Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 квітня 2017 року Справа № 805/1637/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Головного управління Держпраці у Донецькій області
до відповідача
Комунального підприємства «Комунальник»
про
застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В:
11 квітня 2017 року Головне управління Державної служби України з питань праці у Донецькій області (далі – позивач) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Комунальник» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом зобов’язання повного зупинення ведення робіт з використанням ескаватора-навантажувача JCB 3 CX SISTEMASTER, реєстраційний № Т07865АН; навантажувача телескопічного JSB 526-56, реєстраційний № Т07886АН; газових балонів «ПРОПАН» інвентарний № 309389, № 014940, № 097020, № 016120; кисневих і ацетиленових редукторів – 6 од., з манометрами, що не пройшли повірку; пропанового редуктора з пошкодженим (не справним) манометром; зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами (ацетилен); електрозварювальних трансформаторів інвентарний № 1528 та інвентарний № 1469; лебідки електричної інвентарний № 112229; лебідки електричної інвентарний № 112230; лебідки електричної інвентарний № 112231; кран-балки 2т інвентарний № 1544; кран-балки 3-2т інвентарний № 1547; кран-балки К інвентарний № 0531; кран-балки інвентарний № 27; кран-балки КЛ-3 інвентарний № 1550; електроталі інвентарний № 0295; електроталі інвентарний № 0296, електроталі інвентарний № 0593; електротельферу інвентарний № 22; електротельферу 0,5-2 інвентарний № 0297; електротельферу 2 ТК інвентарний № 0298; талі електричної ТЕ 05 інвентарний № 112263; електроталі 3,2 т інвентарний № 112258; електротельферу 0,5 т інвентарний № 112278; електротельферу 2 т інвентарний № 112141; тельферу 2т інвентарний № 1545; тельферу 3,2т інвентарний № 1543; електрообладнання понад 1000В (кабельна лінія КЛ-6 кВ (ААШВ3*95) «пр..7 ПС»Компресорна» - КТП6/0,4КП «Комунальник»); виконання робіт у діючих електроустановках; виконання робіт з використанням електрообладнання авторемонтної майстерні; токарно-гвинторізного верстату інвентарний № 1558 (виробництво Болгарія),мод.16К20 інвентарний № 1561; свердлильного верстату мод 2Н155 інвентарний № 1551; заточного верстату інвентарний № 112256; пресу листозгинального мод. И1428А інвентарний № 1530; пресу листозгинального мод. ЛС-6 інвентарний № 1533; пресу гідравлічного інвентарний № 2144; пресу гідравлічного інвентарний № 1535; вуглекисневих балонів № 287894, № 110514; компресорної установки мод. 155-2В інвентарний № 0235.
Також, однією з вимог позовної заяви було заявлено клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору.
Ухвалою суду від 14 квітня 2017 року у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору відмовлено.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд прийшов до висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення даної норми позивачем не додано до адміністративного позову документу про сплату судового збору.
Згідно з пунктом 20 частини першої статті 5 Закону № 3674 від сплати судового збору звільняється центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Нормами пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (далі – Положення) встановлено, що Державна служба з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов’язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (пункт 7 Положення).
Наказом Держпраці від 04 лютого 2016 року № 8 затверджене Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області, відповідно до якого Головне управління Держпраці у Донецькій області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
З наданих до суду документів убачається, що позивач є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контрою за додержанням законодавства про працю, то положення пункту 20 частини першої статті 5 Закону № 3674 на нього не поширюються, таким чином, Головне управління Держпраці у Донецькій області є платником судового збору в розумінні Закону № 3674.
Згідно з положеннями частини першої статті 2 Закону № 3674 платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір згідно з частиною першої статті 3 Закону № 3674 справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подається юридичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2017 року – 1600,00 гривень.
Таким чином, при зверненні до адміністративного суду позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1600,00 гривень.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява Головного управління Держпраці у Донецькій області до Комунального підприємства «Комунальник» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання суду документа про сплату судового збору у розмірі 1600,00 гривень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 88, 106, 108, 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Головного управління Держпраці у Донецькій області до Комунального підприємства «Комунальник» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) – залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, роз’яснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Толстолуцька М.М.