Постанова № 65876635, 03.04.2017, Великолепетиський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
649/119/17
Номер документу
65876635
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 649/119/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2017 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого Мамаєва В.А.

секретаря судових засідань Шишки Н.М.

за участю позивача ОСОБА_2

представника відповідача Барсук І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Лепетиха адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання дії протиправними та перерахунок і виплату пенсії

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання дії протиправною мотивуючи свої позовні вимоги наступним. Вона, ОСОБА_2, 1957 року народження, перебуває на обліку у Великолепетиському управлінні Пенсійного фонду Херсонської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону «Про державну службу» з 13.08.2012 року. Структура для обчислення її пенсії згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу» складалась із посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці, поточних премій до державних і ювілейних дат за останні 24 календарних місяці перед зверненням за призначенням пенсії. Пенсія мені була призначена у розмірі 70% від суми заробітної плати з її складовими. Разом з тим, працюючи на державній службі, (начальником відділу управління праці та соціального захисту Великолепетиської РДА), вона отримувана інші виплати (щорічну матеріальну допомогу на оздоровлення, індексацію та інші виплати), з яких нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне страхування. 31.01.2017 року вона звернулася з заявою до Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про перерахунок пенсії у зв'язку з тим, що постановою правління ПФУ було затверджено оновлену форму довідки від 04.09.2013 року № 15-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 26.09.2013 року № 1661/24193. Згідно з цією постановою державним службовцям для нарахування пенсії повинні враховувати інші, виплати, такі як індексація заробітної плати, матеріальна допомога та інші виплати. 02.02.2017 року Великолепетиське об'єднане управління ПФУ надало відповідь (лист від 02.02.2017 року №434/06) про відмову у проведенні перерахунку призначеної їй пенсії з урахуванням інших виплат посилаючись на ст. 33 Закону України «Про державну службу» і на те, що матеріальна допомога та інші виплати не можуть бути враховані для обчислення пенсії, оскільки не передбачені в переліку складових заробітної плати державним службовцям, а індексація грошових доходів населення згідно законом Верховної ради Української Радянської Соціалістичної Республіки «Про індексацію грошових доходів населення» - це механізм підвищення грошових доходів населення. Проаналізувавши вищевказану відповідь Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, вважає її такою, що не відповідає суті її звернення, порушує її права, є незаконною та підлягає скасуванню, а дії відповідача є протиправними з огляду на наступне: Частиною 1 ст. 6 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням чи бездіяльністю суб'єкта владних, повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Верховний суд України своїми постановами від 14.03.2013 року та від 28.05.2013 року звертає увагу на перевагу у застосуванні норм права спеціального законодавства, що визначає виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме: ст. 66 закону України «Про пенсійне забезпечення» та ст. 41 закону України № 1058 від 09.07.2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Стаття 41 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються у заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отриманих застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. У ч. 1 ст. 1 закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року № 108/95-ВР встановлено, що заробітна плата, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна, додаткова заробітна плати та інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Частина 2 ст. 33 закону України «Про державну службу» не враховує всіх складових заробітної плати державних службовців, тому постановою правління ПФУ від 14.02.2011 року № 5-1 було затверджено оновлену форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи перед виходом на пенсію або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу», у якій передбачено графу «Інші виплати» - для виплат, які не потрапили до інших граф. Такими виплатами якраз і є суми індексації та матеріальних допомог. Як відомо, пенсію державним службовцям призначають, враховуючи заробітну плату, з якої було сплачено Єдиний соціальний внесок. (ЄСВ), а до 01.01.2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ч. 1 ст. 37 закону України «Про державну службу»). Оскільки на суми матеріальної допомоги та індексації зарплати держслужбовців державні органи нараховували з 2011 року ЄСВ, зазначені суми повинні включаться в заробіток для обчислення пенсії. Зарплата державного службовця складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Однак заробітна плата включає й такі виплати: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, допомогу на оздоровлення, індексацію заробітної плати, тощо. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначає постанова КМУ від 09.03.2006 № 268. Саме ця постанова й передбачає виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за рахунок фонду оплати праці. До того ж матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, належить до інших заохочувальних і компенсаційних виплат (пп. 2.3.3 інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5). Крім того, згідно з ч. 6 ст. 95 КЗпП заробітна, плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Дана норма кореспондує зі ст. 33 закону України «Про оплату праці», де зазначено, що в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством. Індексація заробітної плати здійснюється на підставі закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282-XІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою KMУ від 17.07.2003 року № 1078. Об'єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і не має разового характеру. До того ж, згідно з п.п. 2.2.7 Інструкції із статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованим в Мін'юсті України від 27.01.2004 року № 114/8713 суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників входять до складу фонду заробітної плати. Таким чином, індексація є складовою частиною заробітної плати, а саме додатковою заробітною платою в розумінні ч. 2 ст. 2 закону України «Про оплату праці». Саме з вини Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області їй не в повній мірі нараховано та виплачено пенсію, без врахувань усіх складових заробітної плати. Відповідно до ч. 2 ст. 46 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та до ч. 2 ст. 87 закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що нараховані суми, неотриманні з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із Законом. У відповідності до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та в інших випадках, передбачених законом. Позивач просить суд визнати протиправними дії Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, щодо не включення в розрахунок її пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, і сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування; зобов'язати Каховське об'єднане Управління Пенсійного фонду Херсонської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням у складі заробітної плати сум матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування згідно оновленої форми довідки від 04.09.2013 року № 15-1, яка набула чинності з 18.10.2013 року, тобто з 18.10.2013 року.

