Постанова № 6608073, 01.10.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2009
Номер справи
2а-20291/09/1270
Номер документу
6608073
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія 6.6.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2009 року Справа № 2а-20291/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та представників сторін:

від позивача головний державний податковий

інспектор юридичного відділу

П`ятницький В.В. (довіреність від 08.01.2009 № 6/10-025)

від відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції Луганської області

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

09 лютого 2009 року Краснодонська об`єднана державна податкова інспекція Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції за порушення норм Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як суб`єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Краснодонської міської ради 02.02.1995 та перебуває на податковому обліку в Краснодонській об`єднаній державній податковій інспекції Луганської області.

На підставі акта перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності від 17 липня 2008 року № 12070563/2340/1628 Краснодонською об`єднаною державною податковою інспекцією Луганської області 17 вересня 2008 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0001092343 за порушення норм Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 1700,00 грн.

Враховуючи, що сума застосованих фінансових санкцій фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 добровільно у визначені законом строки не сплачена, Краснодонська об`єднана державна податкова інспекція Луганської області просить стягнути фінансові санкції в судовому порядку.

Краснодонська об`єднана державна податкова інспекція Луганської області надала уточнення до адміністративного позову від 15.06.2009 № 10973/10-015 щодо розрахункових рахунків, на які просить стягнути фінансові санкції.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 як платник податків знаходиться на обліку в Краснодонській об`єднаній державній податковій інспекції Луганської області.

17 липня 2008 року Краснодонською об`єднаною державною податковою інспекцією Луганської області проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт перевірки за № 12070563/2340/1628 (арк. справи 4-5).

Перевіркою було встановлено, що у павільйоні зберігається одна пляшка алкогольного напою без марки акцизного збору встановленого зразка.

У відповідності із статтею 15 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно ст. 1 Закону України від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів; маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 567 затверджене Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до п. 19 вказаного Положення маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими (абз. 4 п. 20 Положення).

Відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору згідно ст. 8 Закону України від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Відповідно до абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

- зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.

На підставі акта перевірки від 17 липня 2008 року № 12070563/2340/1628 Краснодонською об`єднаною державною податковою інспекцією Луганської області було прийнято рішення від 17 вересня 2008 року № 0001092343 про застосування фінансових санкцій до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у розмірі: 1700 грн. за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка (арк. справи 12).

Згідно з Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2006 року № 10, рішення про застосування фінансових санкцій було складено в двох примірниках, один з яких залишився в Краснодонській об`єднаній державній податковій інспекції Луганської області, другий у 3-денний строк надісланий відповідачу.

Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем 26 вересня 2008 року (арк. справи 21).

Згідно з ч. 5 ст. 17 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”).

Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. за рішенням Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції Луганської області про застосування фінансових санкцій від 17 вересня 2008 року № 0001092343 не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 01 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. 15 та ст. 17 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.03 № 790, із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2006 року № 10, ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України на р/р 31115106700028 в ГУДКУ у Луганській області, одержувач - Краснодонське УДК, код платежу 21081111, МФО 804013, код 24048922 фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 06 жовтня 2009 року.

Суддя Т.І. Чернявська