДФС подала апеляційну скаргу.

Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору..

Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року становить 1378 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Адміністративний позов в даній справі містить вимоги майнового характеру.

Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 551 грн 20 коп.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 606 грн 32 коп. (551,20 х 110% = 606,32).

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 606 грн 32 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок отримувача 31219206781004; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу 101; судовий збір, код суду 34668371».

Крім того, апелянтом в апеляційній скарзі заявлено клопотання про зввільнення від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що згідно із постановою Верховного Суду України від 13.12.2016 у справі №306/17/16-а за подання позивачем або відповідачем - суб'єктом владних повноважень апеляційної/касаційної скарги на рішення адміністративного суду у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», сплаті не підлягає.

Проте, дані доводи до уваги не приймаються, з огляду на те, що у доданій судовій практиці предмет спору стосується оскарження постанови про адміністративне правопорушення, якою адміністративною комісією накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу та постанови про адміністративне правопорушення, якою інспектором поліції накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, а предметом спору даної справи є оскарження постанови в справі про порушення митних правил, порядок оскарження якої врегульовано Розділом ХІХ Митного кодексу України, а тому положення ч.4 ст.288 КпАП України на спірні правовідносини не поширюється.

Крім того, колегія судів зазначає, що ухвалою Верховного суду України від 27.03.2017 по справі №464/2003/16-а в аналогічній справі було залишено заяву позивача про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.12.2016 без руху, а відтак це є підтвердженням того, що Львівська митниця ДФС у Львівській області не звільнена від сплати судового збору у даній категорії справ.

За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 192 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Львівської митниці ДФС на постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 05 квітня 2017 року у справі № 466/3031/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною і скасування постанови про порушення митних правил залишити без руху.

Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

СуддяОСОБА_2