донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
25.04.2017 справа №905/27/17
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий: судді при секретарі за участю представників сторін від позивача від відповідача від третьої особиОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 не зявилися не зявилися не зявилисярозглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім.Тараса Шевченка, м.Мар`їнка Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від28.02.2017 р.у справі за позовом№905/27/17 Прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі ОСОБА_6 управління Держгеокадастру у Донецькій областідо третя особа на стороні відповідача про ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка, м.Мар`їнка Донецької області Мар`їнська районна державна адміністрація, м.Курахове Донецької області внесення змін до договору оренди земельної ділянкиВ С Т А Н О В И В:
Рішенням господарського суду Донецької області від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 частково задоволено позовні вимоги Прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі позивача ОСОБА_6 Управління Держгеокадастру у Донецькій області до відповідача ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_7 ОСОБА_8 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки та зобовязання зареєструвати зміни.
Внесено зміни до Договору оренди земельної ділянки від 11.03.2010р., укладений між Марїнською районною державною адміністрацією та ОСОБА_5 товариством з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка, який 11.03.2010р. зареєстрований у Марїнському РВ ДРФ ДП ЦДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 11.03.2010р. за №4АА 007291-041016300009:
- замінити у тексті найменування орендодавця з Марїнська районна державна адміністрація на Головне Управління Держгеокадастру у Донецькій області (вул..Європейська (Калініна), 13. м.Костянтинівка, 85102)
- п.9 Договору викласти в наступній редакції: Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки;
Зміни до договору оренди земельної ділянки від 11.03.2010р. набувають чинності з моменту набрання судовим рішенням законної сили.
Стягнено з ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_7 ОСОБА_8 (65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, б. 7; код ЄДРПОУ 35888083) на користь прокуратури Донецької області (код ЄДРПОУ 25707002, місцезнаходження 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Університетська, б. 6; реквізити: р/р35216066016251, Державна казначейська служба України, МФО 820172) витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви у сумі 2756,00грн.
Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної власності є регульованою ціною, яка розраховується від нормативної грошової оцінки земель, а її розмір встановлюється в договорі, зміна розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки за період з моменту укладання договору оренди земельної ділянки (11.03.2010р.) до дати звернення з позовом до суду (29.12.2016р.) не відбувалась. Суд першої інстанції послався на норми ст. 288 Податкового кодексу України, згідно якої розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та дійшов висновку, що вимоги позивача про внесення змін до договору оренди землі, що повязані зі зміною розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та ставки орендної плати з 1% на 3% є обґрунтованими.
Враховуючи, що 01.01.2013р. набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності № 5245-VI, яким внесено зміни до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України, суд першої інстанції дійшов висновку, що на теперішній час розпорядником орендованої земельної ділянки є не Мар'їнська районна державна адміністрація, а Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області.
Враховуючи, що предметом позову є внесення змін до договору оренди, а не укладання додаткової угоди, а законодавством не встановлена вимога про реєстрацію рішення суду, яким вносяться зміни до договору, суд першої інстанції дійшов висновку, що вимога прокурора про зобов'язання сторін зареєструвати зміни до договору не підлягає задоволенню.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка, м.Мар`їнка Донецької області звернулось до Донецького апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою №114 від 16.03.17 р. на рішення господарського суду Донецької області від 28.02.17 р. по справі №905/27/17, в якій просить його скасувати.
Скаржник вважає, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апелянт вважає, що підставою для скасування рішення суду першої інстанції є факт не направлення Відділом Держгеокадастру у Марїнському районі Донецької області на адресу ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка листа про необхідність укладення додаткової угоди у звязку зі збільшенням розміру орендної плати до 3% від нормативно-грошової оцінки землі.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка вважає, що судом першої інстанції порушено ст. 6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», відповідно до якої субєктів господарювання, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції, звільнено від обовязку сплати орендних платежів за користування ділянками державної та комунальної власності.
У відзиві на апеляційну скаргу заступник прокурора Донецької області вважає, що рішення суду першої інстанції прийняте у відповідності з нормами матеріального та процесуального права, є законним та обґрунтованим, тому не підлягає скасуванню, а апеляційна скарга ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка не підлягає задоволенню.
Позивач вважає, що надсилання відповідачу пропозицій щодо внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обовязком позивача, тому недотримання позивачем вимог ч.2 ст.188 Господарського кодексу України не позбавляє права звернутися до суду з позовом про зміну умов договору.
Посилання ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка (далі по тексту СТОВ ім. Тараса Шевченка ) на його звільнення від сплати орендної плати на підставі положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», на думку позивача, є недоречними, оскільки прокурором не було заявлено вимоги щодо орендної плати.
Протоколом автоматичної зміни складу колегії суддів від 27.03.2017 р. визначено колегію суддів у складі: ОСОБА_1 головуючий суддя, судді Дучал Н.М., Cклярук О.І.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 29.03.2017 р. прийнято апеляційну скаргу ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім. Тараса Шевченка, м.Мар`їнка Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 28.02.17 р. по справі №905/27/17 до провадження, розгляд апеляційної скарги призначено на 25.04.2017 р.
