Постанова № 66538878, 17.05.2017, Дніпровський районний суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
17.05.2017
Номер справи
175/1474/17
Номер документу
66538878
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 175/1474/17

Провадження № 3/175/576/17

Постанова

Іменем України

17 травня 2017 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Озерянської Ж.М.,

за участю секретаря Рись Н.Ю.,

за участю прокурора Токовило В.Л.,

розглянувши матеріали, що надійшли із Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, уродженку смт. Кіровське Дніпровського району Дніпропетровської області, громадянку України, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 працюючої депутатом Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області,

за ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановив:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді депутата Обухівської (в минулому Кіровської) селищної ради у Дніпропетровському районі, являючись згідно п.п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між своїм приватним інтересом та її службовими повноваженнями, не повідомивши колегіальний орган (Кіровську селищну раду шостого скликання) про виникнення конфлікту інтересів під час голосування відповідно, діючи умисно з мотивів своїх інтересів з метою надання можливості затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, затвердження адреси земельної ділянки її чоловікові ОСОБА_2, перед голосуванням не повідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме - не повідомила Кіровську селищну раду та виконавчий комітет Кіровської селищної ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів, що виразився у голосуванні за прийняття рішення на користь свого чоловіка під час голосування за рішення Кіровської селищної ради від 17.07.2015 № 704-35/VI «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки», що надало останньому можливість затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, адресу земельної ділянки та можливість отримати у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,1376 га (кадастровий номер НОМЕР_3) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту за адресою: АДРЕСА_2 Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у неповідомленні у встановлений законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину визнала, пояснила що не знала закону і порушила чинне законодавство не навмисно.

Вислухавши ОСОБА_1, думку прокурора, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що згідно рішення першої сесії шостого скликання Кіровської селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області № 2-1/VI від 10 листопада 2010 року «Про визначення повноважень депутатів Кіровської селищної ради» визнано повноваження депутата Кіровської селищної ради шостого скликання ОСОБА_1. Таким чином, на підставі п.п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону. В своїй діяльності ОСОБА_1, як депутат селищної ради, керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Згідно ст. 8, ч. 3, п. 1, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата сільської ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Депутати сільської ради зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції». Крім того, депутатам Кіровської селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровській області періодично проводяться роз'яснення положень антикорупційного законодавства України, у тому числі й вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. ст. 3, 28, ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі і депутати селищних рад зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів; у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Згідно ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законом України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Кіровської селищної ради та являючись, згідно п.п. «Б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за наступних обставин.

17 липня 2015 року в приміщенні Кіровської селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області за адресою: АДРЕСА_5, проходила тридцять п'ята сесія шостого скликання, на якій згідно відповідного протоколу засідання від 17 липня 2015 року були присутні 18 осіб: голова сесії ОСОБА_3, та 17 депутатів, а саме: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_1, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19

Згідно п. 15 протоколу тридцять п'ятої сесії Кіровської селищної ради шостого скликання від 17 липня 2015 року, на порядок денний було винесено питання «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки» ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) шляхом затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, затвердження адреси земельної ділянки та передання у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,1376 га (кадастровий номер НОМЕР_3) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту за адресою: АДРЕСА_6

Після доповіді ОСОБА_19 з питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки ОСОБА_2 всі присутні у залі депутати Кіровської селищної ради, в тому числі і ОСОБА_1, проголосували одноголосно «За». На підставі голосування винесене відповідне рішення Кіровської селищної ради «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки» від 17 липня 2015 року № 704-35/VI. Голос депутата ради ОСОБА_1 не був вирішальним та не міг вплинути на результати голосування.

На підставі вказаного рішення ОСОБА_2 отримав можливість затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, затвердження адреси земельної ділянки та можливість отримати у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,1376 га (кадастровий номер НОМЕР_3) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту за АДРЕСА_3

Згідно листа відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області від 01 березня 2017 року № 828/03.1-41 встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дружиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується актовим записом про шлюб від 23 грудня 1988 року № 1039 по Центральному (Кіровському) району у м. Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття близькі особи, зокрема - це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.

