Справа № 369/4313/17
Провадження № 1-кс/369/1071/17
УХВАЛА
Іменем України
25.04.2017 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі: слідчого судді Пінкевич Н.С., при секретарі Пилипець А.Б., розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Київської області юриста 2 класу ОСОБА_1 про проведення позапланової перевірки, по матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014110240000729 від 17 липня 2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246, ч. 1 ст. 205 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
25.04.2017 р. до слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області звернувся прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Київської області ОСОБА_1, з даним клопотанням, мотивуючи його тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12014110240000729 від 17 липня 2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246, ч. 1 ст. 205 КК України.
Так, 16 липня 2014 року приблизно об 11 год. 00 хв. до Переяслав-Хмельницького МВ ГУМВС України в Київській області надійшло повідомлення по телефону від старшого прокурора Переяслав-Хмельницької міжрайонної прокуратури Київської області про те, що на території Строківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області здійснюється незаконна порубка дерев.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на вказаній ділянці лісу проводилася суцільна санітарна рубка на підставі лісорубного квитка №407941 від 08 липня 2014 року. Для проведення даної рубки між ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» та ТОВ ОСОБА_2 укладено договір №ЛР-02-27 від 08.07.2014 на виконання робіт (надання послуг), повязаних з лісівництвом.
Відповідно до договору №ЛР-02-27 на виконання робіт (надання послуг), повязаних з лісництвом від 08.07.2014, ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» (замовник) доручає, а ФОП ОСОБА_2 (підрядник) зобовязується на свій ризик, з використанням власних засобів, матеріалів, силами найманих працівників виконати роботи (надати послуги) в терміни та з оплатою згідно договору, а саме здійснити суцільну санітарну рубку розробку вітрувально-буреломних лісосік квартал 44 виділ 3.5 площа 0,4 га, квартал 96 виділ 4.2 площа 1,7 га Студениківського лісництва у відповідності до лісорубного квитка серія 02 ЛКБ №407941 від 02.07.2014.
16.07.2014 працівниками Переяслав-Хмельницького МРВ ГУ МВС України в Київській області проведено огляд місця події, а саме території лісу, що знаходиться в адміністративних межах Строківської сільської ради, в ході якого виявлено зрубані дерева в кількості близько 50 метрів кубічних.
16 липня 2014 року на території Строківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області вирубку лісу проводили ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які станом на той день не перебували у трудових відносинах із ФОП ОСОБА_2 і не мали спеціальних дозволів Держгірпромнагляду на проведення робіт з підвищеною небезпекою.
Будучи допитаним в якості свідка ОСОБА_3 повідомив, що спільно зі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на замовлення лісничих Переяслав-Хмельницького лісгоспу з 10.07.2014 по 16.07.2014 здійснював суцільну вирубку лісу поблизу села Строків, та фактично ними було вирубано (зрізано) близько 45-50 метрів кубічних лісу (деревини). Станом на той час вони не були офіційно працевлаштованими. В подальшому, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 офіційно влаштувалися на роботу до ФОП ОСОБА_2, однак жодних навчань не проходили, дозвільної документації на проведення робіт з підвищеною небезпекою по лісосіці не отримували.
Відповідно до листа Переяслав-Хмельницького центру зайнятості №834/052 від 23.07.2014 у ФОП ОСОБА_2 зареєстровано трудові договори з ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з 18.07.2014.
Згідно з показаннями директора ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» ОСОБА_6, крім ФОП Андріяш ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» співпрацює ще із вісьмома субєктами підприємницької діяльності, однак вказати даних субєктів не зміг.
У звязку із тим, що роботи, повязані із вирубкою дерев на ділянці лісу, які повинен був здійснювати ФОП ОСОБА_2 проводили сторонні особи без спеціальних на те дозволів, виникла необхідність у призначенні документальної позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» з метою підтвердження реальності здійснення операцій підприємства з контрагентами.
Відповідно до п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Тому прокурор просив призначити документальну позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства України ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» (код ЄДРПОУ 00992131), що зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, з питань дотримання податкового законодавства, своєчасності та правильності нарахування і сплати податків та обовязкових платежів по фінансових операціях, проведених в період з 01 січня 2014 року по теперішній час. Проведення перевірки доручити Головному управлінню ДФС в Київській області у строки встановлені Податковим кодексом України.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задоволити.
Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.
Розглянувши документи та інші матеріали додані до клопотання та керуючись спеціальним Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суд вважає що клопотання підлягає задоволенню, оскільки питання, які планується з'ясувати у ході позапланової перевірки мають значення для досудового розслідування та відповідно до ст.2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» віднесена до компетенції органів державного фінансового контролю.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 40, 93, 132 КПК України, Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» , суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити документальну позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства України ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» (код ЄДРПОУ 00992131), що зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, з питань дотримання податкового законодавства, своєчасності та правильності нарахування і сплати податків та обовязкових платежів по фінансових операціях, проведених в період з 01 січня 2014 року по теперішній час.
Проведення перевірки доручити Головному управлінню ДФС в Київській області у строки встановлені Податковим кодексом України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Пінкевич Н.С.