
Справа № 444/1085/17
Провадження № 3/444/553/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю перекладача ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС Рава-Руська, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_3 Чулункху Ающав, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ОСОБА_3, м. Улан-Батор, вул. Баянгос 3, тимчасово не працюючого,
- за ст. 204-1 ч. 2 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
Чулункху Ающав 12 травня 2017 року о 20.45 год. був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» у складі групи осіб в районі 626 прикордонного знаку на відстані близько 500 м від лінії державного кордону, територія відділу прикордонної служби «Рава-Руська», що відноситься до території Девятирської сільської ради Жовківського району Львівської області за спробу незаконного перетину державного кордону з України до ОСОБА_4 поза пунктами пропуску, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 204-1 ч. 2 КпАП України.
Чулункху Ающав в судовому засіданні свою провину у вчиненому визнав повністю та надав аналогічні пояснення, які знаходяться в матеріалах справи. У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати. Додатково пояснив, що направлявся з іншими затриманими у ОСОБА_4 до своєї родини.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 198924 від 12.05.2017 року; рапортами працівників прикордонної служби від 12.05.2017 р., довідкою від 12.05.2017 року, іншими матеріалами справи.
Дії Чулункху Ающав слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, так як він вчинив незаконну спробу перетинання державного кордону України у групі осіб поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення; дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, розкаявся у вчиненому, майновий стан правопорушника; обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Санкція ст. 204-1 ч. 2 КУпАП , передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме , у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320.00 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Чулункху Ающав визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чориста) грн. в дохід держави.
Повернути Чулункху Ающав речі, виявлені та вилучені під час особистого огляду від 13.05.2017 року, а саме :
1) паспорт громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 № Е 1818797;
2) телефон білого кольору IMEI 0135530009969863;
3) флешка жовтого кольору № 1123364;
4) зарядний пристрій білого кольору А 1337;
5) повер банк білого кольору Samsung № ЕВ-PN 915BNK46;
6) годинник жовто-білого кольору ROJRA.
Стягнути з Чулункху Ающав судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.