Ухвалою суду від 03.04.2017 року було здійснено заміну відповідача - Великолепетиське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області на (реорганізоване шляхом приєднання до Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області) Каховське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області.

У відкритому судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов підтримала та просить його задовольнити.

У відкритому судовому засіданні представник відповідача Барсук І.В. позов не визнала та пояснила, що суми індексації заробітної плати також не можуть бути враховані для розрахунку пенсії державним службовцям, оскільки ці суми не передбачені в переліку складових заробітної плати ч. 2 ст. 33 закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ та являється механізмом підвищення грошових доходів населення.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 вийшла на пенсію державного службовця, перебуває на обліку в Каховському об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України Херсонської області та отримує пенсію за віком з 13.08.2012 року.

Як зазначено в позові, при первинному нарахуванні пенсії, яка була нарахована в розмірі 70% від заробітної плати позивача, до складу заробітної плати, з якої призначається пенсія, не були включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення та суми індексації заробітної плати, з яких були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

10.08.2012 року Великолепетиською районною державною адміністрацією Херсонської області позивачу було видано довідку № 02-938/1-3 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу» із зазначенням складових заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи).

Також 31.01.2017 року Великолепетиською районною державною адміністрацією Херсонської області позивачу було видано довідку № 04-233/1-3 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу», із зазначенням складових заробітної плати (індексація заробітної плати), згідно якої у графі інші виплати зазначено суми індексації заробітної плати за період з 01.08.2010 року по 31.07.2012 року на загальну суму 6479,73 грн.

31.01.2017 року ОСОБА_2 звернулася до Каховського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Херсонської області із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії, оскільки постановою правління ПФУ було затверджено оновлену форму довідки від 04.09.2013 №15-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 26.09.2013 року № 1661/24193. Згідно з цією постановою державним службовцям для нарахування пенсії повинні враховувати інші виплати, такі як індексація заробітної плати, матеріальна допомога та інші виплати.

Листом від 02.02.2017 року № 434/06 відповідачем відмовлено позивачу у перерахунку її пенсії в зв'язку з тим, що до складу заробітної плати при обчисленні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" матеріальна допомога на оздоровлення та індексація не можуть бути враховані, оскільки ці виплати є одноразовими та не передбачені в переліку складових заробітної плати, передбачених частиною другою статті 33 Закону України "Про державну службу" та пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865.

Проте, такі дії відповідача є неправомірними з наступних підстав.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (надалі Закон № 3723-ХІІ), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.

