ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
07 квітня 2017 р.
№ 876/4632/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І., перевіривши апеляційну скаргу Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 березня 2017 року про повернення позовної заяви у справі №807/212/17-а за позовом Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Закарпатської області про скасування постанов по справі про адміністративне правопорушення,-
встановив:
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.03.2017 позовну заяву Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області повернено позивачу.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, Кам’яницька сільська рада Ужгородського району Закарпатської області подала апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження, суддя виходив з наступного.
Згідно з ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Згідно із ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду вказаної апеляційної скарги становить 1600 грн (тисяча шістсот гривень).
Разом з апеляційною скаргою Кам’яницькою сільською радою Ужгородського району Закарпатської області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору в якому зазначено, що у бюджеті сільської ради вичерпались кошти визначені для сплати судового збору, а тому просить відстрочити сплату судового збору до винесення ухвали за апеляційною скаргою.
Вирішуючи подане клопотання, суддя виходить з наступного.
У постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вказано, що при зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Оскільки до поданого клопотання належних документів на підтвердження факту відсутності відповідних коштів для сплати судового збору апелянтом не додано, а тому в задоволені клопотання слід відмовити, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати 30-денний строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1600 грн за реквізитами: одержувач – УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код ЄДРПОУ – 38007573, рахунок – 31219206781004, банк одержувача – ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку – 825014, призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись статтями 108, 187, 189, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
У задоволені клопотання Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 березня 2017 року про повернення позовної заяви у справі №807/212/17-а – відмовити.
Апеляційну скаргу Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 березня 2017 року про повернення позовної заяви у справі №807/212/17-а за позовом Кам’яницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Закарпатської області про скасування постанов по справі про адміністративне правопорушення – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз’яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення. На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Шинкар Т. І.