ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/3022/16
Категорія: 5.6.2 Головуючий в 1 інстанції: Глуханчук О. В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Осіпова Ю.В.,
суддів - Золотнікова О.С., Скрипченка В.О.,
при секретарі Нєхожиній О.О.,
за участю представника позивачів ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, 3-х осіб Громадської організації котеджного комплексу «Марін Вілас», Обслуговуючого кооперативу «Марін Вілас» про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
17.06.2016 року ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 звернулись до Одеського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, 3-х осіб Громадської організації котеджного комплексу «Марін Вілас», Обслуговуючого кооперативу «Марін Вілас», в якому разом з уточненнями просили суд:
- визнати протиправними дії Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, Овідіопольської РДА Одеської області, Одеської ОДА, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА щодо неналежного розгляду звернень мешканців котеджного комплексу «Марін Вілас» та не проведення перевірок в частині встановлення законності здійснення водопостачання за адресою КК «Марін Вілас», ж/м Савіньйон, с. Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область;
- зобов'язати Одеську ОДА, Овідіопольську РДА Одеської області, Таїровську селищну раду Овідіопольського району Одеської області вчинити дії щодо встановлення законності здійснення водопостачання зі свердловини та стягнення грошових коштів за її користування громадською організацією котеджний комплекс «Марін Вілас»/обслуговуючим кооперативом «Марін Вілас» з позивачів та території котеджного комплексу «Марін Вілас» ж/м Савіньйон, с. Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область;
- зобов'язати Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА прийняти рішення, яким припинити право спеціального водокористування, що підтверджується дозволом на спеціальне водокористування від 18.08.2015 року №УКР 4028-А/Оде.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачі мешкають у котеджному комплексі «Марін Вілас» ж/м Савіньйон, с. Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область.
Так, як зазначають позивачі, водопостачання до житлових будинків, в яких перекрите центральне водопостачання, здійснюється без відповідних дозволів зі самостійно створеної свердловини, а вода з кранів є непридатною до споживання, у зв'язку з чим, вони звернулись до відповідачів - суб'єктів владних повноважень з метою встановлення факту неправомірності в діях третіх осіб.
Однак, на думку позивачів, в порушення вимог чинного законодавства, відповідачами не було належним чином розглянуті їх звернення та не проведено перевірок щодо встановлення законності здійснення водопостачання за адресою їх мешкання.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2016 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 відмовлено у повному обсязі.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду 1-ї інстанції, представник позивачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 - ОСОБА_5 01.02.2017р. подали апеляційну скаргу, в якій зазначив, що судом, при винесенні оскаржуваної постанови порушено норми матеріального та процесуального права, просили скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29.12.2016р. та прийняти нову, якою у задоволені позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Заслухавши суддю - доповідача, виступ представника позивачів, та перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність належних підстав для її задоволення.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
Позивачі - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проживають у котеджному комплексі «Марін Вілас» ж/м Савіньйон, с.Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область.
На території котеджного комплексу «Марін Вілас» водопостачання здійснюється з центрального водопроводу ТОВ «Комунсервіс» та артезіанської свердловини №84-Є/8965.
Позивачі неодноразово звертались до Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації з відповідними запитами та скаргами щодо законності підстав здійснення водопостачання з артезіанської свердловини №84-Є/8965, а також проведення перевірок щодо встановлення законності здійснення водопостачання за адресою котеджного комплексу «Марін Вілас» - ж/м Савіньйон, с.Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область.
На усі звернення позивачів відповідачі своєчасно надали відповідні відповіді.
Не погоджуюсь з таким реагуванням відповідачів на свої звернення та скарги, позивачі звернулись до суду із даним позовом.
Вирішуючи справу по суті та повністю відмовляючи в задоволені позову, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості та недоведеності позовних вимог, а також відповідно, з правомірності спірних рішень.
Колегія суддів апеляційного суду, уважно дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, погоджується з такими висновками суду 1-ї інстанції і вважає їх обгрунтованими, з огляду на наступне.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Так, згідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
А згідно ст.3 Закону, заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.
У відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 16 Закону України «Про звернення громадян»).