Згідно вимог ч. 2 ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється із сум його заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24 березня 1995 року (надалі Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої, зокрема, входить основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частинами другою, шостою статті 33 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Згідно з ч. 6 ст. 95 КЗпП заробітна, плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Дана норма співвідноситься зі ст. 33 закону України «Про оплату праці», де зазначено, що в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством. Індексація заробітної плати здійснюється на підставі закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-XІІ від 03.07.1991 року та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою KMУ № 1078 від 17.07.2003 року. Об'єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і не має разового характеру. До того ж, згідно з п.п. 2.2.7 Інструкції із статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України № 5 від 13.01.2004 року, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників входять до складу фонду заробітної плати. Таким чином, індексація є складовою частиною заробітної плати, а саме додатковою заробітною платою в розумінні ч. 2 ст. 2 закону України «Про оплату праці».

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 5 листопада 1991 року (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (надалі Закон № 1788-ХІІ) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (надалі Закон № 1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Зазначена правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду України № 21-430а11 від 20.02.2012 року та № 21-97а13 від 28.05.2013 року, яка відповідно до ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Згідно правової позиції висловленої у вищевказаних постановах суду сума індексації заробітної плати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включається до складу заробітної плати державного службовця та враховується при обчисленні розміру його пенсії, оскільки перевага має надаватись спеціальним нормам, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону № 1058-IV та стаття 66 Закону № 1788-XII, а не таким, які щодо спірних відносин є загальними (статті 33, 37 Закону № 3723-XII та стаття 2 Закону № 108/95-ВР).

Таким чином, доводи відповідача, що при нарахуванні та виплаті пенсії позивачу не повинна враховуватися сума індексації заробітної плати, є необґрунтованими, оскільки сума індексації заробітної плати є частиною заробітної плати зазначених посадових осіб, виплачується за рахунок та у межах фонду оплати праці, враховується при обчисленні середнього заробітку, що зберігається за посадовою особою відповідно до законодавства, на неї нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому повинна враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 та ч. 1 ст. 58 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, отже відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.

Згідно ст. 6 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом кожна особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Вимогами ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах шестимісячного строку.

Встановивши дані обставини, суд приходить до висновку, що дії Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області щодо не включення в розрахунок пенсії позивача сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування прийняті в порушення вимог п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, а саме: необґрунтовано та не на підставі і не у спосіб, що передбачені Законом, а тому відповідно до ст. 162 КАС України є протиправними, а відповідач - Каховське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області (оскільки Великолепетиське об'єднання управління Пенсійного фонду України Херсонської області на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 «Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» було реорганізовано шляхом приєднання до Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області) зобов'язаний здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням у складі заробітної плати сум індексації заробітної плати на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування з 01.02.2017 року відповідно до ч. 4 ст. 45 закону України № 1058-ІV, а не з 18.10.2013 року, як просить позивач.

Крім того, із позовних вимог необхідно виключити посилання на матеріальну допомогу на оздоровлення, оскільки позивач ОСОБА_2 у період з 01.08.2010 року по 31.01.2012 року перебуваючи на посаді державної служби не отримувала матеріальної допомоги на оздоровлення, що підтверджується довідкою Великолепетиської РДА Херсонської області про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу» № 04-233/1-3 від 31.01.2017 року та поясненнями самого позивача, а тому позов ОСОБА_2 підлягає задоволенню частково.

Відповідно до ст. 94 КАС України стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області підлягає сплачений позивачем судовий збір у розмірі 1280 гривень, оскільки він документально підтверджений квитанціями № 3 від 23.02.2017 року та № 4 від 28.02.2017 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 37, 37-1 закону України «Про державну службу» № 3723-XII (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), ст. 66 закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), ст. 41 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), ст.ст. 1, 2 закону України «Про оплату праці» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), законом України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), керуючись ст. ст. 2, 6, 11, 41 94, 99, 159-163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_2 до Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання дії протиправними та перерахунок і виплату пенсії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області в частині не включення в розрахунок пенсії ОСОБА_2 сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування.

Зобов'язати Каховське об'єднане Управління Пенсійного фонду Херсонської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням у складі заробітної плати сум індексації заробітної плати на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування згідно оновленої форми довідки від 04.09.2013 року № 15-1, яка набула чинності з 18.10.2013 року, з 01.02.2017 року.

У задоволенні позовних вимог в іншій частині відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області судовий збір у розмірі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) грн.

Постанова суду може бути оскаржена через Великолепетиський районний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів після її проголошення.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий підпис

КОПІЯ ВІРНА:

Суддя В.А. Мамаєв

Секретар с/з Н.М. Шишка