ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2017 року Житомир справа № 806/1000/17
категорія 5.1.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Романченка Є.Ю., суддів: Попової О.Г., Шуляк Л.А.,
секретар судового засідання Ткачук А.В.,
за участю: прокурорів - Кулик М.С., Шевчука М.М.,
представника позивача - Кемки Д.В,
представника відповідача - Пилипенко Ю.С.,
представників третьої особи - Чепелюка О.О., Дяденчука А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Житомирської обласної ради до Державної служби геології та надр України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн", про визнання протиправним та скасування спеціального дозволу на користування надрами № 4785,
встановив:
Заступник прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Житомирської обласної ради звернувся до суду з указаним позовом, у якому просив визнати протиправним та скасувати спеціальний дозвіл на користування надрами № 4785, виданий 26.08.2016 Державною службою геології та надр України Товариству з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн", з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га. В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор указував, що згаданий дозвіл виданий Держгеонадрами України протиправно та підлягає скасуванню. На думку Прокуратури Житомирської області, ТОВ "Райт Солюшн" не має об'єктивної можливості здійснювати дослідно - промислову розробку родовища значної площі. Так як у Товариства відсутні рухомі та нерухомі активи, а також у власності або в оренді цілісний майновий з завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки нард, що унеможливлює отримання поза аукціоном спеціального дозволу на користування надрами № 4785. Земельна ділянка, передана в оренду ТОВ "Райт Солюшн", не пристосована для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов'язані з користуванням надрами. Наявність в оренді Товариства другого поверху нежитлової будівлі та 0,3 га землі не надає права підприємству отримати поза конкурсних засадах спеціальний дозвіл, оскільки орендована будівля з земельною ділянкою розташована на відстані не менше ніж 51 км від родовища, яке розміщується між селами Сирниця та Селизівка Овруцького району, тобто нерухомість розміщена поза межами родовища. Також прокурор вважає, що відповідач під час видачі дозволу № 4785 від 26.08.16, зазначаючи одну із підстав видачі начебто «мовчазну згоду» Житомирської обласної ради, не дотримано вимог Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою КМ України від 30.05.2011 № 615. Зокрема, прокурор указував, що листом голови Житомирської обласної ради від 18.03.2016 № р-5-20/546 повідомлено Держгеонадра України про те, що обласна рада не погоджує надання відповідного спеціального дозволу з підстав невідповідності поданих на розгляд ради документів. У подальшому рішенням 4 сесії 7 скликання № 208 від 31.03.2016 обласною радою повторно відмовлено у погодженні надання спеціального дозволу ТОВ «Райт Солюш». Однак, не зважаючи на це, дозвіл видано відповідачем.
Безпідставним і незаконним наданням спеціального дозволу на користування надрами Товариству, на думку Заступника прокурора області, порушені безпосередні інтереси держави у вигляді недотримання Держгеонадрами України визначеної чинним законодавством процедури його видачі в частині відсутності необхідних умов для отримання такого дозволу поза аукціоном, відсутності всіх необхідних погоджень уповноважених органів, а також територіальної громади Житомирської області, а тому заступник прокурора Житомирської області звернувся з даним позовом до суду.
В судовому засіданні прокурори позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник позивача у засіданні суду позов підтримала та просила задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, просила відмовити у задоволенні позовних вимог, з мотивів наведених у письмових запереченнях.
Представники третьої особи у судовому засіданні проти позову заперечували, просили відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на доводи зазначені у письмових запереченнях на позов.
Заслухавши пояснення прокурорів, представників сторін і представників третьої особи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необхідно задовольнити, з таких підстав.
Безспірно встановлено, що 24 лютого 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшн» подало до Державної служби геології та надр України заяву на отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону від 23.02.2016 вих. № 09/01 (а.с. 99-100). У цій заяві третя особа просила надати спеціальний дозвіл на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розробки ділянки надр «Стрілка» в Овруцькому районі Житомирської області терміном на 5 років. Підставою надання дозволу заявником указано абз. 8 п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615.
Заява зареєстрована Держгеонадра України 24.02.16 за вх. № 3447/13/12-16.
Державною службою геології та надр України 26 серпня 2016 року за реєстраційним номером 4785 видано Товариству з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшин» спеціальний дозвіл на користування надрами, а саме на геологічне вивчення, у тому числі дослідно - промислову розробку, з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га, до 19.02.2021.
