Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
Іменем України
20 серпня 2009 року Справа № 2а-20336/09/1270
Категорія 6.14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Качуріної Л.С.
при секретарі Лемба А.В.
в присутності сторін:
представник позивача: Лобачевський А.В.
представник відповідача: Гусак С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення суми штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
09 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення суми штрафу.
У позовній заяві позивач просить суд стягнути з Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру штраф у сумі 23 234, 60 грн.
Свій позов позивач обґрунтував тим, що головним державним інспектором Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена перевірка капітального ремонту харчоблоку та робіт з капітального ремонту приміщення під «АгатВТ» в приміщенні Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, що розташоване за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8 щодо дотримання законодавства у сфері містобудування.
За результатами перевірки було встановлено, що будівельні роботи з капітального ремонту харчоблоку та роботи з капітального ремонту приміщення під апарат «Агат ВТ» у відділенні променевої терапії № 2 Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру здійснювалися без акту державної приймальної комісії з вводу закінченого будівництвом обєкту до експлуатації, що є порушенням ст. 301 Закону України «Про планування і забудову територій». Замовником зазначеного будівництва був відповідач.
За результатами перевірки було складено протокол від 20.01.2009 року про правопорушення у сфері містобудування .
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була винесена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 22.01.2009 № 1.1.1-9, відповідно до якої на Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер було накладено штраф у розмірі 23234, 60 грн.
До теперішнього часу вказана сума штрафу відповідачем не сплачена.
Представник позивача під час судового засідання позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача під час судового засідання позов не визнав. Заперечень на позов не надавав.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що головним державним інспектором Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена перевірка капітального ремонту харчоблоку та робіт з капітального ремонту приміщення під «АгатВТ» в приміщенні Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, що розташоване за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8 щодо дотримання законодавства у сфері містобудування.
За результатами перевірки було встановлено, що будівельні роботи з капітального ремонту харчоблоку та роботи з капітального ремонту приміщення під апарат «Агат ВТ» у відділенні променевої терапії № 2 Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру здійснювалися без акту державної приймальної комісії з вводу закінченого будівництвом обєкту до експлуатації, що є порушенням ст. 301 Закону України «Про планування і забудову територій». Замовником зазначеного будівництва був відповідач.
За результатами перевірки було складено протокол від 20.01.2009 року про правопорушення у сфері містобудування .
Відповідно до Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положення про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була винесена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 22.01.2009 № 1.1.1-9, відповідно до якої на Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер було накладено штраф у розмірі 23234,60 грн.
Згідно до Постанови від 22.01.2009 №1.1.1-9 штраф підлягає сплаті до 05.02.2009. До теперішнього часу Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер штраф у розмірі 23234, 60 грн. не сплатив.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст.2 Закону України про планування і забудову території», інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області здійснює державний архітектурно-будівельний контроль для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури, додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також захист прав споживачів будівельної продукції.
Згідно до ст. 298 КпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними та громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами.
Відповідно до ст. 299 КпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не передбачено КпАП або іншими законами України. Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого вищезазначеним Кодексом.
Згідно ст. 305 КпАП контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» відповідальність за виявлені порушення передбачає накладення штрафу у розмірі 50% вартості виконаних будівельних робіт.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладання. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується у судовому порядку.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню оскільки не сплачені в строк штрафні санкції стягуються в доход бюджету в судовому порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20,21 Закону України „Про житлово-комунальні послуг» , ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст. 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення суми штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру (91000, м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8 р/р 26008008430410, МФО 304632, код 32419203 АБ «Брокбизнесбанк» на користь Державного бюджету України (код 24046582, МФО 804013 УДК в Луганській області, р/р 31119106700002, код платежу 21081100) суму штрафу у розмірі 23 234, 60 грн. (двадцять три тисячі гривень двісті тридцять чотири гривні шістдесят копійок)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,
але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 25 серпня 2009 року.
СУДДЯ Л.С. Качуріна