
16.05.17
Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
=====
УХВАЛА
"16" травня 2017 року Справа № 927/1443/15
Скаржник (стягувач): Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України, вул. Б. Хмельницького, 6, м. Київ, 01001
Боржник: Комунальне підприємство Прилукитепловодопостачання Прилуцької міської ради Чернігівської області,
вул. Садова, 104, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500
Орган, дії якого оскаржуються: Прилуцький міськрайонний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції
вул. Пушкіна, 73, м. Прилуки, Чернігівської області, 17500
Скарга на дії органу Державної виконавчої служби
Суддя Лавриненко Л.М.
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
від скаржника (стягувача): ОСОБА_1, довіреність №14-77 від 14.04.2017, представник
від боржника: ОСОБА_2, довіреність №48 від 13.01.2017, представник
від органу, дії якого оскаржуються: ОСОБА_3, довіреність №18-41/10/14.15 від 13.05.2017, представник
СУТЬ СПОРУ:
Публічним акціонерним товариством Національна акціонерна компанія Нафтогаз України подано скаргу на дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, боржник: Комунальне підприємство Прилукитепловодопостачання Прилуцької міської ради Чернігівської області, відповідно до якої скаржник просить суд: 1) Визнати незаконними дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо винесення 02.03.2017 постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору; 2) Визнати недійсною постанову заступника начальника Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції ОСОБА_3 від 02.03.2017 про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору.
В обґрунтування поданої скарги скаржник посилається на те, що постанова про закінчення виконавчого провадження №51078559, винесена 02.03.2017 заступником начальника відділу органу ДВС ОСОБА_3 безпідставно, з грубим порушенням вимог ст.1 і п.16 ч.1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» та приписів Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (далі Закон №1730), у звязку з чим є незаконною та підлягає визнанню недійсною.
Представник боржника в письмових поясненнях №470 просить суд відмовити в задоволенні скарги та зазначає, що доводи стягувача про те, що відповідач не є учасником процедури врегулювання заборгованості, а тому порядок списання пені, інфляційних втрат та 3% річних, передбачених ч.3 ст. 7 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії не може бути застосований до боржника є необґрунтованими, оскільки вищезазначений Закон не передбачає подання будь-яких додаткових документів для списання чи не нарахування штрафних санкцій, а лише визначає одну підставу, зокрема, погашення основної заборгованості до набрання чинності вказаним Законом.
Прилуцький міськрайонний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області в письмових поясненнях №18-41/4790/10/14.15/6893 щодо поданої скарги заперечує та зазначає: 16.05.2016 державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження №51078559 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 №927/1443/15 про стягнення з КП "Прилукитепловодопостачання" Прилуцької міської ради Чернігівської області на користь ПАТ "НАК "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних нарахувань, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору. Дана постанова 17.05.2016 була надіслана сторонам виконавчого провадження за вих.№05-40/4693. 27.05.2017 винесена постанова про стягнення з боржника виконавчого збору. 06.03.2016 винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. 16.02.2017 боржником було сплачено судовий збір у сумі 11977,37 грн. Оскільки, відповідно до ч.3 ст.7 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, який 30.11.2016 набрав чинності, на заборгованість за природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, погашену до набрання чинності цим Законом, неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування, проценти річних не нараховуються, а нараховані підлягають списанню з дня набрання чинності цим Законом, 02.03.2017 заступником начальника відділу органу ДВС ОСОБА_3, на підставі п.16 ч.1 ст. 39 Закону України Про виконавче провадження було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження №51078559.
Представники сторін у судовому засіданні 16.05.2017 підтримали раніше подані, а представник органу ДВС заявив усне клопотання про клопотання про відмову від фіксації судового засідання технічними засобами, які судом задоволені.
Інших заяв та клопотань від сторін до суду не надходило.
У судовому засіданні 16.05.2017 суд перейшов до розгляду скарги по суті.
Представник стягувача (скаржника) виклав суть скарги та просив її задовольнити.
Представник боржника та представник відділу ДВС щодо поданої скарги заперечували.
Розглянувши подані матеріали і документи, вислухавши пояснення повноважних представників скаржника, боржника та органу ДВС, зясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають суттєве значення для розгляду скарги по суті, господарський суд встановив:
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 26.01.2016 по справі №927/1443/15, позовні вимоги задоволено частково; стягнуто з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" Прилуцької міської ради Чернігівської області на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних нарахувань, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору; в решті позову відмовлено. У задоволенні заяви відповідача про розстрочку виконання рішення суду відмовлено.