Спеціальний дозвіл видано на підставі наказу від 01.04.2016 № 116, відповідно до підпункту восьмого пункту 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
Статтею 4 Кодексу України про надра визначено, що надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради. Окремі повноваження щодо розпорядження надрами законодавством України можуть надаватися відповідним органам виконавчої влади.
За змістом частини першої статті 14 Кодексу України про надра, надра надаються у користування для, зокрема, геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення.
Частиною першою статті 19 згаданого Кодексу визначено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Для геологічного вивчення, в тому числі для дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, надра надаються у користування без надання гірничого відводу після одержання спеціального дозволу на геологічне вивчення надр (ч. 1 ст. 20 Кодексу України про надра).
Згідно зі ч.ч. 2,3 ст. 16 Кодексу України про надра, спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України. Надання спеціальних дозволів на користування надрами, крім випадків користування надрами на умовах угод про розподіл продукції, укладених відповідно до Закону України "Про угоди про розподіл продукції", здійснюється після попереднього погодження з відповідною радою питання про надання земельної ділянки для зазначених потреб, крім випадків, коли у наданні земельної ділянки немає потреби.
Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначає процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін регулює Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615.
У відповідності до пункту 2 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), дозволи надаються Держгеонадрами переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку, органом з питань надання дозволу, крім корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим, дозволи на видобування яких надаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим згідно із цим Порядком.
Абзацом третім пункту 5 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), визначено, що дозволи надаються на такий вид користування надрами як геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення.
В силу приписів Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 № 827 (з наступними змінами та доповненнями) бурштин включено до переліку корисних копалин загальнодержавного значення.
Згідно зі пп. 8 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), без проведення аукціону дозвіл надається у разі геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення або видобування корисних копалин, якщо відповідно до законодавства заявник є власником цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки надр, на користування якою надається дозвіл, або такий майновий комплекс надано надрокористувачу в оренду (концесію). У разі перебування цілісних майнових комплексів в оренді (концесії) строк дії дозволу не може перевищувати строку оренди (концесії) таких комплексів (з урахуванням строку дії дозволу, визначеного пунктом 7 цього Порядку).
Водночас абзацом 20 пункту 8 цього ж Порядку передбачено, що для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1. У заяві зазначаються назва і місцезнаходження ділянки надр, вид корисних копалин, відомості про заявника (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця чи серія та номер паспорта такої особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, а також підстава надання дозволу згідно з пунктом 8 цього Порядку.
Документи, що не відповідають вимогам цього Порядку, повертаються заявникові (абз. 23 п. 8 згаданого Порядку).
Відповідно до абз. 24 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), рішення про надання дозволу без проведення аукціону приймається протягом 60 днів (для вугільних шахт, які відповідно до законодавства вважаються малими, - протягом 30 днів) після надходження заяви разом із зазначеними документами у повному обсязі.
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що обов'язковою умовою надання дозволу на користування надрами для геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення або видобування корисних копалин без проведення аукціону є наявність, в тому числі на умовах оренди (концесії), у заявника цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки надр, на користування якою надається дозвіл.
Як видно зі змісту заяви на отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону на підставі абз. 8 п. 8 Постанови Кабінету міністрів України від 30.05.2011 № 615 ТОВ «Райт Солюшин» від 23.02.2016 № 09/01, поданої до відповідача 24.02.2016, додатками до неї заявником указано слідуючі документи:
- належно засвідчена копія Статуту ТзОВ «Райт Солюшин»;
- належно засвідчена копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- пояснювальна записка з обґрунтуванням необхідності проведення геологорозвідувальних робіт на ділянці надр із зазначенням мети її геологічного вивчення, потужності підприємства;
- каталог географічних координат кутових точок ділянки надр (похибка - менш як 1 секунда) із зазначенням її площі;
- оглядова карта (масштаб 1:200000);
- ситуаційний план з нанесеними межами площі геологічного вивчення та географічними координатами її кутових точок (похибка - менша як 1 секунда);
- оглядова геологічна карта з лініями проектних геологічних розрізів;
- геологічні розрізи;
- копія договору оренди цілісного майнового комплексу від 02.02.2016 року (зі змінами) та акту приймання - передачі нерухомого майна в оренду від 02.02.2016 року;
- копія договору оренди приладів, устаткування та інших технічних засобів від 19.02.2016 року;
- пакет документів для погодження Житомирської обласної ради;
- пакет документів для погодження Міністерством екології та природних ресурсів України;
- пакет документів для погодження Державною службою України з питань праці.
