11.04.2017
Справа №431/1289/17
Провадження №3/431/153/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2017 року м. Старобільськ
Суддя Старобільського районного суду Луганської області Березка О.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, голова Половинкинської сільської виборчої комісії, за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 с. 172-7 КУпАП,
в с т а н о в и в:
22.03.2017 до суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
11.04.2017 адміністративні справи щодо ОСОБА_1 обєднано. Згідно матеріалів адміністративної справи: 17.07.2015 Постановою Голови Верховної ради України №645-VІІІ «Про призначення чергових виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 року», було призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів на неділю 25 жовтня 2015 року.
Постановою Старобільської районної виборчої комісії Луганської області №2 від 12.09.2015, визначено склад міської та сільської виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборчих комісій. Згідно додатку вказаної постанови, головою Половинкинської сільської виборчої комісії є ОСОБА_1. Половинкинська сільська виборча комісія Старобільського району Луганської області внесена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як комунальна організація, код 34086489, та є юридичною особою публічного права.
ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, головою Половинкинської сільської виборчої комісії, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила вимоги передбачені п. 1, п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме 15.09.2015, не обговорюючи питання на засіданні Половинкинської сільської виборчої комісії Луганської області, одноособово уклала договір №1 від 15.09.2015 з гр. ОСОБА_2, щодо надання останнім послуг комп»ютерного набору Половинкинської сільської виборчої комісії, з оплатою за фактично відпрацьований час. Фактично, за період роботи з 15.09.2015 по 04.11.2015, ОСОБА_2 отримав заробітну плату у розмірі 3953 грн., з яких 1628грн. одноразової грошової нагороди.
Згідно актового запису про шлюб ІІ-ЕД № 321370 від 30.10.1982 у Старобільському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, є чоловіком та дружиною, відмітки про розірвання шлюбу відсутні.
Таким чином ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та невідкладно не повідомила Половинкинську сільську виборчу комісію про наявність конфлікту інтересів при укладенні договору про працевлаштування свого чоловіка ОСОБА_2 та не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, що передбачено ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того ОСОБА_1 маючи приватний інтерес у вигляді бажання отримати оплачувану роботу для члена своєї сімї (чоловіка ОСОБА_2М.) прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів в службовій діяльності, повязаного у виникненні суперечностей між її особистими інтересами та службовими повноваженнями, які впливали на обєктивність прийняття рішення, що передбачено ч. 3 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративних визнала, щиро розкаялась, пояснила, що причиною вчинення адміністративногоправопорушення є її необізнаність з діючим законодавством.
Прокурорвражав, що обставини, викладені впротоколі про скоєння ОСОБА_1 корупційного діяння знайшли своє підтвердження, вважав, що ОСОБА_1 слід визнати винноюу скоєнні корупційного діяння і на неї необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу. Склад адмінправопорушення підтверджується матеріалами справи.
Суд, заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення.
Відповідно дост. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, тощо.
Ст. 172-7 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. Згідно примітки 1 ст. 172 -7 КУпАП субєктом правопорушення у цій статті є особи, визначені у п. «а,б», п.2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовимичипредставницькимиповноваженнями,щовпливаєна об»єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Крім пояснень ОСОБА_1 її провина в судовому засіданні доведена наступними письмовими доказами:
Постановою про формування складу міської та сільських виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, де вказано, що головою Половинакинської сільської виборчої комісії є ОСОБА_1
Витягом з реєстру про реєстрацію Половинкинської сільської виборчої комісії Старобільського району Луганської області.
Договором № 1 від 15.09.2017, укладеним між Половинкинською сільською виборчою комісією в особі її голови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання ОСОБА_2 послуг компютерного набору.
Відомостями про отримання ОСОБА_2 у вересні 2015 року плати по Половинкинській виборчої комісії 3953 грн.
Повідомленням Старобільського відділу РАГСу про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладений шлюб у 1982 році.
Таким чином, суд вбачає наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172 - 7та ч. 2 ст.172-7 КУпАП, оскільки вона не повідомила відповідний орган про наявність в неї реального конфлікту інтересів та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
При обранні виду адміністративного стягнення суд враховує вимогист. 36 КУпАП, а саме те, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним й тим же органом, стягнення накладається в межах санкцій, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, заст. 36 КУпАПна правопорушника ОСОБА_1 адмінстягнення повинно бути накладено в межах санкції ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
Судом прийнято до уваги, що правопорушення ОСОБА_1 було скоєне в вересні-жовтні 2015 року. Заст. 38 КУпАПадмінстягнення при розгляді матеріалів, пов'язаних з корупцією можуть бути накладені протягом 3-х місяців з дня йоговиявлення, але не пізніше 2-х років з дня його вчинення. За даними протоколів відносно ОСОБА_1 факти корупційних діянь були виявлені 22.03.2017 року. Таким чином, стосовно ОСОБА_1 може бути накладено адмінстягнення, передбачене вимогами ч. 2ст. 172-7 КУпАП.
При цьому судом враховано, що остання чинна редакція цієї статті була від 26.04.2015 року й змін в неї не вносилося.
Таким чином, з урахуванням положеньст. 36 КУпАПїй необхідно обрати стягнення в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 2ст. 172 -7 КУпАП.
Керуючись ст.ст.36,38,284ч. 1КУпАП, ч. 1, 2ст. 172-7 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172 -7 КУпАП, та призначити покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 3400 грн.).
Штраф перераховувати на користь держави, отримувач - держбюджет Старобільського району р/р 31114106700331, код 21081100 в ГУДКСУ Луганської області МФО 804013, ідентифікаційний код 37858396.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 320,00 грн., який перераховувати на рахунок 31218206700331 код класифікації доходів 22030001, отримувач УДКСУ у Старобільському районі код ЄДРПОУ отримувача коштів 37858396, МФО 804013, Банк отримувача коштів ГУДКСУ у Луганській області.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:О.М. Березка