Постанова № 66486287, 12.05.2017, Томашпільський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
12.05.2017
Номер справи
146/627/17
Номер документу
66486287
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 146/627/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" травня 2017 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Скаковської І.В.,

за участю секретаря Козачук Н.П.,

прокурора Дацюка С.М.,

представника відповідача Щербатого А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Томашпіль адміністративний позов Могилів-Подільської місцевої прокуратури Вінницької області до Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області про визнання незаконною бездіяльності та зобов»язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

05 травня 2017 року Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області, звернулася до суду з позовом до Томашпільської селищної ради Вінницької області про визання незаконною бездіяльності та зобов»язання вчинити певні дії.

Позов мотивований тим, що Могилів-Подільською місцевою прокуратурою проведено вивчення стану законності з питань дотримання законодавства України щодо благоустрою населених пунктів Томашпільського району.

В ході чого було виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків смт. Томашпіль, які негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд, та можуть можуть призвести, у разі ух не усунення, до настання тяжких наслідків.

Так, згідно інформації Томашпільської селищної ради від 17 березня 2017 року за № 137 на території селища за адресою: площа Тараса Шевченка, 10 функціонує дитячий майданчик площею 0,06 га.

Відповідно до інформації Томашпільської селищної ради від 14 квітня 2017 року за № 181 балансоутримувачем даного дитячого майданчика є Томашпільська селищна рада Томашпільського району Вінницької області.

Однак, відповідно до інформації Томашпільської селищної ради від 24 квітня 2017 року за № 196 технічний паспорт на дитячий майданчик, який безпосередньо передавався на баланс селищної ради не складався.

Тобто, Томашпільська селищна рада після прийняття об'єктів благоустрою на баланс повинна була провести позапланову технічну інвентаризацію прийнятих об'єктів.

Натомість, з боку селищної ради не ведеться необхідна технічна документація. Обстеження та перевірка технічного стану конструктивних елементів дитячого майданчика, в установленому порядку не проводиться.

Бездіяльність Томашпільської селищної ради, з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика ставить під загрозу закріплені ст. ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоровя, грубо порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

В зв'язку з чим Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області звернулася до суду, який просить визнати незаконною бездіяльність Томашпільської селищної ради Томашпільського району з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, розташованого за адресою: площа Тараса Шевченка, 10 смт. Томашпіль та зобов'язати Томашпільську селищну раду Томашпільського району Вінницької області вчинити дії, а саме: провести технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячого майданчику розташованого за адресою: площа Тараса Шевченка, 10 смт. Томашпіль Томашпільського району Вінницької області.

В судовому засіданні прокурор Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури Дацюк С.М позовну заяву підтримав, посилаючись на обставини зазначені у ній.

Представник Томашпільської селищної ради Щербатий А.І. в судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти їх задоволення.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до наступного висновку з таких підстав.

Судом встановлено, що згідно інформації Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області № 137 від 17 березня 2017 року на території селища за адресою: смт. Томашпіль площа Тараса Шевченка, 10 функціонує дитячий майданчик площею 0,06 га (а.с. 10).

Згідно інформації Томашпільської селищної ради від 14 квітня 2017 року за № 181 дитячий майданчик, розташований на площі Тараса Шевченка, 10 в смт. Томашпіль на території дошкільного навчального закладу «Сонечко» перебуває на балансі Томашпільської селищної ради (а.с. 11).

Як вбачається з повідомлення Томашпільської селищної ради від 24 квітня 2017 року за № 196 технічний паспорт на дитячий майданчик, розташований в смт. Томашпіль площа Тараса Шевченка, 10 не складався, на даний час в селищній раді технічний паспорт - відсутній (а.с. 12).

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон № 2807-IV) до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

У свою чергу, п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 2807-IV визначено термін «заходи з благоустрою населених пунктів» - це роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону № 2807-IV, до об'єктів благоустрою населених пунктів відносяться: парки, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, шляхи, площі, майдани, набережні, прибудинкові території, пляжі, кладовища, рекреаційні, оздоровчі, навчальні, спортивні, історико-культурні об'єкти, об'єкти промисловості, комунально-складські та інші об'єкти у межах населеного пункту.

Пунктом 5 частини 2 статті 18 Закону № 2807-IV закріплено обов'язок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 21 Закону № 2807-IV, елементами (частинами) об'єктів благоустрою є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 (далі - Інструкція).

Пунктом 1.2 Інструкції зазначено, що Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).

Згідно з п.1.3 Інструкції, паспортизація об'єктів благоустрою - це складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - це сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.

Пунктом 1.4 Інструкції визначено, що технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводиться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.

Таким чином, дитячий майданчик, прийнятий у власність Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області, є об'єктом благоустрою, який підлягає паспортизації та інвентаризації.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Питання розподілу судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 94 КАС України.

Суду надано платіжне доручення № 2459 від 05 травня 2017 року про сплату позивачем судового збору в розмірі 3200 грн. Таким чином, стягненню з відповідача підлягають судові витрати щодо сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 2, 6-8, 17, 18, 19, 60, 69-72, 94, 111-112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Могилів-Подільської місцевої прокуратури Вінницької області до Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області про визнання незаконною бездіяльності та зобов»язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати незаконною бездіяльність Томашпільської селищної ради Томашпільського району з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, розташованого за адресою : площа Тараса Шевченка, 10 смт. Томашпіль.

Зобов'язати Томашпільську селищну раду Томашпільського району Вінницької області вчинити дії, а саме: провести технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячого майданчику розташованого за адресою: площа Тараса Шевченка, 10 смт. Томашпіль Томашпільського району Вінницької області.

Стягнути з Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області на користь прокуратури Вінницької області, ЄДРПОУ 02909909, р/р 35213099003988, МФО 820172, банк-Державна казначейська служба судові витрати в розмрі 3200 грн., сплачених під час пред»явлення позову.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Томашпільський районний суд.

Суддя: І.В.Скаковська

Повний текст постанови виготовлено 15 травня 2017 року

Копія

Згідно оригіналу

Оригінал постанови знаходиться в Томашпільському районному суді Вінницької області.

Постанова не набрала законної сили

Копію постанови оформлено 15 травня 2017 року

Суддя: І.В. Скаковська

Секретар: Н.П. Козачук