01 квітня 2016 року Державною службою геології та надр України видано наказ № 116 «Про надання спеціальних дозволів на користування надрами». Цим наказом, відповідно до пункту 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, у зв'язку із наявністю підстав для надання спеціальних дозволів на користування надрами та враховуючи пропозиції Комісії з питань надрокористування Державної служби геології та надр України, надано спеціальні дозволи на користування надрами відповідно до підпункту 8 пункту 8 Порядку, зокрема, надрокористувачу ТОВ «Райт Солюшн» на такий вид користування надрами як геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка бурштину на 5 років, ділянка «Стрілка» Житомирська область.
Стверджуючи про можливість отримання ТОВ «Райт Солюшн» дозволу на користування надрами без проведення аукціону на підставі пп. 8 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, та наявність підстав для видачі спеціального дозволу на користування надрами № 4785 від 26.08.2016 третьою особою та Державною службою геології та надр України вказано, що у Товариства наявний цілісний майновий комплекс, а саме орендовано майно (нерухоме майно із земельною ділянкою та обладнання) на підставі договорів оренди.
Так, матеріалами справи підтверджено, що разом із заявою від 23.02.2016 ТОВ «Райт Солюшн» 24 лютого 2016 р. подано до відповідача копію договору оренди нежитлової будівлі та земельної ділянки від 02.02.2016 (зі змінами) та копію договору оренди приладів, устаткування та інших технічних засобів від 19.02.2016.
Договір оренди нежитлової будівлі та земельної ділянки від 02.02.2016, ураховуючи договір про внесення змін до цього договору від 19.02.2016, укладено між Малим приватним підприємством «Мета» (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшн» (Орендар) і посвідчений приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С. 02.02.16 та зареєстрований в реєстрі за № 461.
За умовами цього договору Орендодавець зобов'язується передати Орендареві в строкове платне користування 2 (другий) поверх нежитлової будівлі старого виробничого корпусу по вул. Н. Репкіна, 10-а, в м. Овруч Житомирської області, загальною площею 253,1 кв.м. Нежитлова будівля старого виробничого корпусу, другий поверх якої передається в оренду за цим договором, розташована на земельній ділянці, загальною площею 0,9644 га, кадастровий номер 1824210100:01:012:0726, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, 0,3 га якої передається в оренду разом з вказаним вище поверхом.
У підпункті 1.5 пункту 1 договору оренди нежитлової будівлі та земельної ділянки від 02.02.2016, ураховуючи договір про внесення змін до цього договору від 19.02.2016, вказано, що другий поверх вказаної вище нежитлової будівлі та земельна ділянка надаються для використання Орендарем з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розробки ділянки надр бурштину «Стрілка» Овруцького району Житомирської області, а також Замисловицької та Правобережної ділянок надр бурштину Овруцького району Житомирської області.
02 лютого 2016 року Малим приватним підприємством «Мета» та ТОВ «Райт Солюшн» складено акт прийому - передачі нерухомого майна, в якому, зокрема, зазначено, що Орендар приймає об'єкти оренди в такому стані та з такими характеристиками, в якому він знаходиться на дату його прийому - передачі.
19 лютого 2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «МВ - Захід» (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшн» укладено договір оренди приладів, устаткування та інших технічних засобів.
У відповідності до умов цього договору Орендодавець зобов'язується надати Орендарю за плату в тимчасове користування майно для здійснення Орендарем статутної діяльності, зокрема здійснення геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розвідки ділянки надр бурштину «Стрілка» Овруцького району Житомирської області, Замисловицької та Правобережної ділянок надр бурштину Овруцького району Житомирської області, а Орендодавець зобов'язується прийняти, оплачувати користування та вчасно повернути майно в справному стані з урахуванням нормального зносу.
