Постанова № 6608149, 27.10.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2009
Номер справи
2а-23263/09/1270
Номер документу
6608149
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія 6.9

П О С Т А Н О В А

Іменем України

27 жовтня 2009 року Справа № 2а-23263/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.

при секретарі: Смішливій І.М.

в присутності сторін:

представника позивача Харченко О.О.

представник відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми економічних санкцій , -

В С Т А Н О В И В:

03 червня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 27036,69 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач є юридичною особою.

У період з 14.04.2009 року по 23.04.2009 року працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена перевірка Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів з теплопостачання.

На момент перевірки було встановлено, що підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме:

- у період з 01.12.2008 по 31.03.2009 при застосуванні тарифів на послуги з опалення для населення, встановлених рішенням Перевальської міської ради від 09.09.2008 №181, були допущені відхилення кількісних показників послуг з опалення, перерахунки плати були проведені не в повному обсязі. У звязку з чим сума необґрунтовано отриманої виручки склала 150,66 грн.

- у період з 01.11.2008 по 31.03.2009 при застосуванні тарифів на послуги з опалення для 3 групи споживачів (інші), встановлених рішенням Перевальської міської ради від 14.10.2008 №208, від 10.03.2009 №46, від 08.04.2009 №68, було необґрунтовано завищено вартість послуг з опалення для приватних підприємців ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за рахунок завищення усередненої розрахункової температури внутрішнього повітря, що спричинило завищення розрахункової кількості спожитої теплової енергії, у звязку з чим сума необґрунтовано отриманої виручки склала 344,84 грн.

- у період з 01.11.2008 по 31.12.2008 при розрахунках за послуги з опалення для 3 групи споживачів (інші) було неправомірно застосовано тариф у розмірі 632,88 грн/Гкал, погоджений рішенням Перевальської міської ради від 14.10.2008 №208, у звязку з тим, що вказане рішення не було оприлюднено відповідно до вимог законодавства, тобто погоджений тариф не набрав чинності. Обґрунтований тариф на опалення для інших споживачів у період з 01.11.2008 по 31.12.2008 склав 520,13 грн/Гкал згідно рішення Перевальської міської ради від 08.04.2008 №68. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 344,84 грн.

На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято рішення № 90 від 30.04.2009 року, яким відповідачу було визначено економічні санкції у розмірі 27036,69 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні позову. Просив задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач Міське комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Перевальськтепло» є юридичною особою.

У період з 14.04.2009 року по 23.04.2009 року працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена перевірка Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів з теплопостачання.

На момент перевірки було встановлено, що підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме:

- у період з 01.12.2008 по 31.03.2009 при застосуванні тарифів на послуги з опалення для населення, встановлених рішенням Перевальської міської ради від 09.09.2008 №181, були допущені відхилення кількісних показників послуг з опалення, перерахунки плати були проведені не в повному обсязі. У звязку з чим сума необґрунтовано отриманої виручки склала 150,66 грн.

- у період з 01.11.2008 по 31.03.2009 при застосуванні тарифів на послуги з опалення для 3 групи споживачів (інші), встановлених рішенням Перевальської міської ради від 14.10.2008 №208, від 10.03.2009 №46, від 08.04.2009 №68, було необґрунтовано завищено вартість послуг з опалення для приватних підприємців ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за рахунок завищення усередненої розрахункової температури внутрішнього повітря, що спричинило завищення розрахункової кількості спожитої теплової енергії, у звязку з чим сума необґрунтовано отриманої виручки склала 344,84 грн.

- у період з 01.11.2008 по 31.12.2008 при розрахунках за послуги з опалення для 3 групи споживачів (інші) було неправомірно застосовано тариф у розмірі 632,88 грн/Гкал, погоджений рішенням Перевальської міської ради від 14.10.2008 №208, у звязку з тим, що вказане рішення не було оприлюднено відповідно до вимог законодавства, тобто погоджений тариф не набрав чинності. Обґрунтований тариф на опалення для інших споживачів у період з 01.11.2008 по 31.12.2008 склав 520,13 грн/Гкал згідно рішення Перевальської міської ради від 08.04.2008 №68. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 344,84 грн.

На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято рішення № 90 від 30.04.2009 року, яким відповідачу було визначено економічні санкції у розмірі 27036,69 грн.

05.05.2009 року на адресу підприємства було надіслано рішення про застосування економічних санкцій, претензія та припис, що підтверджується поштовим повідомленням.

Відповідно ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Згідно ч.1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Згідно з п.5 ч.1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право, зокрема, на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Пунктом 6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобовязаний, зокрема, розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Відповідно із п.23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, у разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних виконавець здійснює перерахунок розміру плати за фактично надані послуги та виплачує споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Згідно із ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк відповідачем не оскаржене. У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

У зв'язку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій у розмірі 27036,69 грн. відповідають чинному законодавству, документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі .

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 13, 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», п.5 ч.1 ст. 20, 6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» (Луганська область, м. Перевальськ, вул. Перова, 9, р/р 26007581524791 у ДОФ АКБ «Укрсоцбанк» м. Донецька, МФО 334011, код 35015712) в доход Державного бюджету України (р/р 31118106700241, одержувач Держбюджет Перевальського району, код 24046917, МФО 804013, код виду платежу 21081100) суму економічних санкцій у розмірі 27036 (двадцять сім тисяч тридцять шість гривень) 69 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 02 листопада 2009 року.

СУДДЯ