Єдиний державний реєстр судових рішень ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
іменем України
26 жовтня 2009 року Справа №2а-21725/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Лемба А.В.
в присутності сторін:
представника позивача Лисенко А.О.
представника відповідача Конюхова М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Лисичанського управління магістральних нафтопродуктопроводів про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, -
В С Т А Н О В И В:
07 квітня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Лисичанського управління магістральних нафтопродуктопроводів про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Свій позов позивач обґрунтував тим, що відповідач є платником обовязкових платежів та зборів до Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області.
Згідно з п. п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ від 05.11.1991 року, п. п. 6.1-6.10 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обовязкове пенсійне страхування» відповідач зобовязаний вносити до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську щомісяця до 25 числа суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах.
Проте Лисичанське управління магістральних нафтопродуктопроводів станом на 01.04.2009 року має заборгованість перед Управлінням Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.01.2008 року по 01.04.2009 року, яка складає 31487,48 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
Представник позивача у судовому засіданні дав пояснення, аналогічні позову, пояснив, що відповідач має заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, яка складає 31487,48 грн., просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнав в повному обсязі та пояснив, що Лисичанське управління магістральних нафтопродуктопроводів існує лише за рахунок реалізації списаних основних фондів. Державного фінансування підприємство не отримує, тому платежі до Пенсійного фонду здійснює частково, в міру можливості. Тому відповідач здійснюватиме платежі по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за наявності вільних коштів, після виплати заборгованості по зарплаті.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач є платником обовязкових платежів та зборів до Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області.
Згідно з п. п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ від 05.11.1991 року, п. п. 6.1-6.10 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обовязкове пенсійне страхування» відповідач зобовязаний вносити до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську щомісяця до 25 числа суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах.
Проте Лисичанське управління магістральних нафтопродуктопроводів станом на 01.04.2009 року має заборгованість перед Управлінням Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.01.2008 року по 01.04.2009 року, яка складає 31487,48 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обовязкове державне пенсійне страхування є субєкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх обєднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, обєднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи субєкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно з абз. 4 ст.2 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» обєктом оподаткування є для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці” (крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян"), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.
Статтею 5 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що збір на державне обовязкове пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці.
Згідно з п.п1 п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.п.2 п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах здійснюється відповідно до законодавства, що діяло раніше. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цього Закону.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки не сплачені в строк витрати на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах, стягуються на користь Управління Пенсійного фонду у безспірному порядку .
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач УПФУ в м. Кіровську звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 17, 88, 94, 112, 158 - 164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Лисичанського управління магістральних нафтопродуктопроводів задовольнити повністю.
Стягнути з Лисичанського управління магістральних нафтопродуктопроводів (93117 Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Площадка АТ «Лінос», р/р 2600830140007 у відділенні ПІБ м. Лисичанська, МФО 304416, код 05509369) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347, р/р 25600301733 в ЛОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», код 21792407, МФО 304665) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 31 487 (тридцять одна тисяча чотириста вісімдесят сім гривень) 48 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 30 жовтня 2009 року.
СУДДЯ