Згідно зі пп. 1.2 п. 1 згаданого договору, Орендодавець зобов'язується надати Орендарю наступне майно: будка пересувна на причепі - 3 шт.; насос вакуумний масляний - 3 шт.; дизельна електростанція - 2 шт.; двигун д/насоса - 3 шт.; електронні ваги - 3 шт.; мотопомпа - 3 штуки; рукав н/вс Вода 75мм - 3 шт.
Передача майна відбувається безпосередньо в момент підписання даного договору та підтверджується актом приймання - передачі майна в оренду, що є невід'ємною частиною договору. Майно вважається фактично переданим в оренду з моменту підписання акту приймання - передачі майна в оренду (пп. 2.2 п. 2 договору від 19.02.2016).
19 лютого 2016 року ТОВ «МВ - Захід» і ТОВ «Райт Солюшн» підписано акт приймання - передачі майна в оренду. За змістом цього акту об'єкти оренди знаходяться в належному технічному стані і придатні до використання за цільовим призначення, вказаним у договорі, в кількості та згідно переліку. Орендар прийняв майно в такому стані та з такими характеристиками, в якому воно знаходиться на дату його прийому - передачі.
У контекстні наведеного суд відмічає, що за змістом п. 3 Національного стандарту N 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 № 1440, цілісний майновий комплекс - об'єкти, сукупність активів яких дає змогу провадити певну господарську діяльність. Цілісними майновими комплексами є підприємства, а також їх структурні підрозділи (цехи, виробництва, дільниці тощо), які можуть бути виділені в установленому порядку в самостійні об'єкти з подальшим складанням відповідного балансу і можуть бути зареєстровані як самостійні суб'єкти господарської діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 66 Господарського кодексу України, цілісний майновий комплекс підприємства визнається нерухомістю і може бути об'єктом купівлі-продажу та інших угод, на умовах і в порядку, визначених цим Кодексом та законами, прийнятими відповідно до нього.
Згідно зі ч. 3 ст. 283 вказаного Кодексу, об'єктом оренди можуть бути: державні та комунальні підприємства або їх структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, тобто господарські об'єкти із завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), відокремленою земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, та автономними інженерними комунікаціями і системою енергопостачання; нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення); інше окреме індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення, що належить суб'єктам господарювання.
У статті 191 Цивільного кодексу України наведено визначення підприємства як єдиного майнового комплексу.
За змістом указаної статті згаданого Кодексу, підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом. Підприємство як єдиний майновий комплекс є нерухомістю. Права на земельну ділянку та інші об'єкти нерухомого майна, які входять до складу єдиного майнового комплексу підприємства, підлягають державній реєстрації в органах, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно. Підприємство або його частина можуть бути об'єктом купівлі-продажу, застави, оренди та інших правочинів.
Таким чином, цілісність (єдність) майнового комплексу полягає в нерозривному зв'язку поєднаних між собою на єдиній території об'єктів, у тому числі будівель або інших капітальних споруд (їх окремих частин), сукупність яких і забезпечує завершеність відповідного циклу виробництва (робіт, послуг).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що орендоване на момент звернення ТОВ «Райт Солюшн» до відповідача із заявою від 23.02.2016 в різних Орендодавців майно, а саме 2 (другий) поверх нежитлової будівлі старого виробничого корпусу по вул. Н. Репкіна, 10-а, в м. Овруч Житомирської області, загальною площею 253,1 кв.м. разом із земельною ділянкою площею 0,3 га, та будка пересувна на причепі - 3 шт.; насос вакуумний масляний - 3шт.; дизельна електростанція - 2 шт.; двигун д/насоса - 3 шт.; електронні ваги - 3 шт.; мотопомпа - 3 штуки; рукав н/вс Вода 75мм - 3 шт, не підпадало під визначення та ознаки оренди Товариством цілісного майнового комплексу.
Також суд звертає увагу на те, що третьою особою після подачі заяви до відповідача та прийняття наказу від 01.04.2016 укладено ряд договорів оренди.
