Справа № 308/1743/17
3/308/1232/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2017 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС України ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли із Закарпатської митниці ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про ідентифікаційний податковий номер платника податку в матеріалах справи відсутні, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України,-
ВСТАНОВИВ:
01.02.2017 року о 20 год. 48 хв. в зону митного контролю митного поста «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС, на ділянку «Вїзд» в Україну, заїхав транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ S350», реєстраційний номерний знак України АТ7733АК, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який повертався з Угорщини, де перебував у власних справах. Як форму проходження митного контролю гр.України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».
Згідно положень статті 366 Митного кодексу України двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Для здійснення поглибленого митного огляду автомобіль марки «MERCEDES-BENZ S350», реєстраційний номерний знак України АТ7733АК, переведено зі смуги руху «зелений коридор» на смугу руху «червоний коридор».
В ході огляду зазначеного транспортного засобу було встановлено, що в багажному відсіку автомобіля, без ознак приховування, знаходилися товари, а саме: 5 пакетів по 5 кг хмелю у гранулах «HERKULES» та 5 пакетів по 5 кг хмелю у гранулах «PERLE», походженням із Європи. Зі слів порушника вартість даного товару становить 10 євро за кілограм, що згідно курсу НБУ (1Євро=29,12404) складає 14562,02 грн. Доступ до виявленого нічим не ускладнювався. В своєму поясненні громадянин України ОСОБА_2 заявив, що вказаний товар належить особисто йому.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином. У матеріалах справи наявні заяви від 01 лютого 2017 року та 01 березня 2017 року, згідно яких ОСОБА_2 просить розглянути зазначену справу без його присутності.
Представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні просив притягнути громадянина України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ст. 471 МК України у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацію товарів, які є безпосередніми предметами правопорушення.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
З протоколу про порушення митних правил № 0222/305141600/17 від 01.02.2017 року та доданих до нього матеріалів встановлено, що 01.02.2017 року о 20год. 48 хв. в зоні митного контролю митного посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС, на ділянці «Вїзд», під час проведення митного контролю транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ S350», реєстраційний номерний знак України АТ7733АК, та речей водія - гр.України ОСОБА_2, який обрав формою проходження митного контролю через «зелений коридор», було виявлено товар іноземного виробництва, а саме: 5 пакетів по 5 кг хмелю у гранулах «HERKULES» та 5 пакетів по 5 кг хмелю у гранулах «PERLE», походженням із Європи. Зі слів порушника вартість даного товару становить 10 євро за кілограм, що згідно курсу НБУ (1Євро=29,12404) складає 14562,02 грн.
У відповідності до вимог ч.1 ст.374 МК України «Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України» товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами. Згідно ч.4 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.
Частиною 1 статті 378 передбачено, що пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1-24 групахУКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Згідно пункту 3 частини 2 цієї статті обмеження, встановлене частиною першою цієї статті, не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
Відповідно п. 1 Постанови Кабміну Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу; без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу; без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.
Тобто, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме намагався перемістити через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України та в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України. В своїй сукупності вказані обставини свідчить про наявність в її діях складу порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України. Дії громадянина України ОСОБА_2 за ст.471 МК України кваліфіковані правильно.
Вина гр. України ОСОБА_2 підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про ПМП № 0222/305141600/17 від 01 лютого 2017 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 01 лютого 2017 року, наявними в справі його письмовими пояснення від 01 лютого 2017 року, доповідною запискою від 01 лютого 2017 року.
Відповідно дост.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правиламист.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі вищевикладеного, приходжу до переконання, що до громадянина України ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацію товарів, які є безпосередніми предметами правопорушення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.
Таким чином, порушник повинен сплатити судовий збір у розмірі 320 гривень.
Керуючись ст.ст.245, 283, 284 КУпАП, ст.ст.471, 522, 524, 527, 528, 529 МК України, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень, з конфіскацію товарів, які є безпосередніми предметами правопорушення, а саме: хмілю у гранулах «HERKULES» у кількості 25 кілограм та хмілю у гранулах «PERLE» у кількості 20 кілограм.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 гривень.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів УК у м. Ужгороді/м.Ужгород, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610, банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, код банку отримувача (МФО) 812016, рахунок отримувача 31216206700002, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів до апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3