Приписами ст. 20 Закону, встановлено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Так, як встановлено з матеріалів справи судами обох інстанцій, на неодноразові звернення позивачів (в т.ч. і їх представників), щодо встановлення підстав здійснення до їх мешкань водопостачання, ним своєчасно, т.б. у встановлений законом строк, були надані обґрунтовані та повні відповіді, так:
- 21.03.2016р. на адвокатський запит від 14.03.2016р. адвокату Курілко І.В. Таїровською сільрадою Овідіопольського району Одеської області надано відповідь про те, що до Таїровської селищної ради не надходили клопотання від ГО КК «Марін Вілас» щодо надання дозволу на будівництво свердловини та/або затвердження тарифів у сфері житлово-комунального господарства;
- 05.05.2016р. на адвокатський запит від 26.04.20016р. адвокату Курілко І.В. Таїровською селищною радою надано відповідь про те, що до селищної ради не надходили клопотання від ГО КК «Марін Вілас» щодо надання дозволу на будівництво свердловини за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м «Савіньйон», КК «Марін Вілас». Також, до селищної ради не надходили ні, клопотання, ні документи щодо встановлення або затвердження тарифів у сфері житлово-комунального господарства;
- 18.04.2016р. Овідіопольською РДА за результатами розгляду колективного звернення до ГУ Держсанепідемслужби в Одеській області надано відповідь ОСОБА_3 та іншим про те, що ГО КК «Марін Вілас» користується питною водою з центрального водопроводу ТОВ «Комунсервіс» та артезіанської свердловини №84-Є/8965. На зазначену арт/свердловину Департаментом екології та природних ресурсів Одеської ОДА видано дозвіл на спецводокористування від 18.08.2015р. №УКР-4028-А/Оде. (аналогічну відповідь 07.07.2016р. Овідіопольською РДА за результатами розгляду колективного звернення до ГУ ДСНС в Одеській області надано ОСОБА_3);
- 21.04.2016р. ОСОБА_3 подано до Одеської ОДА скаргу, зареєстрована за №М-448-вз/п-02, щодо проведення відповідної перевірки законності здійснення водопостачання в ж/м «Савіньйон», КК «Марін Вілас», с. Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область, а 23.05.2016р. ОСОБА_3 звернувся до Одеської ОДА зі скаргою щодо проведення перевірки законності здійснення водопостачання в ж/м «Савіньйон», КК «Марін Вілас», с. Мізікевича, Овідіопольський район, Одеська область. Листами Департаменту розвитку інфраструктури та хитлово-комунального господарства Одеської ОДА від 26.05.2016р. та 05.09.2016р. ОСОБА_3, відповідно до доручень Одеської ОДА, надано відповіді на його звернення щодо незадовільного водопостачання на території КК «Марін Вілас» житлового масиву «Савіньйон». Згідно вказаних відповідей, заявника повідомлено, що за інформацією Овідіопольської РДА Одеської області ГО КК «Марін Вілас» надає водопостачання згідно дозволу на спецводокористування від 18.08.2015р. № УКР 4028-А/Оде та діє відповідно до Закону України «Про громадські об'єднання». Мешканці зазначеного котеджного комплексу забезпечені водопостачанням у повному обсязі;
- на лист Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації від 16.08.2016р. щодо колективного звернення мешканців ж/м «Савіньйон» про надання послуг з водопостачання та водовідведення на території КК «Марін Вілас», Овідіопольською РДА надано відповідь від 02.09.2016р. та повідомлено, що розпорядженням голови Овідіопольської РДА від 22.07.2016р. №365/А-2016 створено комісію з розгляду листа управління Держпродспоживслужби в Овідіопольському районі щодо перевірки підприємств питного водопостачання. В рамках роботи зазначеної комісії будуть перевірені викладені у зверненні факти;
- 27.05.2016р. до Одеської ОДА із запитом звернувся представник позивача ОСОБА_4 - адвокат Курілко І.В. про надання відповіді з підтверджуючими документами щодо місця розташування свердловини, на яку видано дозвіл від 18.08.2015р. №УКР 4028-А/Оде та її схематичний план розташування; надання копій дозвільних документів, на підставі яких та кому саме видано цей дозвіл на спецводокористування. На вказаний запит Департаментом екології та природних ресурсів Одеської ОДА адвокату надано відповідь від 07.06.2016р. №2722/02/2500 про те, що Департаментом було видано дозвіл на спеціальне водокористування від 18.08.2015р. № УКР 4028-А/Оде терміном дії до 06.08.2018р. ЖБК «Марін-Білдер», водопостачання якого здійснюється з артезіанської свердловини №84-Є/8965 пробуреної фірмою ВСФ «Гідрогеосервіс» у 2014 році за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м «Савіньйон». Також вказано географічні координати артсвердловини та направлено адвокату копії документів на підставі яких було видано дозвіл на спец водокористування.