Так, у березні 2016 року ТОВ «Райт Солюшн» (Орендар) та Приватним підприємством «Кантрансбуд» (Орендодавець) укладено договір оренди № 01/03. Відповідно до умов цього договору Орендодавець зобов'язується надати Орендарю в строкове платне користування технологічні транспортні засоби: екскаватор гусеничний марки JCB JS220LR, заводський номер 0707476, 2002 року випуску; бульдозер марки ДЗ-110-А-2, ідент.номер 38915,1987 року випуску; навантажувач марки STALOWA WOLA L-34M, заводський номер 11876, 2007 року випуску, для здійснення Орендарем статутної діяльності, зокрема здійснення геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розвідки ділянки надр бурштину «Стрілка» Овруцького району Житомирської області, Замисловицької та Правобережної ділянок надр бурштину Овруцького району Житомирської області, а Орендар зобов'язується прийняти майно та вчасно і в повному обсязі здійснювати оплату за договором.
До договору оренди № 01/03 від 09.03.2016 ПП «Кантрансбуд» (Орендодавець) та ТОВ «Райт Солюшн» (Орендар) складені та підписані акти приймання - передачі майна в оренду від 09 березня 2016 р.
22 березня 2016 року між Фізичною особою - підприємцем НОМЕР_1 (Орендодавцем) та ТОВ «Райт Солюшн» укладено договір оренди.
Пунктом 1.1 цього договору визначено, що Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування на умовах оренди в порядку, на умовах та на строк, визначений цим договором, склад № 1, що є складовою частиною комплексу цеху по обробці граніту, загальною площею 58,7 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, Володарсько - Волинського району Житомирської області.
Договори оренди від 09 та 29 березня 2016 року отримані відповідачем 30.03.2016, тобто після подачі заявником заяви та документів, указаних у Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою).
Окрім цього, супровідним листом від 07.04.2016 № 03/04 (наказ про надання спеціального дозволу на користування надрами від 01.04.2016) Товариством направлено до відповідача договір оренди виробничої бази від 07.04.2016. Цей договір ТОВ «Райт Солюшн» укладено з Товариством з обмеженою відповідальністю «КІБ» (Орендодавець), за умовами якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування на умовах та на строк, визначений цим договором, виробничу базу, яка знаходиться за адресою: Житомирська область, Олевський район, м. Олевськ, вул.. Герцена, буд. 19-а, площею 541,7 кв.м., для здійснення геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розробки ділянки надр «Стрілка» Овруцького району Житомирської області, Замисловицької та Правобережної ділянок надр бурштину Овруцького району Житомирської області.
До договору складено акт прийому - передачі в оренду нерухомого майна від 07.04.2016.
Вищевказані договори були надіслані ТОВ "Райт Солюшн" на адресу відповідача, після подачі заяви від 24.02.16.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що на момент звернення третьої особи до відповідача ТОВ "Райт Солюшн" не було орендарем цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин.
Відтак, на думку колегії суддів, доводи представників Державної служби геології та надр України та Товариства з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн" про наявність в оренді останнього цілісного майнового комплексу, як єдиної підстави для отримання ним спеціального дозволу N 4785 від 26.08.2016 на підставі пп. 8 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), є необґрунтованими.
Таким чином, прийняття відповідачем рішення про надання ТОВ "Райт Солюшн" спеціального дозволу на користування надрами здійснено всупереч пп. 8 п. 8 вказаного Порядку.
Разом з цим, суд ураховує, що відповідно до Переліку документів, що подаються разом із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону, наведеного в додатку 1 до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), разом із заявою заявник подає, зокрема, пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності проведення геологорозвідувальних робіт на ділянці надр із зазначенням мети її геологічного вивчення, потужності підприємства.
Натомість пояснювальна записка, яка подавалась третьою особою відповідачеві для отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону відповідно підпункту 8 пункту 8 вказаного Порядку не містить інформації про потужність підприємства.
Отож, ТОВ "Райт Солюшн" до відповідної заяви не було додано пояснювальну записку з характеристикою об'єкта, стану його геологічного вивчення, методу розробки, обґрунтуванням необхідності використання надр, із зазначенням потужності підприємства.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що заява та додатки, приєднані до неї ТОВ "Райт Солюшн", не відповідали вимогам Порядку.
Також суд вважає за необхідне вказати, що згідно зі абз. 6 п. 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), видача дозволу здійснюється на підставі заяви і документів, зазначених у додатку 1, та погоджується органами, визначеними абзацами другим - п'ятим цього пункту.
