ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.04.2017 Справа № 920/1335/15
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп"яненко О.Ю.,
при секретарі судового засідання Середі І.Г.
за участю представників:
від кредитора: ДПІ в м. Сумах - ОСОБА_1,
ліквідатор - представник ліквідатора Савостян Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/1335/15
за заявою Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області
до боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (40000, АДРЕСА_1, код Р.н.о.к.п.п.НОМЕР_1)
про визнання банкрутом,
встановив:
Ухвалою господарського суду 31.08.2015 року було прийнято заяву ДПІ в м. Сумах про порушення справи про банкрутство ФОП ОСОБА_3
Ухвалою господарського суду від 22.10.2015 року було порушено провадження у даній справі про банкрутство.
Постановою господарського суду від 10.11.2015 року боржника у даній справі визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Кунцевича С.В.
11.11.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у даній справі.
Ухвалою господарського суду від 31.01.2017 року було підтверджено повноваження ліквідатора Кунцевича С.В. у даній справі.
В березні 2017 року до господарського суду надійшов звіт ліквідатора у даній справі (супровідний лист № 02-01/123 від 03.03.2017 року).
Ухвалою господарського суду від 28.03.2017 року було призначено звіт до розгляду в судове засідання на 13.04.2017 року.
Ухвалою господарського суду від 28.03.2017 року було встановлено основну грошову винагороду ліквідатора в розмірі двох мінімальних розмірів заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора.
Представник ліквідатора в судовому засіданні підтримала поданий звіт та просила суд його затвердити.
В судовому засіданні представник податкової інспекції не заперечував проти затвердження звіту.
Розглянувши наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.
Як зазначалося вище, постановою господарського суду від 10.11.2015 року боржника у даній справі визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Кунцевича С.В.
В березні 2017 року до господарського суду надійшов звіт ліквідатора у даній справі.
З поданих документів вбачається, що ліквідатором на виконання вимог ч. 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» було направлено запити до відповідних установ з метою виявлення майна банкрута.
Зокрема, Регіонального сервісного центру МЕС в Сумській області (запит від 12.04.2016 року № 02-01/179) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом транспортних засобів, належних банкруту на праві власності.
Державної інспекції сільського господарства у Сумській області (запит від 12.04.2016 року № 02-01/57) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом спеціальних транспортних засобів, належних банкруту на праві власності.
Управління Держпраці у Сумській області (запит від 12.04.2016 року № 02-01/55) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем -банкрутом ділянок надр, наданих для будівництва та експлуатації підземних споруджень та інших цілей, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин; великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування; підіймальні споруди (вантажопідіймальні крани та машини, ліфти, ескалатори, канатні дороги, підйомники, фунікулери тощо), парові та водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари та гарячої води, об'єкти нафтогазового комплексу та інші об'єкти.
Управління майна комунальної власності Сумської міської ради (запит від 12.04.2016 року № 02-01/54) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом об'єктів нерухомого майна.
Управління Держземагенствау м. Суми та Сумському районі (запит від 12.04.2016 року № 02-01/51) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом земельні ділянки на праві власності або праві користування.
Головного управління Держземагенствау Сумській області (запит від 12.04.2016 року № 02-01/52) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом земельні ділянки на праві власності або праві користування.
Реєстраційної служби Сумського МУЮ (запит від 12.04.2016 року № 02-01/53) - з метою отримання інформації про зареєстровані об'єкти нерухомого майна.
Державної податкової інспекції у місті Сумах Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області (запит від 12.04.2016 року № 02-01/50 та від 13.04.2016 року за вих № 02-01/178) - з метою отримання інформації про зареєстровані за фізичною особою-підприємцем - банкрутом рахунки у банківських установах, інформації про наявність або відсутність податкової застави, інформації про зареєстровані майнові активи за банкрутом.
ВДВС Сумського МУЮ (запит від 12.04.2016 року № 02-01/58) - з метою отримання інформації про наявність щодо фізичної особи-підприємця - банкрута виконавчих проваджень як до боржника або стягувана.
