10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
19 квітня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/873/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/873/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
ВСТАНОВИВ:
07 квітня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області (далі - УПФУ в Новоайдарському районі) про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/873/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.02.2013 задоволені позовні вимоги УПФУ в Новоайдарському районі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Виконавчий лист № 812/873/13-а отриманий 27.03.2013. 05 квітня 2013 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції (далі - державний виконавець) відкрито виконавче провадження ВП № 37413373. У зв'язку з набранням чинності 11.08.2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України, УПФУ в Новоайдарському районі до Словяносербської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (далі - Словяносербська ОДПІ) передано заборгованість платників єдиного внеску, у тому числі й фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у сумі 4010,30 грн. На підставі викладеного Заявник просив замінити сторону виконавчого провадження ВП № 37413373 з УПФУ в Новоайдарському районі на Словяносербську ОДПІ.
Представник позивача (заявника) у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 61).
Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області у листі від 14.04.2017 № 481/70/08 зазначило, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» УПФУ в Новоайдарському районі реорганізоване в Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття з Управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області. Також, у цьому листі заявлено клопотання про розгляд заяви за відсутності представника (арк. спр. 50).
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на заяву про заміну сторони виконавчого провадження не надав.
Представник заінтересованої особи - Словяносербської ОДПІ, у судове засідання не прибув, про дату, час та місце повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив. Надіслав до суду відзив на заяву про заміну сторони у виконавчого провадження, у якій зазначив, що на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» позивачем до Словяносербської ОДПІ передано заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 4010,30 грн. У зв'язку з чим Словяносербська ОДПІ не заперечує проти заміни сторони виконавчого провадження (арк. спр. 48).
Враховуючи положення частини шостої статті 128 та частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2013 року у справі № 812/873/13-а адміністративний позов УПФУ в Новоайдарському районі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування задоволено повністю, стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь УПФУ в Новоайдарському районі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік у розмірі 4010,30 грн. (чотири тисячі десять гривень тридцять копійок) (арк. спр. 16-18).
У справі № 812/873/13-а 27.03.2013 видано виконавчий лист, що підтверджено його копією, наявною у матеріалах справи (арк. спр. 34).
Постановою державного виконавця від 05.04.2013 відкрито виконавче провадження ВП № 37413373 з виконання цього виконавчого листа, що підтверджено копіями постанов про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 35, 46).
Законом України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі - Закон № 406-VII) внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI).
Зокрема, частиною першою статті 12 Закону № 2464-VI, тут і надалі положення Закону наведено в редакції Закону № 406-VII, визначено, що завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.
Відповідно до положень пунктів 2 та 3 частини другої статті 12 Закону № 2464-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
З огляду на положення пункту 3-1 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну і митну політику, є органи доходів і зборів.
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону № 406-VII визначено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Згідно з пунктом 4 Прикінцевих положень Закону № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Системним аналізом вищевикладеного встановлено, що функції органів Пенсійного фонду України з адміністрування єдиного внеску передані до органів доходів і зборів, які, у свою чергу, відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» реорганізовані у відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.
Отже, з вищевикладеного судом встановлено, що на даний час забезпечення збору та здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Державної фіскальної служби України.
Листом Словяносербської ОДПІ від 29.03.2017 № 99/12-23-03-13 та відзивом на заяву про заміну сторони виконавчого провадження підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 4010,30 грн. від УПФУ в Новоайдарському районі до Словяносербської ОДПІ (арк. спр. 36, 48).
Таким чином, на даний час Словяносербська ОДПІ є належним стягувачем у виконавчому провадженні № 37413373, відкритому за виконавчим листом № 812/873/13-а від 27.03.2013.
Відповідно до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/873/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні № 37413373, відкритому за виконавчим листом № 812/873/13-а від 27.03.2013, стягувача з Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області (93500, смт. Новоайдар, Луганська область, вул. Пролетарська, 20, код ЄДРПОУ 21792577) на Словяносербську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області (93500, Луганська область, смт. Новоайдар, вул. Банківська, 16, код ЄДРПОУ 39890358).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяК.О. Пляшкова