Так, абзацами другим - п'ятим пункту 9 згаданого Порядку передбачено, що надання надр у користування, за винятком надання надр на умовах угод про розподіл продукції, погоджується з:
- Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними обласними, Київською і Севастопольською міськими радами - на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;
- відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення;
- Мінприроди - на всі види користування надрами;
- Держгірпромнаглядом - на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобування, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, і для створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, рекреаційно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо).
Відповідно до абзаців 8 - 10 пункту 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент звернення третьої особи із заявою), для здійснення погодження орган, який видає дозвіл, не пізніше дня, що настає за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах другому - п'ятому цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів. За результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому - п'ятому цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл. У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому - п'ятому цього пункту, погодження протягом встановленого строку вважається, що видача дозволу ними погоджена.
Зі змісту відомостей про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами, наведених у спеціальному дозволі на користування надрами № 4785, та документів на підставі яких Державною службою геології та надр України видано Товариству з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн" указаний дозвіл слідує, що погодження Житомирської обласної ради та Міністерства екології та природних ресурсів України пов'язано із п. 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, а саме ненаданням цими органами погодження протягом встановленого строку.
Перевіряючи можливість застосування такого погодження по відношенню до Житомирської обласної ради, суд зважає на таке.
Встановлено, що 25 лютого 2016 року Держгеонадрами України, відповідно до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, підготовлено лист до Житомирської обласної ради за № 2902/13/12-16.
Позивачем указаний лист отримано 09.03.2016 за вх. № 6/843. У цьому листі відповідач просив у термін до 25.03.2016 розглянути питання щодо погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки бурштину ділянки «Стрілка», що знаходиться у Овруцькому районі Житомирської області. При цьому вказано, що у разі неотриманням Державною службою геології та надр України відповідного листа щодо погодження у визначений термін (факт отримання фіксуватиметься станом на 18-00 25.03.2016 відповідним структурним підрозділом Державної служби геології та надр України шляхом реєстрації вхідної кореспонденції) вважатиметься, що видача вищезазначеного спеціального дозволу на користування надрами обласною радою погоджена відповідно до абз. 10 п. 9 Порядку.
Житомирська обласна рада в листі від 18.03.2016 № р-5-20/546 «Про відмову у погодженні» повідомила Державну службу геології та надр України про те, що позивач категорично заперечує погодження надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшн» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки бурштину ділянки «Стрілка», що знаходиться в Овруцькому районі. При цьому Житомирською обласною радою вказано на невідповідність документів, поданих заявником, вимогам законодавства, і запропоновано відповідачу прийняти рішення про відмову в наданні дозволу на підставі абз. 4 п. 19 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615. Також повідомлено, що відповідно до плану роботи обласної роботи, чергова сесія обласної ради відбудеться 31 березня 2016 року і порушене у листі питання може бути розглянуто за умови надання заявником документів у повному обсязі, з урахуванням вимог чинного законодавства.
В подальшому на четвертій сесії VII скликання Житомирської обласної ради прийнято рішення від 31.03.2016 № 208 «Про відмову у погодженні надання спеціальних дозволів на користування надрами». Пунктом 2 цього рішення відмовлено у погодженні надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, зокрема, ТОВ «Райт Солюшн» (ділянка бурштину Стрілка).
Проте позиція Житомирської обласної ради щодо відмови в погодженні надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Райт Солюшн", яка доведена до відповідача в листі від 18.03.2016 № р-5-20/546 та рішенні від 31.03.2016 № 208 залишена Держгеонадрами України поза увагою.
У судовому засіданні представник відповідача вказала, що лист обласної ради від 18.03.2016 № р-5-20/546 не є погодженням чи відмовою у погодженні, а тому не носить ні інформаційного, ні рекомендаційного характеру, оскільки Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарювання» закріплений обов'язок органу місцевого самоврядування приймати саме рішення на пленарних сесіях про надання чи відмову в наданні згоди на видачу спеціального дозволу на користування надрами в місячний строк. Житомирською обласною радою у визначені строки, а саме до 25.03.2016, не направлено відповідного рішення сесії щодо погодження/не погодження надання надр у користування ТОВ «Райт Солюшн», відтак Держгеонадрами України правомірно застосовано вимоги п. 9 Порядку.