Статтею 99 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі. Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
Відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України апеляційна інстанція переглядає справу за наявними в ній доказами та не зв'язана доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі.
У судове засідання апеляційної інстанції представники сторін не зявилися. Про час та місце проведення судового засідання сторони повідомлені належним чином. Враховуючи, що явка сторін у судове засідання апеляційної інстанції ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 29.03.2017р. не визнавалась обовязковою, відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до ст.81-1 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні апеляційної інстанції 25.04.2017р. складено протокол.
Дослідивши докази матеріалів справи, оскаржуване рішення на предмет правильності застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія Донецького апеляційного господарського суду встановила.
Розпорядженням голови Марїнської районної державної адміністрації від 04.03.2010р. № 108 Про передачу в оренду земельної ділянки СТОВ ім. Тараса Шевченка для експлуатації господарських будівель та споруд по вирощуванню великої рогатої худоби на території Марїнської міської ради затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки СТОВ ім. Тараса Шевченка на загальну площу 22,00га, передано в оренду терміном на 20 років земельну ділянку під кадастровим номером 1423310100:03:000:1737 розташовану за адресою: м. Марїнка, Сільськогосподарські зони 5, 6, 7, 8, 15, 21 (за межами населеного пункту).
11.03.2010р. між Марїнською районною державною адміністрацією та СТОВ ім. Тараса Шевченка було укладено договір оренди землі (далі Договір), відповідно до п.п.1, 2 якого Орендодавець (позивач) надає, а Орендар (відповідач) приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення землі, під господарськими будівлями та дворами, яка знаходиться у м. Марянка (за межами населеного пункту) загальною площею 22,000га, у тому числі: 3,8997га капітальна забудова, 7,8276га проїзди, проходи, площадки, 6,3336га зелені насадження, 3,9391га інші.
Згідно п.5. договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 8267600,00грн.
Договір укладено на 20 (двадцять) років з урахуванням ротації культур (п.8 договору.
Пунктами 10, 11 договору встановлено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 2066,90 грн. не пізніше 30 числа, наступного місяця за звітним.
Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.35 договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. (п.42. договору)
Договір зареєстрований у Марїнському РВ ДРФ ДП ЦДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 11.03.2010р. за №4АА 007291-041016300009.
Додатковою угодою від 24.12.2012р. внесено зміни та доповнення до договору оренди від 11.03.2010р.:
п.9. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 1% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що становить 82676,00грн. на рік.;
п.11. Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця у розмірі 6889,67грн..
Зазначені зміни та доповнення зареєстровано у відділі Держкомзему у Марїнському районі Донецької області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 24.12.2012р. за № 142330004004089.
Відповідно до приписів статті 1 Закону України Про оренду землі орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
У відповідності до частини 1 статті 15 Закону України Про оренду землі істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Згідно з ч. 2 ст. 21 Закону України Про оренду землі розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.
Згідно ст. 289.1 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної власності є регульованою ціною, яка розраховується від нормативної грошової оцінки земель, а її розмір встановлюється в договорі.
Відповідно до п. 14.1.125. ст.14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до ч.5 ст.5 Закону України Про оцінку земель нормативна грошова оцінка використовуються при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися зі зміною розміру орендної плати, а є лише її передумовою. Не внесення сторонами договору оренди землі змін до його умов в частині, що встановлюються у законодавчому порядку, не звільняє сторони від обов'язку їх виконання, оскільки відповідно до положень статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування
Таким чином, орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної власності є регульованою ціною, яка розраховується від нормативної грошової оцінки земель, а її розмір встановлюється в договорі.
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, земельна ділянка з кадастровим номером 1423310100:03:000:1737 має площу 22000га.
Загальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яку орендує СТОВ ім. Тараса Шевченка, становить 14 797491,03грн.
У пункті 5. договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначена у розмірі 8267600,00грн.
Зміна розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки за період з моменту укладання договору оренди земельної ділянки (11.03.2010р.) до дати звернення з позовом до суду першої інстанції (29.12.2016р.) не відбувалась.
Частиною 2 ст. 18 Закону України Про оцінку земель встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.
Відповідно до ст.ст. 288.5.1., 288.5.2. Податкового кодексу України річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.
Законом України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, положення якого набрали чинності з 01.04.2014, внесено зміни до Податкового Кодексу України та, зокрема, до ст. 288 ПК України згідно якої розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Частиною 1 ст. 632 Цивільного кодексу України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно з нормами ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Відповідно до ч.2 ст. 652 Цивільного кодексу України якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:
1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;
2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;
3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;
4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.
Таким чином, з набранням чинності Законом Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 03.06.2008 року № 309-VI та Податкового кодексу України виникли правові підстави для внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, укладених до набрання чинності зазначеними законодавчими актами, у частині встановлення нових ставок орендної плати за землю.