08.02.2016 на примусове виконання рішення Господарського суду Чернігівської області від 26.01.2016, Господарським судом Чернігівської області було видано наказ про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" Прилуцької міської ради Чернігівської області на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних нарахувань, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 12.04.2016, рішення Господарського суду Чернігівської області від 26.01.2016 залишено без змін.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 26.05.2016 було частково задоволено заяву Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" про розстрочку виконання рішення суду; розстрочено виконання рішення Господарського суду Чернігівської області від 26.01.2016 по справі №927/1443/15 в частині стягнення боргу у сумі 706144,21 грн строком на шість місяців з виплатою суми заборгованості рівномірно по місяцях 117690,70 грн щомісячно, наступним графіком погашення: 117690,70грн, в тому числі 11977,37 грн судового збору до 30.06.2016; 117690,70 грн до 31.07.2016 року; 117690,70 грн до 31.08.2016; 117690,70 грн до 30.09.2016; 117690,70 грн до 31.10.2016; 117690,70 грн до 30.11.2016.
Відповідно до ст.115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови, що набрали законної сили, є обовязковими на всій території України і виконуються у порядку встановленому Законом України Про виконавче провадження.
У відповідності до ч.1 ст. 25 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
16.05.2016 постановою державного виконавця Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області було відкрито виконавче провадження (ВП №51078559) з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15.
Копія постанови від 16.05.2016 про відкриття виконавчого провадження (ВП №51078559) була надіслана сторонам виконавчого провадження 17.05.2016 листом за вих.№05-40/4693.
Як вбачається з наданих Прилуцьким міськрайонним відділом Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області матеріалів виконавчого провадження, 27.05.2017 була винесена постанова про стягнення з боржника виконавчого збору, а 03.06.2016 винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. 16.02.2017 в межах виконавчого провадження ВП №51078559 боржником було сплачено судовий збір у сумі 11977,37 грн, згідно з платіжним дорученням №194 від 16.02.2017), про що боржник повідомив орган ДВС листом №275 від 28.02.2017, копія якого додана до матеріалів справи (а.с.92-95).
02.03.2017 заступником начальника відділу органу ДВС ОСОБА_3 було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559, з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області №927/1443/15, виданого 08.02.2015, про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" Прилуцької міської ради Чернігівської області на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних нарахувань, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору, на підставі п.16 ч.1 ст. 39, ст.40 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки встановлено погашення, списання згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», її дочірньою компанією «Газ України», Публічним акціонерним товариством «Укртрансгаз» за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), перед постачальниками електричної енергії за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судовим рішенням.
Пунктом 2 постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 від 02.03.2017, припинено чинність арешту майна боржника, накладеного постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 03.06.2016 та скасовано інші заходи примусового виконання рішення.
Копія вказаної постанови від 02.03.2017 про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559, без оригіналу наказу Господарського суду Чернігівської області №927/1443/15 від 08.02.2015, була направлена на адресу стягувача, згідно супровідного листа №18-41/4790/10/14.15/3899 від 10.03.2017.
Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі рішення) сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
У відповідності до ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Згідно з п. 16 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закінченню у разі, зокрема, погашення, списання згідно із Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", її дочірньою компанією "Газ України", Публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз" за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), перед постачальниками електричної енергії за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судовим рішенням.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 №1730-VIII (далі Закон), заборгованість, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону кредиторська заборгованість перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води; процедура врегулювання заборгованості заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості; реєстр підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості (далі реєстр), державна відкрита, загальнодоступна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про підприємства та організації, які є учасниками процедури врегулювання заборгованості відповідно до цього Закону. Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства; учасники процедури врегулювання заборгованості підприємства та організації, включені до реєстру, постачальники природного газу та/або електричної енергії, оптовий постачальник електричної енергії, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Статтею 2 вказаного Закону визначено, що дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.
Частинами 1-3,4 ст.3 Закону визначено, що для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
Для включення до реєстру підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, теплопостачальні і теплогенеруючі організації подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, заяву, до якої додаються: копії установчих документів;
копії наявних ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності; копії балансу підприємства (організації) та звіту про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованості станом на 1 липня 2016 року (розрахункова дата) та за останній звітний період; довідка, складена підприємством (організацією) у довільній формі, про обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням кредиторів, дебіторів, величини і видів заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період; копії актів звіряння взаєморозрахунків; розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах та копії протоколів територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (ця норма не поширюється на теплогенеруючі підприємства, що не постачають теплову енергію населенню).