Суд критично оцінює такі доводи представника відповідача, так як за змістом абзацу 9 пункту 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач), за результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому - п'ятому цього пункту, в даному випадку Житомирська обласна рада, надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл.
При цьому Порядок (у вказаних редакціях) жодних приписів щодо необхідності направлення лише рішень пленарних сесій органів місцевого самоврядування про надання чи відмову в наданні згоди на видачу спеціального дозволу на користування надрами не містить.
Аналіз наведених положень свідчить на користь висновку, що лист Житомирської обласної ради від 18.03.2016 № р-5-20/546 узгоджується із абз. 9 п. 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач).
Разом з цим, суд зауважує, що питання, які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях наведені у ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до п. 22 ч. 1 цієї статті вказаного Закону, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів відповідно районного, обласного значення, а також про скасування такого дозволу.
Районні і обласні ради можуть розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами (ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно зі ч. 5 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
При цьому суд ураховує, що в силу приписів пункту 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач), за умови незмінюваності законодавства, відповідач повинен був прийняти рішення про надання дозволу чи про відмову у його наданні протягом 60 днів після надходження заяви від 24.02.2016, а саме до 25.04.2016.
Відтак, рішення обласної ради прийнято до 25 квітня 2016 року та могло бути враховано Державною службою геології та надр України при прийнятті рішення про надання спеціального дозволу ТОВ "Райт Солюшн".
У листі від 18.03.2016 № р-5-20/546 позивач проінформував відповідача про те, що відповідно до плану роботи обласної роботи, чергова сесія обласної ради відбудеться 31 березня 2016 року і порушене у листі питання буде розглянуто.
Натомість відповідачем наказ № 116 прийнято 01 квітня 2016 року, тобто до спливу строку для прийняття відповідно рішення, та не враховано дату чергової сесії обласної ради.
Жодних доводів у обґрунтування необхідності прийняття рішення 01 квітня 2016 р. відповідачем наведено не було. Також під час судового розгляду справи представником відповідача не наведено жодних аргументів щодо неможливості винесення наказу після чергової сесії Житомирської обласної ради.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем під час прийняття наказу № 116 від 01.04.2016 в частині надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Райт Солюшн" передчасно зроблено висновок про погодження позивачем надання третій особі спеціального дозволу згідно зі абз. 10 п. 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач).
У пункті 19 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач) визначено, що підставами для прийняття рішення про відмову в наданні, продовженні строку дії, переоформленні дозволу або внесення змін до нього є: подання заявником документів не в повному обсязі; виявлення у поданих документах недостовірних даних; невідповідність документів, поданих заявником, вимогам законодавства.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених правових норм, суд дійшов висновку, що наказ відповідача № 116 від 01.04.2016 в частині надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Райт Солюшн", а саме на геологічне вивчення, у тому числі дослідно - промислову розробку, з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га, є протиправним.
Водночас суд констатує, що на даний час наказ Державної служби геології та надр України вичерпав свою дію шляхом його виконання, а саме шляхом видачі 26 серпня 2016 року Товариству з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшин» спеціального дозволу на користування надрами, а саме на геологічне вивчення, у тому числі дослідно - промислову розробку, з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га, та не може бути скасований у судовому порядку.
Поряд з цим суд відмічає, що застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення. При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
У постанові Верховного Суду України від 24 листопада 2015 року в справі № 816/1229/14, поміж іншого, вказано, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Отож, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
За наведених обставин, а також ураховуючи, що у відповідача при розгляді заяви були відсутні документи, які підтверджують наявність у ТОВ «Райт Солюшн» цілісного майнового комплексу, при наданні дозволу не проведений аукціон, в матеріалах справи відсутній повний пакет документів необхідних для надання спеціального дозволу, суд вважає, що спеціальний дозвіл на користування надрами № 4785 виданий 26.08.2016 Державною службою геології та надр України Товариству з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн", з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га необхідно скасувати як протиправний.
