ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 квітня 2017 року 804/2338/17
Суддя Дніпропетровського адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, Державної податкової інспекції у Чечелівському районі м. Дніпра про визнання дій протиправними, скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
07.04.2017 ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, Державної податкової інспекції у Чечелівському районі м. Дніпра, про визнання дій протиправними, скасування податкових повідомлень-рішень.
До адміністративного позову ОСОБА_1 подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, на обґрунтування якого він посилається на тяжке матеріальне становище.
Розглянувши зазначене клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення виходячи з наступного.
Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України "Про судовий збір"№3674-VІ від 08.07.2011 року.
Відповідно до ст. 4 вказаного Закону України за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотка прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 640,00 гривень.
За змістом ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначені в частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З аналізу наведених положень чинного законодавства вбачається наступне.
Адміністративний позов ОСОБА_1 є об'єктом справляння судового збору. Для визначення ставки судового збору використовується ставка, встановлена за подання позовної заяви, в даному випадку - немайнового характеру.
Чинним законодавством передбачено можливість відстрочення сплати судового збору для особи, що звертається до суду. При цьому, вказане є правом, а не обов'язком суду. При вирішенні питання про задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору суд досліджує наявність обставин для відстрочення, які мають бути підтверджені належними доказами. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Заявником не надано до позовної заяви належних доказів на підтвердження обставин, що зумовлюють відстрочення сплати судового збору, зокрема довідки про доходи, склад сімї та утриманців тощо. Крім того, позивачем не обґрунтовано та не підтверджено можливість сплати судового збору в майбутньому.
З урахуванням вищезазначеного, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 8 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 88, 106, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про неправомірність дій - залишити без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_2