Відповідальність за повноту та достовірність даних, наведених у поданих документах, несуть учасники процедури врегулювання заборгованості.
Рішення про включення або про відмову у включенні до реєстру приймається керівником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, або уповноваженою ним посадовою особою протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та розміщується на офіційному веб-сайті цього органу.
Підприємство (організація) вважається виключеним з реєстру з наступного дня після прийняття центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, рішення про виключення такого підприємства з реєстру та внесення відповідного запису до реєстру.
Порядок ведення та користування реєстром затверджується Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, враховуючи вищенаведені положення Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", учасниками процедури врегулювання заборгованості є виключно ті теплопостачальні та теплогенеруючі організації і підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, які включені до реєстру, а отже, подали до відповідного центрального органу виконавчої влади заяву та документи, згідно з визначеним Законом переліку, та щодо яких органом центральної виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, прийнято рішення про включення до реєстру.
Відповідно, для участі у процедурі врегулювання заборгованості шляхом її списання, теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення повинні бути включені до відповідного реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, а отже для списання зобовязань з оплати неустойки (штраф, пеня), трьох відсотків річних та інфляційних нарахувань в порядку, передбаченому Законом, боржник повинен був набути статусу учасника процедури врегулювання заборгованості.
Відповідно до вимог ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін.
За загальним правилом обов'язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред'явлено позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення для господарського суду не є обовязковим.
Однак, в супереч ст.32, 33 Господарського процесуального кодексу, боржником не надано доказів участі підприємства у процедурі врегулювання заборгованості у визначеному Законом порядку, а також не надано доказів включення підприємства до відповідного реєстру, що є підставою вважати боржника учасником процедури врегулювання заборгованості, оскільки неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування та проценти річних підлягають списанню лише за умови виконання вимог Закону щодо участі у процедурі врегулювання заборгованості.
Частиною 3 ст.7 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» передбачено, що на заборгованість за природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, погашену до набрання чинності цим Законом, неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування, проценти річних не нараховуються, а нараховані підлягають списанню з дня набрання чинності цим Законом.
Посилання боржника та Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції на ті обставини, що заборгованість за спожитий природний газ, по договору № 2745/14-КП-39 купівлі-продажу природного газу від 31.01.2014, укладеного між Публічним акціонерним товариством Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та Комунальним підприємством "Прилукитепловодопостачання" Прилуцької міської ради, була погашена боржником до набрання чинності Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», та вказаний Закон не вимагає подання будь-яких додаткових документів для списання чи не нарахування штрафних санкцій, а лише визначає одну підставу, зокрема, погашення основної заборгованості до набрання чинності Законом, а тому виконавче провадження правомірно було закінчено на підставі п.16 ч. 1 ст. 39 закону України «Про виконавче провадження», судом до уваги не приймаються, оскільки сам факт повного погашення боржником заборгованості за поставлений природний газ за спірним договором до вступу в дію 30.11.2016 Закону, не є безумовною та достатньою підставою для автоматичного списання нарахованих неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань та трьох процентів річних, оскільки такому списанню обовязково передує включення боржника за встановленою Законом процедурою до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.
Проте, як встановлено судом боржником не надано суду доказів про внесення підприємства боржника до реєстру підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості та її списання відповідно до Закону .
Отже, дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо закінчення виконавчого провадження № 51078559 є передчасними.
Пунктом 9.13. постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.10.2012 за № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" визначено, що за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, або визнає дії чи бездіяльність органу Державної виконавчої служби незаконними, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє.
З урахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо винесення 02.03.2017 постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору є незаконними, у звязку з чим постанова заступника начальника Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції ОСОБА_3 від 02.03.2017 про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору підлягає визнанню недійсною.
Керуючись ст.1,18,39 Закону України «Про виконавче провадження»; ст.1,2,3,7 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», ст.32,33,43,86,121-2 Господарського процесуального кодексу України; господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Скаргу на дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області задовольнити.
2. Визнати незаконними дії Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо винесення 02.03.2017 постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору.
3. Визнати недійсною постанову заступника начальника Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції ОСОБА_3 від 02.03.2017 про закінчення виконавчого провадження ВП №51078559 з примусового виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 08.02.2016 у справі №927/1443/15 про стягнення з Комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 36409,56 грн 3% річних, 553432,90 грн інфляційних втрат, 104324,38 грн пені та 11977,37 грн судового збору.
4. Дану ухвалу направити сторонам та Прилуцькому міськрайонному відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.
Суддя Л.М.Лавриненко