КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/19366/16
Суддя доповідач Бабенко К.А
У Х В А Л А
12 квітня 2017 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Кабінету Міністрів України на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом Компанії «Юзгаз Бі.Ві.» до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Надра Юзівська» визнання протиправним та скасування Рішення в частині, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2017 року адміністративний позов задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем - Кабінетом Міністрів України подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовної заяви відмовити повністю.
Згідно з частиною шостою ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (надалі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати. Мінімальну заробітну плату встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», яка на перше січня 2016 року становить 1378 грн.
А відповідно до пп. 2) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, зокрема на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні, зокрема позовної заяви.
Згідно з частиною третьою ст. 6 Закону №3674-VI, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з адміністративного позову Позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, у зв'язку з чим за подачу апеляційної скарги Відповідач - Кабінет Міністрів України мав сплатити судовий збір у сумі 4547,40 грн. (1378,00 грн. х 110 % х3).
До апеляційної скарги Відповідачем - Кабінетом Міністрів України додано Клопотання про відстрочення сплати судового збору в якому зазначено, що сплата судового збору здійснюється через Державну казначейську службу України і для цього потрібен необхідний час.
Дійсно, відповідно до ст. 8 Закону №3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі; суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
А згідно з частиною першою ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте, зазначене не є підставою для відстрочення сплати судового збору і призведе до несвоєчасного надходження грошових коштів до Державного бюджету України, у зв'язку з чим суддя-доповідач відмовляє Відповідачу у відстроченні сплати судового збору.
Відповідно до частини третьої ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 103, 108, 189, 206, 254 Кодексом адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Кабінету Міністрів України у відстроченні сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2017 року залишити без руху.
Встановити для усунення недоліків, а саме сплати судового збору у сумі 4547,40 грн. семиденний строк з дати отримання копії даної Ухвали.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя-доповідач Бабенко К.А.