Отже, з вказаного вбачається, що на усі звернення позивачів, як вірно зазначено судом 1-ї інстанції, відповідачами своєчасно було надано відповіді та повідомлено позивачів, що ГО КК «Марін Вілас» користується питною водою з центрального водопроводу ТОВ «Комунсервіс» та артезіанської свердловини №84-Є/8965, на яку Департаментом екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації видано дозвіл на спецводокористування від 18.08.2015р. № УКР 4028-А/Оде.
До того ж, по справі встановлено, що 18.08.2015р. Департаментом екології та природних ресурсів Одеської ОДА видано дозвіл на спецводокористування №УКР 4028-А/Оде артезіанською свердловиною №84-Є/8965. Дозвіл видано житлово-будівельному кооперативу «Марін Білдер», термін дії дозволу до 06.08.2018р.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до аналогічного висновку, що відповідачами надано належні відповіді на запити позивачів (їх представників/адвокатів), у зв'язку з чим відсутні порушення прав позивачів у вигляді неналежного розгляду їх звернень з боку Овідіопольської РДА Одеської області, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, Одеської ОДА, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА .
Далі, що стосується інших позовних вимог та відмови суду 1-ї інстанції у їх задоволенні, т.б. вимоги щодо зобов'язання Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА прийняти рішення, яким припинити право спеціального водокористування, що підтверджується дозволом на спеціальне водокористування від 18.08.2015р. №УКР 4028-А/Оде, то з цього приводу необхідно зазначити наступне.
Так, у відповідності до положень ст.1 Водного кодексу України, водокористування - використання вод (водних об'єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об'єктів).
А згідно з ч.1 ст.42 ВК України, водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Водокористувачі, відповідно до ст.43 Водного кодексу України, мають право: 1) здійснювати загальне та спеціальне водокористування; 2) використовувати водні об'єкти на умовах оренди; 4) вимагати від власника водного об'єкта або водопровідної системи підтримання належної якості води за умовами водокористування; 5) споруджувати гідротехнічні та інші водогосподарські об'єкти, здійснювати їх реконструкцію і ремонт; 6) передавати для використання воду іншим водокористувачам на визначених умовах; 7) здійснювати й інші функції щодо водокористування в порядку, встановленому законодавством.
Права водокористувачів охороняються законом. Порушені права водокористувачів підлягають поновленню в порядку, встановленому законодавством.
За приписами ст.46 Водного кодексу, водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне.
Згідно з ч.1 ст.47 ВКУ, загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.
Так, ч.1 ст.48 ВКУ визначено, що спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне ж водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у т.ч. для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
Статтею 49 ВКУ встановлено, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу. Дозвіл на спеціальне водокористування видається органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.
Так, Порядок видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002р. №321.
Відповідно до п.2 вказаного Порядку №321, дозволи видаються у разі використання води водних об'єктів: загальнодержавного значення - Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями; місцевого значення - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими держадміністраціями.
Розпорядженням голови Одеської ОДА від 21.05.2013р. №458/А-2013 (у редакції від 24.09.2015р. №590) затверджено Положення про Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА.
Відповідно до пп.5.2.4 п.5.2 розд. 5 вказаного Положення, Департамент екології від імені Одеської ОДА видає дозволи на спеціальне використання природних ресурсів, дозволи на спеціальне водокористування в разі використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення.
П.3 «Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування» визначено, що дозволи видаються на підставі заявки юридичної або фізичної особи з обґрунтуванням потреби у воді.
Видача ж дозволів погоджується: у разі використання поверхневих вод - з Держводагентством; у разі використання підземних вод - з Держгеонадрами; у разі використання водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних, - з МОЗ.
Згідно п.4 цього ж Порядку, дозволи видаються органами, що зазначені у п.2 цього Порядку, протягом 30-ти календарних днів з дня подання в установленому порядку заявки. Органи, зазначені у пункті 2 цього порядку, протягом п'яти календарних днів з дня надходження заявки на отримання дозволу на спеціальне водокористування надсилають завірені ними копії відповідних документів до Держводагентства, у разі використання підземних вод - до Держгеонадр, у разі використання водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних, - до МОЗ.
Центральні органи виконавчої влади, зазначені в абзаці другому цього пункту, протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня одержання копій документів надають безоплатно органам, що приймають рішення про видачу дозволу на спеціальне водокористування, свої висновки щодо можливості його видачі.
Під час прийняття рішення про видачу дозволу на спеціальне водокористування або відмову в його видачі органи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, враховують відповідні висновки Держводагентства, Держгеонадр, МОЗ.
У разі відмови у видачі дозволу водокористувачу надається відповідь з обґрунтуванням причин відмови.