Згідно довідки Кіровської селищної ради від 06 березня 2017 року № 196 в матеріалах 35-ї сесії від 17 липня 2015 року Кіровської селищної ради шостого скликання не знайдено жодного повідомлення від депутатів Кіровської селищної ради, щодо виникнення конфлікту інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Кіровської селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області та згідно п.п. «Б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між своїм приватним інтересом та службовими повноваженнями, не повідомивши колегіальний орган (Кіровську селищну раду шостого скликання) про виникнення конфлікту інтересів під час голосування відповідно, діючи умисно з мотивів своїх інтересів з метою надання можливості затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, затвердження адреси земельної ділянки її чоловікові ОСОБА_2, перед голосуванням не повідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме - не повідомила Кіровську селищну раду та виконавчий комітет Кіровської селищної ради про наявний в неї реального конфлікту інтересів, що виразився у голосуванні за прийняття рішення на користь свого чоловіка під час голосування за рішення Кіровської селищної ради від 17.07.2015 № 704-35/VI «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки», що надало останньому можливість затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, адресу земельної ділянки та можливість отримати у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,1376 га (кадастровий номер НОМЕР_3) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту за адресою: АДРЕСА_4.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у неповідомленні у встановлений законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Розглянувши матеріал, суд дійшов висновку, що провина ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 248, передбаченого Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ч. 1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення; протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 249, передбаченого Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення; протоколом засідання першої сесії Кіровської селищної ради шостого скликання від 10 листопада 2010 року; рішенням першої сесії шостого скликання Кіровської селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області № 2-1/VI від 10 листопада 2010 року «Про визначення повноважень депутатів Кіровської селищної ради»; протоколом засідання тридцять п'ятої сесії Кіровської селищної ради шостого скликання від 17 липня 2015 року; рішенням Кіровської селищної ради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність» від 17 липня 2015 року № 700-35/VI; додатком2 до рішення Кіровської селищної ради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність» від 17 липня 2015 року № 700-35/VI; рішенням тридцять п'ятої сесії шостого скликання Кіровської селищної ради «Про надання дозволу на укладення додаткової угоди до договору оренди» від 17 липня 2015 року № 702-35/VI; рішенням тридцять п'ятої сесії шостого скликання Кіровської селищної ради «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» від 17 липня 2015 року № 701-35/VI; рішенням тридцять п'ятої сесії шостого скликання Кіровської селищної ради «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та затвердження адреси земельної ділянки» від 17 липня 2015 року № 704-35/VI; списком присутніх на тридцять п'ятій сесії шостого скликання 17 липня 2015 року; архівним витягом від 28 лютого 2017 року № Т-78-2017; декларацією ОСОБА_1 про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік; заявою ОСОБА_2 про затвердження проекту землеустрою від 16 липня 2015 року; витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-1202594252015 від 16.07.2015 року; проектом землеустрою; відповіддю Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області від 01 березня 2017 року №828/03.1-41; поясненнями ОСОБА_19; поясненнями самої правопорушниці у судовому засіданні.

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

В зв'язку з тим, необхідно призначити стягнення в межах санкції передбаченої ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка є більш тяжкою.

Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, а також особу порушниці, яка у судовому засіданні провину визнала, у скоєному покаялася, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 мірі адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу у дохід держави.

Згідно ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом (ст. 40-1 КУпАП).

Згідно Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.

Ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Керуючись ст.ст. 13, 23, 30, 33, 36, 401, 172-7, 268, 276, 277, 278, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.

З урахуванням частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в розмірі 6800,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: УК у Печер.р-ні./Печерс.р-н/21081100, код за ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача 31110106700007, код класифікації доходів до бюджету: 21081100, призначення платежу судовий збір за постанову у справі про адміністративне правопорушення) судовий збір в розмірі 320 грн.

Копію постанови вручити ОСОБА_1, направити для відома та виконання - Управлінню захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, прокурору Дніпровського району Дніпропетровської області, а у разі несплати штрафу - для виконання відповідному відділу ДВС у Дніпропетровській області.

Крім того, копію постанови для виконання в частині сплати судового збору направити до Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.

Суддя Озерянська Ж.М.

Строк пред'явлення до виконання - три місяці.

Постанова набрала чинності ______року.