ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
26 квітня 2017 року Справа № 915/323/17
Господарський суд Миколаївської області у складі
судді Корицької В.О.,
при секретарі судового засідання Берко О.В.,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 337 від 06.02.2017 року,
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 25.04.2017 року,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві справу
за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу м. Миколаїв,
54056, м. Миколаїв, пр. Миру, 62-А (ідентифікаційний код 08029523)
до Чорноморської сільської ради,
57515, Миколаївська область, Очаківський район, с. Чорноморка, вул. Суворова, 126 (ідентифікаційний код 04377184),
про:
- зобов'язання Чорноморську сільську раду скасувати п. 19 протоколу 3-ї сесії першого скликання від 31.01.2017 року, яким сільська рада вирішила відмовити КЕВ м. Миколаїв у наданні пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням, які розташовані на землях Чорноморської сільської ради та вилучити рішення № 19 щодо надання пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням із протоколу засідання 3-ї сесії першого скликання Чорноморської сільської ради, як таке, що одноголосно не підтримане депутатами сільської ради,
- зобовязання Чорноморську сільську раду винести на наступне засідання сесії вирішення питання щодо надання пільг зі сплати земельного податку (звільнення від сплати земельного податку) військовим формуванням Збройних сил України, які утворені відповідно до законів України та повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету на 2017 рік, щодо таких обєктів: земельна ділянка № 78, військове містечко № 1, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, о. Первомайський, загальна площа 7,3000 га; земельна ділянка № 89, військове містечко № 68а, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, с. Каборга, загальна площа 27,00 га; земельна ділянка № 88, військове містечко № 70, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район (Чорноморська с/р), загальна площа 59,2360 га, із подальшим вирішенням питання у відповідності до норм чинного законодавства: п. 7.2 ст. 7 та п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, ст. 14 Закону України Про Збройні сили України, ч. 1 п. 28 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування, -
ВСТАНОВИВ:
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Миколаїв звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Чорноморської сільської ради про:
- зобов'язання Чорноморську сільську раду скасувати п. 19 протоколу 3-ї сесії першого скликання від 31.01.2017 року, яким сільська рада вирішила відмовити КЕВ м. Миколаїв у наданні пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням, які розташовані на землях Чорноморської сільської ради та вилучити рішення № 19 щодо надання пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням із протоколу засідання 3-ї сесії першого скликання Чорноморської сільської ради, як таке, що одноголосно не підтримане депутатами сільської ради,
- зобовязання Чорноморську сільську раду винести на наступне засідання сесії вирішення питання щодо надання пільг зі сплати земельного податку (звільнення від сплати земельного податку) військовим формуванням Збройних сил України, які утворені відповідно до законів України та повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету на 2017 рік, щодо таких обєктів: земельна ділянка № 78, військове містечко № 1, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, о. Первомайський, загальна площа 7,3000 га; земельна ділянка № 89, військове містечко № 68а, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, с. Каборга, загальна площа 27,00 га; земельна ділянка № 88, військове містечко № 70, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район (Чорноморська с/р), загальна площа 59,2360 га, із подальшим вирішенням питання у відповідності до норм чинного законодавства: п. 7.2 ст. 7 та п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, ст. 14 Закону України Про Збройні сили України, ч. 1 п. 28 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування.
Ухвалою суду від 14.04.2017 року порушено провадження у справі, розгляд справи призначений на 26.04.2017 року.
26.04.2017 року до суду від представника відповідача надійшло клопотання про припинення провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, оскільки даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Відповідно до п. 1.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 року Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин господарським судам не підвідомчі справи у спорах, що виникають з публічно-правових відносин, у яких держава та територіальні громади через свої органи беруть участь з метою реалізації владних повноважень, а також справи, пов'язані з оскарженням правових актів, спрямованих на здійснення повноважень управління у земельних відносинах.
Відповідно до части 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Виходячи із вищенаведених положень закону, адміністративним судам підсудні спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, повязаних з виконанням ним владних управлінських функцій, тобто діяльності з виконання покладених на нього Конституцією та законами України завдань.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Приймаючи до уваги те, що в даному випадку між субєктом владних повноважень (відповідачем) та юридичною особою (позивачем) виник публічно-правовий спір при виконанні відповідачем владних управлінських функцій встановлення/відмова у встановленні податкової пільги, даний спір має бути вирішений адміністративним судом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Враховуючи викладене, провадження у справі слід припинити, оскільки на вказані правовідносини поширюється юрисдикція адміністративних судів.
При цьому, суд розяснює, що у випадку припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу м. Миколаїв (ідентифікаційний код 08029523) до Чорноморської сільської ради (ідентифікаційний код 04377184) про зобов'язання Чорноморську сільську раду скасувати п. 19 протоколу 3-ї сесії першого скликання від 31.01.2017 року, яким сільська рада вирішила відмовити КЕВ м. Миколаїв у наданні пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням, які розташовані на землях Чорноморської сільської ради та вилучити рішення № 19 щодо надання пільг зі сплати земельного податку військовим формуванням із протоколу засідання 3-ї сесії першого скликання Чорноморської сільської ради, як таке, що одноголосно не підтримане депутатами сільської ради; зобовязання Чорноморську сільську раду винести на наступне засідання сесії вирішення питання щодо надання пільг зі сплати земельного податку (звільнення від сплати земельного податку) військовим формуванням Збройних сил України, які утворені відповідно до законів України та повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету на 2017 рік, щодо таких обєктів: земельна ділянка № 78, військове містечко № 1, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, о. Первомайський, загальна площа 7,3000 га; земельна ділянка № 89, військове містечко № 68а, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район, с. Каборга, загальна площа 27,00 га; земельна ділянка № 88, військове містечко № 70, місцезнаходження: Миколаївська область, Очаківський район (Чорноморська с/р), загальна площа 59,2360 га, із подальшим вирішенням питання у відповідності до норм чинного законодавства: п. 7.2 ст. 7 та п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, ст. 14 Закону України Про Збройні сили України, ч. 1 п. 28 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування - припинити.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги до канцелярії господарського суду Миколаївської області протягом п'яти днів з дня її винесення.
СуддяВ.О. Корицька