
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2017 року справа №804/958/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Степаненко В.В.при секретарі за участю: представника позивача представника відповідача представника прокуратури Гончаровій В.Г. Гончарова Д.І., Малоног І.А., Павлюк О.В. Коваль В.В., Птахіної А.О. Трубіцина Д.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за адміністративним позовом приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.02.2017 року відкрито провадження та призначено до судового розгляду.
23 березня 2017 року у судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про призначення колегіального розгляду справи №804/958/17.
В обґрунтування заявленого клопотання зазначено, що суд повинен призначити колегіальний розгляд у даному провадженні у зв'язку з особливою складністю справи.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив суд його задовольнити.
Інші представник позивача, відповідача та прокуратури проти задоволення заявленого клопотання не заперечували.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 23 Кодексу адміністративного судочинства України усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово.
Підстави здійснення адміністративного судочинства колегією суддів передбачено статтею 24 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема згідно з частиною першою вищезазначеної статті адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Частиною 2 статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді та у місцевому загальному суді як адміністративному суді колегією у складі трьох суддів також з ініціативи судді в разі їх особливої складності.
Також, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що Кодексом адміністративного судочинства України, взагалі не передбачено можливості призначення справи до розгляду у складі трьох суддів за клопотанням сторони у справі.
Поряд з цим, відповідач по справі не є центральним органом виконавчої влади, що потребує розгляду колегією у складі трьох суддів. До того ж, суд не вбачає підстав для ініціювання колегіального розгляду справи через відсутність особливої складності у заявленому до розгляду спорі.
Враховуючи викладене, зважаючи на строки розгляду справи, відсутність можливості учасників процесу, окрім суду, ініціювати колегіальний розгляд справи та відсутність особливої складності у даному спорі, суд приходить до висновку, що клопотання приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат про колегіальний розгляд справи у даному є безпідставним, необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 24, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат про колегіальний розгляд справи за позовом приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Степаненко