Головуючий у 1 інстанції - Троянова О.В.
Суддя-доповідач - Міронова Г.М.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2017 року справа №805/3921/16-а
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: судді-доповідача Міронової Г.М., суддів: Васильєвої І.А., Сіваченка І.В., секретаря судового засідання Куленка О.Д., за участю представника відповідача Колеснікової О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 листопада 2016 року у справі № 805/3921/16-а за позовом Приватного акціонерного товариства «АПК-ІНВЕСТ» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «АПК-ІНВЕСТ» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просило визнати протиправною бездіяльність по незабезпеченню автоматичного збільшення суми показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в електронній системі адміністрування податку на додану вартість відповідно до поданої ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» податкової звітності та зобов'язати збільшити суму показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в електронній системі адміністрування податку на додану вартість відповідно до поданої ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» податкової звітності на незаконно невраховану ДФС України різницю, яка станом на 24.10.2016 року складала 8 317 901,00грн. (а.с. 4-6).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 листопада 2016 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність по незабезпеченню автоматичного збільшення суми показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в електронній системі адміністрування податку на додану вартість відповідно до поданої ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» податкової звітності.
Зобов'язано збільшити суму показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в електронній системі адміністрування податку на додану вартість відповідно до поданої ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» податкової звітності на невраховану ДФС України різницю, яка станом на 24.10.2016 року складала 8 317 901,00 грн.
Вирішено питання щодо відшкодування судових витрат.
Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог. Обґрунтовано апеляційну скаргу тим, що вказана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
В обґрунтуванні апеляційної скарги зазначено, що Державна фіскальна служба України у відповідності до статті 200-1 Податкового кодексу України та п.13 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року № 569, автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. З 01.01.2016 року перерахунок суми овердрафт здійснюється відповідно до п.200-1.3 ст.200-1 Податкового кодексу України та не передбачає включення суми податку, яка залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства відповідно до п.209.18 ст.209 Податкового кодексу України.
Представник відповідача у судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином. На адресу суду надіслав письмові заперечення, в яких просив залишити апеляційну скаргу відповідача без задоволення. З огляду на приписи ч. 4 ст. 196 КАС України його неявка не є перешкодою для розгляду справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, наданих заперечень, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції залишити без змін, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступне.
Приватне акціонерне товариство «АПК-ІНВЕСТ» є юридичною особою, зареєстровано платником податку на додану вартість, юридична адреса: 85612, Донецька область, Покровський район, с. Рівне, вул. Шопена, буд. 1а. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є сільськогосподарьским товариством.
19.10.2015 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2015 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 119 656 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 16-18).
19.11.2015 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 237 411 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 19-21).
Позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад, грудень 2015 р., січень 2016р., та уточнюючи розрахунки відповідно до рядку 18 задекларовано суму - . - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 22-35).
18.03.2016 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2016 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 958 967 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 36-37).
19.04.2016 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 4 688 338 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 38-39).
19.05.2016 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2016 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 2 532 625 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 40-41).
17.06.2016 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2016 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 2 053 863 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 42-43).
19.07.2016 року позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2016 р., відповідно до рядку 18 задекларовано суму 8 422 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 44-45).
19.10.2015 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2015 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 18 644 725 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 50-52).
19.11.2015 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 18 585 775 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 53-55).
18.12.2015 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2015 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 11 101 797грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 56-58).
19.01.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2015 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 12 100 079 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 59-61).
19.02.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 10 512 960 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 62-63).
18.03.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 8 598 526 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 64-65)
19.04.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 11 058 544 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 66-67).
19.05.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 9 664 099 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 68-69).
17.06.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 10 957 883 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 70-71).
19.07.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 10 141 233 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців) ( а.с. 72-73).
19.08.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 9 969 188 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців) ( а.с. 74-75).
19.09.2016 року позивачем подано до контролюючого органу спеціальну податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2016 р., як сільськогосподарьске підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 ст.209 розділу 5 ПКУ), відповідно до рядку 18 задекларовано суму 13 396 964 грн. - середньомісячний розмір сум податку з ПДВ за дванадцять попередніх звітних періодів (місяців).( а.с. 76-77).
Відповідно до витягу в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ № 19513286 за 18 квітня 2016 р. на запит від 19.04.2016 р. обнуління складових значення реєстраційної суми внаслідок набрання чинності змінами до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування ПДВ, станом на 12:25 сума складала 12 433 028,00, станом на 12:53 18.04.2016 року в системі електронного адміністрування ПДВ за рахунком ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» була неправомірно зменшена сума "оverdraft" з 12443028,00грн. до 876225,00грн. (а.с. 105-115).
