Справа №461/1820/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2017 року
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, головного бухгалтера ТзОВ «Ейч Ті ОСОБА_2», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2. 5/16, РНОКПП НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 8 (бланк серії АА № 035886) від 07.03.2016 року ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного бухгалтера ТзОВ «Ейч Ті ОСОБА_2», допустила порушення вимог Податкового кодексу України (акт перевірки № 156/13-01-14-01/35969209 від 24.02.2017 року), в результаті чого завищено відємне значення з податку на прибуток за період з 01.01.2015 року по 30.09.2016 році на загальну суму 2898811, як наслідок занижена сума податку на додану вартість (ПДВ) на цю ж суму, в т.ч. за березень 2015 року - 67300 грн., як наслідок занижена на сума податку на додану вартість (ПДВ) на цю ж суму.
ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду адміністративної справи, про що свідчить її розписка на поштовому повідомленні, проте до суду не прибула. Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка належним чином повідомлена про судове засідання.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а її вина підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема відомостями, що зафіксовані у протоколі № 8 (бланк серії АА № 035886) від 07.03.2016 року та витягом з акту перевірки № 156/13-01-14-01/35969209 від 24.02.2017 року.
Згідно зі ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до положень п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. При чому податкові декларації, відповідно до п. 49.18.1 ПК України, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відтак, граничним строком сплати податку на додану вартість за вересень 2016 року (останній період), в якому з вини ОСОБА_1 відбулося заниження розміру ПДВ, для ТзОВ «Ейч Ті ОСОБА_2» є 20.11.2016 року. Таким чином, суд вважає 20.11.2016 року датою початку перебігу строку притягнення до відповідальності за правопорушення по даній адміністративній справі.
Відповідно до листа Мінюсту України від 01 грудня 2003 року № 22-34-1465, продовжуваним адміністративним проступком називають ряд ідентичних проступків, які вчиняються неодноразово з однаковою метою, формою вини, тими ж субєктами, засобами дії і які складають у сукупності єдине правопорушення. В той же час, триваючими адміністративними проступками є проступки, повязані з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо), припиняються або виконанням регламентованих обовязків, або притягненням винної особи до відповідальності. Тобто, триваючи правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій чи бездіяльності.
Отже, діяння особи, яка полягає у порушенні норм Податкового кодексу України, внаслідок чого відбулося заниження розміру податку, є закінченим з моменту настання строку сплати відповідного податку, а таким сплачений у неналежному розмірі. Відтак, порушення ОСОБА_1 не є триваючим.
Суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у звязку із закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом десяти діб з дня винесення постанови через Галицький районний суд м. Львова.
Суддя В.Є. Радченко