Справа №592/3218/17
Провадження №3/592/736/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.04.2017 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Фоменко І.М., за участю захисника ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли від управління патрульної поліції в м. Суми департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, який народився 07.05.1955 року, працюючого начальником управління комунального майна СМР, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 130 ч.1 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
16.03.2017р. об 00 год. 20 хв. був складений протокол про те, що 15.03.2017 року близько 22 години 25 хвилини , ОСОБА_2 по вул. Іллінська в м. Суми, в районі буд. 13, керував автомобілем НОМЕР_1, у стані алкогольного спяніння згідно висновку експертизи від 15.03.2017 року.
Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2.9(а) ПДР України.
В судовому засіданні захисник адмінпритягуємого ОСОБА_1 заперечував проти вчинення правопорушення ОСОБА_2, крім того, заявив клопотання, яким просив направити справу про адміністративне правопорушення для приєднання до матеріалів кримінального провадження, оскільки за фактом ДТП, яке сталось 15.03.2017 року о 22 год. 25 хв., Сумським відділом поліції ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12017200440001009 від 16.03.2017 року, а тому просив направити матеріали про вчинення адміністративного правопорушення для приєднання до кримінального провадження.
Частина 1 ст. 130 КпАП України передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В ст.9 КУпАП визначено поняття про адміністративне правопорушення, а саме адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальністю.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Суд, заслухавши захисника, вважає, що клопотання про направлення справи про адміністративне правопорушення для приєднання до матеріалів кримінального провадження не підлягає задоволенню, оскільки у кримінальному провадженні №12017200440001009 від 16.03.2017 року не було предявлено підозру, а тому відсутні підстави для закриття провадження у справі відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 247 КпАП України, крім того досудове розслідування проводиться за фактом ДТП, а нормами КпАП України не передбачено направлення справи про адміністративне правопорушення для приєднання до матеріалів кримінального правопорушення.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, вина ОСОБА_2 встановлена та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення БР №144145 (а.с. 1), висновком експертизи (а.с. 2), поясненнями свідків (а.с. 6-9).
Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
На підставі ст.ст. 40-1, 283 ч.5 КУпАП з ОСОБА_2 на користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 320 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 130 ч. 1, 283 ч.5 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
На ОСОБА_2 накласти штраф на користь держави в розмірі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп., (Одержувач державний бюджет м. Суми (Ковпаківський район), ЄДРПОУ 37970593, Банк одержувача ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, Рахунок 31211206700004, Код платежу 22030001, Призначення платежу судовий збір, ЄДРПОУ суду 02886462, пункт в таблиці ставок судового збору «5».
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.М. Фоменко