А у відповідності до п.5 Порядку, видачі дозволів на спеціальне водокористування у дозволі зазначаються: 1) найменування органу, що його видав; 2) найменування та реквізити водокористувача - юридичної особи (прізвище, ім'я, по батькові, адреса водокористувача - фізичної особи); 3) термін, на який видано дозвіл; 4) ліміти забору води, використання води та скидання забруднюючих речовин; 5) умови спеціального водокористування; 6) інші відомості (у разі потреби). Дозвіл скріплюється печаткою та підписом керівника органу, що його видав.
Як вбачається з матеріалів справи, 17.07.2015р. до Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА із заявою про видачу дозволу на спеціальне водокористування звернувся ЖБК «Марін-Білдер». Разом із заявою, ЖБК надано наступні документи: лист Одеської ОДА №03/02-20/3264; супровідний лист; клопотання; обґрунтування потреби у воді; ситуаційний план розташування артсвердловини №84-Є/8965; паспорт свердловини №84-Є/8965; договір оренди земельної ділянки; результати контролю якості води (Результати санітарно-гігієнічних досліджень проби води зі свердловини); свідоцтво про атестацію лабораторії; план заходів, які планується виконувати ЖБК «Марін-Білдер» щодо забезпечення охорони підземних вод від виснаження та забруднення; договір на водовідведення; паспорт лічильника води, пояснювальна записка про тип обладнання та технічні характеристики свердловини; довідку з ЄДРПОУ.
Вказані матеріали на отримання дозволу на спеціальне водокористування були направлені Департаментом екології та природних ресурсів на погодження до Держгеонадр України, яке, в свою чергу, опрацювавши їх 06.08.2015р. надало висновок №10149/13/10-15 щодо можливості видати дозвіл на термін його дії для водозабору з однією свердловини, розташованої на території ЖБК «Марін-Білдер»
За результатами розгляду вказаних матеріалів, Департаментом екології та природних ресурсів, враховуючи позитивні висновки Держводагентства та Держгеонадр України, і було видано ЖБК «Марін-Білдер» дозвіл на спеціальне водокористування №УКР 4028-А/Оде від 18.08.2015 року.
Також, згідно паспорту артсвердловини №84-Є, розробленого ВСФ «Гідрогеосервіс», ДУ «Лабораторний центр Санепідслужби України на водному транспорті» Державної санітарно-епідеміологічної служби України здійснено санітарно-гігієнічне дослідження проб води, відібраної зі скважини №84-Є, розташованої на території ж/м Савіньойон, про що складено відповідні протоколи про відповідність проб води встановленим нормативам та висновок санітарного лікаря: «досліджений продукт може використовуватись за призначенням».
При цьому, одночасно слід зазначити, що суд апеляційної інстанції критично ставиться до тверджень позивачів про нібито невідповідність якості води санітарним нормам, що вода, яка подається поганої якості, незрозумілого походження та є непридатною для використання з метою задоволення харчових та питних потреб людини, господарських потреб, оскільки позивачами зазначені вище висновки ВСВ «Гідрогеосервіс», ДУ «Лабораторний центр Санепідслужби України на водному транспорті» Державної санітарно-епідеміологічної служби України не спростовано та не доведено зворотного; не проведено експертиз щодо встановлення відповідності проб води встановленим нормативам.
Отже, враховуючи вищезазначене, колегія суддів, оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до аналогічного, що і суд 1-ї інстанції, висновку про те, що дозвіл на спеціальне водокористування №УКР-4028-А/Оде від 18.08.2015р. було видано Департаментом екології та природних ресурсів з дотриманням встановленого порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування, на підставі позитивних висновків Держводагентства та Держгеонадр, в межах повноважень Департаменту, в зв'язку із чим, будь-яких законних підстав для припинення права спеціального водокористування, яке здійснюється на підставі вказаного дозволу, не вбачається, а тому, відповідно, ці позовні вимоги позивачів є безпідставними та задоволенню не підлягають.
До того ж, ще слід зазначити й про те, що відповідно до приписів ст.ст.11,71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.86 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
А відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи не допустив, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належної правової оцінки. Наведені ж у апеляційній скарзі доводи, правильність висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на припущеннях та невірному трактуванні норм матеріального права.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже, за таких обставин, колегія суддів апеляційного суду, діючи виключно в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, відповідно до ст.200 КАС України, залишає цю апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову окружного суду - без змін.
Керуючись ст.ст.195,196,198,200,205,206,254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2016 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Головуючий: Ю.В. Осіпов
Судді: О.С. Золотніков
В.О. Скрипченко