За результатами направлених запитів ліквідатором отримано наступну інформацію:
Згідно відповіді Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області (лист від 22.04.2016 року за вих. № 31/18-1193) - згідно облікових даних АІПС «Автомобіль» та НАІС за громадянином України ОСОБА_3 зареєстрований транспортний засіб - автомобіль DAEWOO, 1.5 л, 2006 року випуску, ДНЗ НОМЕР_2
Згідно інформації з інших реєстраційних органів встановлено відсутність будь-якого іншого майна (майнових прав та грошових коштів), яке б належало боржнику.
У зв'язку з не переданням ОСОБА_3 ліквідатору виявленого транспортного засобу ліквідатором було вчинено наступні дії з розшуку майна:
зі слів ОСОБА_3, вказаний транспортний засіб ним було реалізовано згідно усній угоді особі, яку він особисто не знає та не пам'ятає прізвище, ім'я та по-батькові більш ніж за рік до порушення справи № 920/1335/15 про банкрутство ФОП ОСОБА_3 літом 2014 року.
направлено заяву від 22.07.2016 року за вих. № 02-01/293 до Регіонального сервісного центру МВС України у Сумській області щодо вчинення дій з розшуку транспортного засобу, зареєстрованого за ОСОБА_3 Згідно відповіді від 02.08.2016 року за вих. № 31/18-2079 отримано інформацію про те, що вказаний державний орган не має повноважень щодо розшуку транспортних засобів.
направлено запит до Міністерства оборони України від 30.05.2016 оку за вих № 233 цро те, чи перебуває відсутній транспортний засіб в зоні проведення АТО. Згідно відповіді від 05.07.2016 року за вих. № 342/4/3/264 отримано інформацію про те, що вказаний автомобіль на балансі військових частин та підрозділах МО України не обліковується.
направлено запит до МВС України від 10.08.2016 року за вих № 316 про те, чи перебуває відсутній транспортний засіб в зоні проведення АТО. Відповіді не отримано,
у зв'язку з тим, що в діях громадянина ОСОБА_3 можлива наявність ознак складу злочину, ліквідатором направлено до Сумського міського відділу поліції ГУ НП України у Сумській області заву про злочин від 22.07.2016 року за вих. № 02-01/294 з викладенням всіх обставин стосовно не передання банкрутом майна ліквідатору. За результатами перевірки на адресу ліквідатора було направлено інформацію, що в діях ОСОБА_3 ознак складу злочину не вбачається.
Таким чином ліквідатором було вжито всіх необхідних та законних заходів щодо розшуку автомобіля, який зареєстрований за ОСОБА_3, які, однак не дали результату.
Додатково ліквідатор зазначає, що подання ліквідатором до суду віндикаційного позову про витребування майна з чужого незаконного володіння унеможливлене, тому вказаний позов подається до особи, яка незаконно володіє чужим майном. На даний час ані ліквідатор, ані боржник, ані правоохоронні органі не мають інформації про особу, яка незаконно володіє зазначеним транспортним засобом.
Таким чином, майнові активи банкрута не виявлено.
Враховуючи відсутність будь-якого майна банкрута ліквідаційна маса сформована не була.
Також, ліквідатором подано суду реєстр вимог кредиторів у даній справі, до якого увійшли ДПІ в м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області з вимогами в сумі 1 870 452,97 грн.
Відповідно погашення кредиторських вимог не відбулося.
Згідно з ч. 6 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Боржник передав згідно актів приймання-передачі печатку, свідоцтво про держану реєстрацію та повідомлення про взяття на облік платника податків.
Відповідно до ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.
Враховуючи, що ліквідатор виконав всі роботи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про ліквідацію банкрута, у тому числі, ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю, у зв'язку з відсутністю активів банкрута, при таких обставинах, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута з ліквідацією останнього як юридичної особи.
З поданих документів вбачається, що на зборах комітету кредиторів 24.03.2017 року було схвалено звіт ліквідатора.
Відповідно до п. 6 ч.1 статті 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.
Тому, суд дійшов висновку про припинення провадження у справі.
Керуючись статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, статтями 46, 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону України №4212-VI від 22.12.2011р.), суд -
ухвалив:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
2. Підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (40000, АДРЕСА_1, код Р.н.о.к.п.п.НОМЕР_1) - припинити.
3. Зобов'язати державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця банкрута та направити органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця.
4. Провадження у справі припинити.
5. Копію даної ухвали надіслати: кредитору, банкруту, державному реєстратору, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС.
Суддя О.Ю.Соп'яненко