Крім того, суд відмічає, що відповідно до п. 13 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній як на момент звернення третьої особи із заявою від 23.02.2016, так і у редакції з 04.03.2016, якою користувався відповідач), за надання дозволу без проведення аукціону справляється збір у розмірі, який розраховується виходячи з початкової ціни продажу такого дозволу на аукціоні відповідно до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. N 1374 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 42, ст. 2772; 2006 р., N 45, ст. 3014). Суб'єкт господарювання повинен сплатити у повному обсязі збір за надання дозволу протягом 45 днів з дати прийняття рішення про надання дозволу. У разі несплати в установлений строк збору за надання дозволу суб'єкт господарювання, щодо якого прийнято рішення відповідно до пункту 8 цього Порядку, втрачає право на його отримання, а зазначене рішення підлягає скасуванню. При цьому комісія з питань надрокористування, що утворена органом з питань надання дозволу або Радою міністрів Автономної Республіки Крим відповідно до пункту 25 цього Порядку, може визнати за зверненням суб'єкта господарювання причину несвоєчасного внесення плати поважною та визначити строк, протягом якого необхідно сплатити збір, але не більш як 45 днів.
Із копії платіжного доручення № 18 від 31.05.2016 видно, що ТОВ «Райт Солюшн» плата за надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в т.ч. ДПР бурштину ділянки «Стрілка» в розмірі 46420,00 грн внесена 31 травня 2016 р., тобто після спливу 45 днів з дати прийняття наказу № 116 від 01.04.2016. Доказів визнання відповідачем причини несвоєчасного внесення плати Товариством поважною та визначення нового строку, протягом якого необхідно було сплатити збір, матеріали справи не містять.
Відтак, станом на день видачі спеціального дозволу № 4785 ТОВ "Райт Солюшн" втратило право на його отримання, передбачене Порядком, у згаданих редакціях.
Також на момент видачі оспрюваного спеціального дозволу відповідачем третій осіб діяла редакція Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, в якій відсутній підпункт 8 пункту 8, що передбачав можливість видачі дозволу без проведення аукціону у разі геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення або видобування корисних копалин, якщо відповідно до законодавства заявник є власником цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки надр, на користування якою надається дозвіл, або такий майновий комплекс надано надрокористувачу в оренду (концесію).
Поряд з цим суд ураховує, що Міністерство екології та природних ресурсів України наказом № 143 від 05.04.2016 ввело в дію протокол № 1 засідання Комісії з питань погодження надання надр у користування Міністерства екології та природних ресурсів України від 24.03.2016-30.03.2016, в якому наведено, зокрема, рішення комісії щодо відкладення розгляду питання щодо погодження надання спеціального дозволу ТОВ "Райт Солюшн" по ділянці "Стрілка" в Овруцькому районі Житомирської області до внесення змін в законодавчі акти щодо відкритості надання надр у користування.
В подальшому Комісія з питань погодження надання надр у користування Міністерства екології та природних ресурсів України відмовила у погодженні надання надр у користування з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району ТОВ "Райт Солюшин", у зв'язку з виключенням пп. 8 п. 8 на підставі Постанови Кабінету міністрів України № 277 від 06.04.2016 та пункту 4 Регламенту Мінприроди, що зафіксовано у протоколі № 3 від 27.05.2016, введеному в дію наказом № 212 від 06.06.2016.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов переконання, що ні на момент прийняття рішення про надання спеціального дозволу на користування надрами, ні на момент видачі спеціального дозволу на користування надрами № 4785 від 26.08.2016 ТОВ "Райт Солюшн" Державною службою геології та надр України не дотримано вимог Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615, тому позовні вимоги Заступника прокурора області в інтересах держави в особі Житомирської обласної ради, пропозицію якої щодо відмови в наданні спеціального дозволу проігноровано відповідачем, є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
В силу приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений Прокуратурою Житомирської області судовий збір у сумі 2080 грн (платіжне доручення № 300 від 29.03.2017) необхідно відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 86, 94, 158 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати спеціальний дозвіл на користування надрами № 4785 виданий 26.08.2016 Державною службою геології та надр України Товариству з обмеженою відповідальністю "Райт Солюшн", з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно - промислової розробки родовища бурштину (ділянка "Стрілка"), на території Житомирської області, Овруцького району між селами Сирниця та Селизівка загальною площею 1021,10 га.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби геології та надр України на користь Прокуратури Житомирської області 2080,00 грн сплаченого судового збору.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Є.Ю. Романченко
Судді О.Г. Попова
Л.А.Шуляк
Повний текст постанови виготовлено: 24 квітня 2017 р.