ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
18 квітня 2017 р.
м.Одеса
Справа № 815/5226/15
Категорія: 8.3.3
Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю. В.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Ромпетрол Україна» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року адміністративний позов задоволено.
Суд скасував податкові повідомлення-рішення від 25 червня 2015 року №0000163900, №0000173900.
На зазначену постанову суду Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС подала апеляційну скаргу.
Разом з апеляційною скаргою було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення по суті справи, яке обґрунтоване тим, що на час подання апеляційної скарги у апелянта відсутні кошти передбачені на сплату судового збору. Також апелянтом наданий витяг з тимчасового розпису асигнувань державного бюджету на 1 квартал 2017 року, який підтверджує відсутність бюджетних асигнувань на сплату судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, суддя-доповідач вважає за можливим задовольнити його, у зв’язку з наступним.
Відповідно до ч.ч.1,2 статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі – Закон №3674), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вказана норма Закону кореспондується зі ст.88 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Тобто, аналізуючи вказані норми можливо дійти висновку, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є майновий стан заявника.
На підтвердження майнового стану апелянта, останнім надано відповідні докази, які свідчать про неможливість своєчасної сплати судового збору.
Таким чином, враховуючи майновий стан апелянта та оцінюючи надані докази, суддя-доповідач вважає за можливим відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по суті справи.
Що стосується розміру судового збору за подачу даної апеляційної скарги необхідно виходити з наступного.
Відповідно до пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону № 3674, в редакції від 01 вересня 2015 року, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами – 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частина 2 ст.4 даного Закону, в редакції на момент подання позову (серпень 2015 року) передбачала, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється у такому розмірі: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
Мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2015 року складала 1218 грн.
Враховуючи вищевикладене та ціну позову, судовий збір, який повинен бути сплачений апелянтом складає – 5359,20 грн. (4 розміри мінімальної заробітної плати – 4872 х 110 % = 5359,20).
Таким чином, до ухвалення судового рішення по суті справи, Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС повинно надати суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору в розмірі 5359,20 грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 88, 187, 206 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року – задовольнити.
Відстрочити Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС сплату судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року – до ухвалення судового рішення по суті справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Турецька