УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "11" квітня 2017 р. Справа № 906/104/17
Господарський суд Житомирської області у складі судді Омельяна О.С., розглянувши без виклику учасників провадження матеріали справи за заявою
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Агро Експерт" (ідентифікаційний код 32010004, місцезнаходження: 09200, Київська область, Кагарлицький район, м. Кагарлик, вул. Довженка, 15/1, поштова адреса: 09200, Київська область, м. Кагарлик, вул. Комунарська, 54)
до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі" (ідентифікаційний код 39333809, місцезнаходження: 12214, Житомирська область, Радомишльський район, с. Вишевичі, вул. Леніна, 42)
про банкрутство ,-
встановив:
у провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі".
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 06.03.2017 порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі", визнано вимоги ініціюючого кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Агро Експерт" на суму 1 594 266,02 грн основного боргу (четверта черга задоволення вимог кредиторів), 16 000,00 грн судового збору (перша черга задоволення вимог кредиторів); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі"; введено процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі" на строк 115 календарних днів; призначено розпорядником майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вишевичі" арбітражного керуючого ОСОБА_2.
Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника оприлюднено на сайті Вищого господарського суду України 06.03.2017.
07.03.2017 до господарського суду Житомирської області надійшла заява Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від 05.04.2017 № 1008/061310 з вимогами до боржника на суму 7606,20 грн. Згідно відбитку штемпеля на поштовому конверті вказану заяву було надіслано до господарського суду 05.04.2017.
Розглянувши матеріали заяви Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від від 05.04.2017 № 1008/061310 з вимогами до боржника на суму 7606,20 грн, господарський суд встановив наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог ч. 3 ст. 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство заява кредитора має містити найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви.
До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника (абз. 9 ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство).
Відповідно до ст.1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України, зокрема, за подання заяв. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду заяви кредитором з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство встановлено судовий збір - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року встановлений у розмірі 1600 гривень.
При зверненні до Господарського суду Житомирської області судовий збір слід сплачувати за наступними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у м. Житомирі (м. Житомир); код отримувача (код за ЄДРПОУ) 380 357 26 ; банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області; код банку отримувача (МФО) 811 039; рахунок отримувача 312 142 067 8300 2; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); судовий збір, за позовом _____ (назва позивача), господарський суд Житомирської області.
Разом з тим, заявником до матеріалів заяви з вимогами до боржника не долучено доказів сплати судового збору.
Крім того, господарський суд вважає за необхідне звернути увагу кредитора на наступне.
Відповідно до статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обовязків контролюючих органів визначається законодавством України. Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.
Поряд з викладеним, подана Малинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Житомирській області заява з вимогами до боржника не містить посилання на норми законодавства України, якими передбачено право заявника на звернення до суду з відповідними вимогами. А, отже, така заява не містить підстав заявлених вимог в частині права на звернення до суду саме Малинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Житомирській області до боржника з такими вимогами.
Відповідно до п. 20 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212-VI) у разі виявлення недоліків заяви господарський суд відповідною ухвалою зобов'язує заявника усунути їх в установлений судом строк.
Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
З наведених підстав господарський суд дійшов висновку про необхідність повідомлення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про недоліки заяви та строк, протягом якого кредитор зобов'язаний їх усунути.
Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 23, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд Житомирської області, -
ухвалив:
1. Зобов'язати Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області в строк до 24.04.2017 усунути недоліки заяви з вимогами до боржника.
2. Попередити заявника, що у разі якщо недоліки заяви у строк, встановлений судом, не буде усунуто, судом буде постановлено ухвалу про повернення заяви з вимогами до боржника відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону про банкрутство.
3. Копію ухвали надіслати на адресу Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.
Суддя Омельян О.С.
Розрахунок розсилки:
Малинська ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (11603, м. Малин, площа Соборна, 10) - рек з повід.