Справа № 417/3926/17
Провадження № 2-а/417/13/17
У Х В А Л А
Іменем україни
"13" квітня 2017 р. с. Марківка Луганської області
Марківський районний суд Луганської області в складі
головуючого судді Шкирі В. М.,
за участі секретаря Грибєнік О. В.,
прокурора Морозова Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.Марківка адміністративну справу за позовом тимчасово виконувача обов'язків заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах Старобільської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,-
В С Т А Н О В И В :
24.03.2017 тимчасово виконувач обов'язків заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області ОСОБА_1 в інтересах Старобільської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області звернувся до Марківського районного суду Луганської області з адміністративним позовом до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області в якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 2 рішення шістнадцятої сесії Кризької сільської ради сьомого скликання №16/4 від 23 січня 2017 року про затвердження ставки податку.
В обгрунтування позовних вимог зазначає, що 23.01.2017 Кризькою сільською радою Марківського району Луганської області сьомого скликання на шістнадцятій сесії ухвалено рішення №16/4 від 23.01.2017, пунктом другим якого затверджено ставку земельного податку (у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України) для сільськогосподарських угідь (рілля, сінокоси, пасовища) -у розмірі 0,15 відсотків.
Проте частиною першою статті 274 Податкового кодексу визначено ставку податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Таким чином всупереч вимогам ч.І ст.274 ПК України Кризькою сільською радою при прийнятті рішення № 16/4 від 23 січня 2017 «Про встановлення місцевих податків на території Кризької сільської ради» встановлено ставку податку у розмірі 0,15 відсотка що в два рази менше розміру вказаної податкової ставки встановленої Податковим кодексом ставки в розмірі 0,3 відсотка, що також підтверджується інформацією зі Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Луганській області №401.
При прийнятті вказаного рішення сільською радою порушено вимоги чинного законодавства щодо встановлення місцевих податків і зборів, що є загрозою порушень інтересів держави, а отже п. 2 рішення є незаконним та підлягає скасуванню.
Представник Старобільської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області в судове засідання не зявився, надіслали заяву про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, 12.04.2017 від відповідача надійшла заява про закриття провадження у справі в зв'язку з примиренням сторін, оскільки спірне рішення сільрадою скасовано добровільно до судового розгляду та розгляж справи буз участі представника відповідача..
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання відповідача та не заперечував проти закриття провадження у даній справі, так як досягнуто примирення.
Суд вивчивши заяву відповідача та додані до неї докази, вислухавши прокурора прийшов до наступного.
05.04.2017 на вісімнадцятій сесії сьомого скликання Кризької сільської ради Марківського району Луганської області було прийняте рішення №18/1 яким скасовано додаток №1 в рішенні Кризької сільської ради №16/4 від 23.01.2017.
Цього ж дня було прийнято рішення № 18/2 яким встановлено місцеві податки, що справляються на території Кризької сільської ради, п.1.1 - податок на майно ( який складається з плати за землю), п.2 рішення затверджено ставки земельного податку вредакції додатку №1 .
Згідно додатку №1 до рішення Кризької сільської ради № 18/2 від 05.04.2017 ставка податку для сільськогосподарських угідь (рілля, сінокоси, пасовища) складає 0,3 відсотки
Згідно з положенннями частин 3, 4 статті 51 КАС України, сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси.
При цьому ч.2 ст. 136 КАС України передбачено, що сторони можуть примиритися протягом усього часу судового розгляду. При цьому судове рішення ухвалюється за правилами встановленими ст.113 КАС України, зокрема частиною третьою цієї ж статті передбачено, що у разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї небуть права, свободи або інтереси.
Аналогічне передбачено і в п.3 ч.1ст. 157 КАС України - суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.
Водночас, оскільки сторонами не висуваються умови примирення, а фактично таке примирення вже досягнуто на час розгляду справи, суд вважає, що підстав для фіксації ухвалою умов примирення немає.
Відповідно до частини 3 частини 1 статті 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що клопотання відповідача підлягає задоволенню, оскільки примирення сторін не суперечить чинному законодавству, не порушує інтереси сторін та держави.
Згідно платіжного доручення № 263 від 24.03.2017 сплачено судовий збір за подачу адміністративного позову в сумі 1600,00 гривень.
Відповідно до ч.2 ст. статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Питання щодо повернення судового збору врегульовано ст.7 Закону України «Про судовий збір».
Так п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що сплачена сума судового збору повертається в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у звязку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом).
Оскільки судом приймається рішення про закриття провадження у цій адміністративній справі з підстав примирення між сторонами то судовий збір необхідно повернути особі, що його сплатила.
Керуючисьст. 113, 136, п. 3 ч. 1 ст.157, ст. ст.160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» , суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Кризької сільської ради Марківського району Луганської області про закриття провадження по справі задовольнити.
Провадження по справі 417/3926/17 за позовом тимчасово виконувача обов'язків заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах Старобільської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування - закрити у звязку з примиренням сторін.
Зобовязати Управління державної казначейської служби України у Марківському районі повернути Прокуратурі Луганської області сплачену суму судового збору в сумі в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок за платіжним дорученням № 263 від 24 березня 2017 року на р/р 35211068000839 код банку 820172 код 02909921 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Марківський районний суд Луганської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьоюстатті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеліційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя В. М. Шкиря
.