Статтею 654 Цивільного кодексу України визначено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається.
28.01.2016р. з метою внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 11.03.2010р. відділом Держгеокадастру у Мар'їнському районі Донецької області на адресу СТОВ ім.. ОСОБА_8 направлено повідомлення про необхідність укладення додаткової угоди у звязку зі збільшенням розміру орендної плати до 3% від нормативно-грошової оцінки землі.
Відповідачем вказаний лист залишений без відповіді.
Судова колегія апеляційної інстанції дійшла до висновку, що посилання відповідача у апеляційній скарзі на те, що будь-яких звернень він не отримував у звязку, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню, а провадження у справі повинно бути припинене у звязку з відсутністю предмета спору не спростовують висновків суду першої інстанції в оскаржуваному процесуальному документі, з огляду на наступне.
У постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 року № 8 зазначено, що судам слід враховувати, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема приписам ч. 1 ст. 15, ст. 21 Закону Про оренду землі. Статтею 30 Закону Про оренду землі передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
При цьому надсилання відповідачеві про позицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору (тобто, за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору).
Зі змісту ст. 152 Земельного кодексу України вбачається, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Марїнською районною державною адміністрацією, як орендодавцем спірної земельної ділянки, ОСОБА_6 управлінням Держгеокадастру у Донецькій області, не було ініціювано в судовому порядку питання перегляду розміру орендної плати перед орендарем та встановлення її розміру відповідно вимог чинного законодавства, тим самим ними не здійснювався захист інтересів держави у сфері земельних відносин та наповнення місцевого бюджету, у зв'язку з чим керівник прокуратури Донецької області звернувся із даним позовом до господарського суду для захисту інтересів держави.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що позивач звертався до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди землі від 11.03.2010р.
Проте, додаткова угода до договору оренди землі не укладена, що призводить до недоотримання бюджетом міської ради належних коштів.
Виходячи зі змісту зазначених положень законодавства, у спірних правовідносинах вбачається наявність усіх складових, перелічених у ч.2 ст.652 ЦК України, наслідком чого, відповідно, є обґрунтованість внесення змін до договору.
Судова колегія апеляційної інстанції дійшла висновку, що вимоги позивача про внесення змін до договору оренди землі, що повязані зі зміною розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п.4. договору) та ставки орендної плати з 1% на 3% (п.7. договору) обґрунтовано задоволено судом першої інстанції.
Крім того, 01.01.2013р. набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності № 5245-VI (офіційно оприлюднено 13.10.2012 у газеті Голос України № 193Д, яким внесено зміни до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України.
Зокрема, цією статтею визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Отже, на теперішній час розпорядником орендованої СТОВ ім. Тараса Шевченка земельної ділянки є не Мар'їнська районна державна адміністрація, а Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, з огляду на що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 770 ЦК України у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.
Таким чином, вимога про внесення змін до договору оренди земельної ділянки з СТОВ ім. Тараса Шевченка належить, за приписами ст. 122 Земельного кодексу України, ОСОБА_6 управлінню Держгеокадастру у Донецькій області.
Судова колегія апеляційної інстанції дійшла до висновку, що у задоволенні вимог позивача про зобов'язання сторін зареєструвати зміни до договору (додаткову угоду) відповідно до положень Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень правомірно відмовлено судом першої інстанції з наступних підстав.
Згідно з ч.5 ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч.3 ст.653 ЦК України, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили, що кореспондується з ч.5 ст.188 Господарського кодексу України.
Отже, законодавчо не встановлена вимога про реєстрацію рішення суду яким вносяться зміни до договору. Договір, в разі зміни його судом, вважається таким, що змінений з моменту набрання відповідним рішенням суду законної сили.
Крім того, предметом позову є внесення змін до договору, а не укладання додаткової угоди.
Посилання апелянта СТОВ ім. Тараса Шевченка на звільнення від сплати орендної плати на підставі положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», не приймаються судовою колегією апеляційної інстанції до уваги, оскільки не були предметом позову.
Судова колегія апеляційної інстанції дійшла до висновки, що доводи СТОВ ім. Тараса Шевченка, викладені в апеляційній скарзі на рішення господарського суду Донецької області від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених в оскаржуваному процесуальному документі.
За таких обстави, апеляційна скарга СТОВ ім. Тараса Шевченка на рішення господарського суду Донецької області від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 не підлягає задоволенню.
Рішення господарського суду Донецької області від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 підлягає залишенню без змін.
Судові витрати за подання апеляційної скарги, відповідно до ст.49 ГПК України, покладаються на скаржника - СТОВ ім. Тараса Шевченка
Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 102, п.1 ч.1 ст.103, ст.105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 товариства з обмеженою відповідальністю ім.Тараса Шевченка, м.Мар`їнка Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Донецької області від від 28.02.2017р. по справі №905/27/17 залишити без змін.
Постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом 20 днів.
Головуючий суддя Т.Д. Геза
Судді: Н.М. Дучал
ОСОБА_3