ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 квітня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/114/17
Категорія: 3.4 Головуючий в 1 інстанції: Стефанов С. О.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Золотніков О.С., розглянувши апеляційну скаргу Державної міграційної служби України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27 січня 2017 року по справі за адміністративним позовом Алнзхн ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У січні 2017 року Алнзхн ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДМС України про визнання неправомірним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 27 січня 2017 року позовні вимоги Алнзхн ОСОБА_1 задоволено частково.
16 лютого 2017 року ДМС України подано апеляційну скаргу на зазначену постанову суду.
В порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом при подачі апеляційної скарги не сплачено судовий збір.
Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2017 року апеляційну скаргу ДМС України залишено без руху та надано апелянту строк для виправлення недоліків апеляційної скарги до 28 березня 2017 року.
Зазначену вище ухвалу апелянтом отримано 20 березня 2017 року, що підтверджується відповідним повідомленням про вручення, однак судовий збір у розмірі, встановленому законом, не сплачено (а. с. 229).
31 березня 2017 року на адресу апеляційного суду від ДМС України надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
В клопотанні апелянт посилається на обмежене фінансування коштів для справляння судового збору при подачі позовів до суду.
Разом з тим, статтями 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено обєкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.
Відповідно до ст. 5 названого Закону пільги щодо сплати судового збору ДМС України та її територіальних органів не передбачені.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Крім того, особа, що утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
До того ж, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Із врахуванням викладеного, у задоволенні клопотання ДМС України про відстрочення сплати судового збору по справі слід відмовити.
Оскільки особою, яка оскаржує судове рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, не виконано вимоги ухвали судді апеляційного суду від 28 лютого 2017 року (не сплачено судовий збір), подана апеляційна скарга на підставі ч. 3 ст. 189 та ч. 3 ст. 108 КАС України підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ч. 3 ст. 189, ч. 3 ст. 108 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Відмовити Державній міграційній службі України у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Державної міграційної служби України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27 січня 2017 року вважати не поданою та повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили негайно після її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після отримання копії.
Суддя: О.С.Золотніков