З витягу щодо суми податку, на яку платника податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та /або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ № 4483351 на запит від 04.01.2016 р. вбачається, сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ 4 квартали складає 11758103,00 грн. - OverDraft_201510; на запит від 15.01.2016 р. № 15485628 сума складає 12433028,00 грн.- OverDraft_201601; на запит від 04.04.2016 р. № 4508634 сума складає 12433028,00 грн.- OverDraft_201601; на запит від 18.04.2016 р. о 9:10, № 18512798 сума складає 12433028,00 грн.- OverDraft_201601, сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/ або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних складала 5 375 130,84 грн.; на запит від 18.04.201 6р. о 14:26, № 18513192 сума складає 876225,00 грн. - OverDraft_201604 сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/ або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних склала - (мінус) 6 455 560,89 грн. та ін. ( а.с. 116-125).
Позивач звертався до Державної фіскальної служби України з листами від 22.04.2016 р., 17.06.2016 р., 26.08.2016 р. з питання порушення норм Податкового кодексу України щодо сільськогосподарського підприємства, яке відповідає критеріям п.209.18 ст.209 Податкового кодексу України в частині перерахунку суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових)місяців/4 квартали (суми овердрафт), а саме: стосовно розміру такої суми та порушення термінів здійснення такого перерахунку (а.с. 78, 83, 87).
Державна фіскальна України листами від 24.05.2016 р., 19.07.2016 р., 28.09.2016 р. повідомила позивача, що перерахунок показника суми "овердрафт" з 01.01.2016 року здійснюється відповідно до п.200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України та не передбачає включення суми податку, яка залишається у розпорядженні сільськогоподарського підприємства відповідно до п.209.18 ст.209 Кодексу. Зазначила, що при розрахунку суми "овердрафт" враховується 1/12 нарахованої платником до сплати суми ПДВ, що відображені ним у податковій декларації, та які погашені за рахунок сплати таких сум до бюджету, або за рахунок переплат, беруться з інтегрованої картки платника, відповідно до баз ДФС підприємством сплачено до бюджету 35 629 800 грн., станом на початок 3 кварталу "овердрафт" дорівнював 2969149 грн. даний показник 1 числа кожного кварталу підлягає автоматичному перерахунку ( а.с. 81-82,89-90).
Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що позивачем дотримано вимоги податкового законодавства і надіслано податкову звітність за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в строки, визначені статтями 50, 102 Податкового кодексу України, а бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо виконання покладених на неї функцій як адміністратора системи електронного адміністрування ПДВ створює ситуацію, за якої підприємство позбавлене фактичної можливості розпоряджатися власними активами, зобов'язано нести додаткові та необґрунтовані витрати.
Колегія суддів з зазначеним висновком суду першої інстанції погоджується, з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються нормами Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення правовідносин).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 200-1.1 ст. 200-1 ПК України визначено, що система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Згідно із п. 200-1.3 статті 200-1 ПК України ?Овердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.
Показник ?Овердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками податку на додану вартість менш як 12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 січня 2016 року, - таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців.
Пунктом 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових УНаклОтр, УНаклВид та УМитн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року. Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом: 1) на суму середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців (червень 2014 року - травень 2015 року) / 4 квартали (II квартал 2014 року - I квартал 2015 року) були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 цього Кодексу. Платникам податку, які станом на 1 липня 2015 року зареєстровані платниками податку на додану вартість: більше ніж 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали - таке збільшення здійснюється протягом третього робочого дня після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість"; менше ніж 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 липня 2015 року, - таке збільшення здійснюється протягом першого числа кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали.
Така сума збільшення щокварталу (протягом першого числа відповідного кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали станом на дату такого перерахунку були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 цього Кодексу, чи залишаються у розпорядженні сільськогосподарського підприємства відповідно до пункту 209.18 статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
Відповідно до пункту 209.18 статті 209 ПК України сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 цього Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, передбаченого статтею 209 цього Кодексу, і на загальних підставах вважаються платником податку на додану вартість, за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також за молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств у розмірі, зазначеному у пункті 209.2 цієї статті і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції.
Згідно із п. 209.2 ст. 209 ПК України позитивна різниця між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена: зокрема, за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню: до державного бюджету - у розмірі 50 відсотків.
Пунктом 200-1.5 ст. 200-1 ПК України визначено, що з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.
Кошти, що надійшли на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, призначений для перерахування коштів на його спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, автоматично перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на спеціальний рахунок такого платника протягом операційного дня. Реквізити такого спеціального рахунку платник - сільськогосподарське підприємство, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зобов'язаний зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
Пунктом 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем, який не обрав спеціальний режим оподаткування, дотримано вимоги податкового законодавства в частині надіслання податкової звітності за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали в строки, визначені статтями 50, 102 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України фіскальна служба не надала жодного доказу на правомірність вчинення нею дій щодо позивача. Апеляційна скарга містить викладення обставин у справі і цитування нормативних актів, а критики судового рішення щодо застосування норм права у спірних правовідносинах не містить взагалі.
З врахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 листопада 2016 року у справі № 805/3921/16-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до Вищого адміністративного суду України, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Повний текст виготовлено 24 квітня 2017 року.
Головуючий суддя Г.М. Міронова
Судді І.А. Васильєва
І.В. Сіваченко